Take a fresh look at your lifestyle.

10 افسانه در مورد درونگرایان که باید بدانید!

روزانه با بسیاری از افراد برخورد می‌کنید که از نظر شما درونگرا هستند و براساس افسانه هایی که باور کرده اید آنها را با خصوصیاتی مشخص می‌شناسید. در این پست شما را بیشتر با افراد درون‌گرا آشنا می‌کنیم.

درونگرایی

افسانه 1 – درونگرایان صحبت کردن را دوست ندارند.

این درست نیست. درونگرایان فقط اگر چیزی برای گفتن داشته باشند، حرف می‌زنند. آنها پرحرفی و بیهوده حرف زدن متنفرند. صحبت در مورد چیزی که آنها علاقه مند به آن هستند می‌تواند باعث شود تا آنها تا چندین روز ساکت نشوند.

افسانه 2 – درونگرایان خجالتی هستند.

کمرویی هیچ ربطی به درونگرا بودن ندارد. درونگرایان لزوما هیچ هراسی از مردم ندارند. تنها چیزی که آنها نیاز دارند، یک دلیل برای تعامل است. آنها تنها به خاطر برقراری ارتباط تعامل نمی‌کنند. اگر شما می‌خواهید با فرد درونگرایی صحبت کنید، فقط شروع به صحبت کنید. نگران برخورد آنها نباشید.

افسانه 3 – درونگرایان خشن هستند.

افراد درونگرا اغلب دلیلی برای خشونت در رفتارهای اجتماعی خود نمی‌بینند. آنها می‌خواهند با همه راست و صادقانه رفتار کنند. متاسفانه، این در بسیاری از محیط ها این رفتار قابل قبول نیست، بنابراین درونگرایان می‌تواند فشار زیادی را نسبت به بقیه احساس کنند، که می تواند برای آنها طاقت فرسا باشد.

افسانه 4 – درونگرایان مردم را دوست ندارند.

برخلاف انتظار، افراد درونگرا به شدت برای دوستان‌شان ارزش قائل اند. اگر شما به اندازه کافی خوش شانس باشید تا یک درونگرا شما را دوست درنظر بگیرند، شما احتمالا در زندگی تان با هم متحد و وفادار خواهید بود. هنگامی که شما توجه چنین فردی را به خود جلب کنید، او همیشه با شما خواهد بود.

افسانه 5 – درونگرایان دوست ندارند به مکان های عمومی بروند.

بی معنی است. درونگرایان فقط دوست ندارند به مدت طولانی در مکان های عمومی باشند. آنها می‌خواهند از سختی فعالیت های عمومی که آنها را درگیر می‌کنند دور باشند. آنها در برداشت اطلاعات و تجربیات بسیار سریع هستند، در نتیجه، لازم نیست تا برای مدت طولانی در آنجا باشد تا آن را دریافت کند. آنها آماده رفتن به خانه، شارژمجدد و پردازش همه چیز هستند. در واقع، شارژمجدد برای درونگرایان کاملا حیاتی است.

افسانه 6 – درونگرایان همیشه می‌خواهند که تنها باشند.

درونگرایان با افکار خود کاملا راحت هستند. آنها بسیار فکر می‌کنند. آنها خیال‌پردازی می‌کنند. آنها دوست دارند به مشکلات، به کار و حل پازل فکر کنند. اما آنها همچنین به طور باور نکردنی هیچ یک از یافته های خود را با کسی به اشتراک نمی‌گذارند. آنها نیازمند ارتباط معتبر و صمیمی با یک نفر هستند.

افسانه 7 – درونگرایان عجیب و غریب هستند.

درونگرایان اغلب از نظر فردگرایان چنین هستند. آنها از انبوه مردم پیروی نمی‌کنند. آنها ترجیح می‌دهند برای شیوه های جدید زندگی خود ارزش قائل شوند. آنها برای خود فکر می‌کنم و به همین دلیل، آنها اغلب هنجارها را به چالش می‌کشند. آنها معمولا براساس آنچه محبوب است و یا موارد مرسوم تصمیم گیری نمی‌کنند.

افسانه 8 – درونگرایان افرادی تنها و منزوی هستند.

درونگرایان مردمی اند که در درجه اول به درون خود نگاه می‌کنند، به افکار و احساسات نزدیک به افکار و احساسات خود توجه می‌کنند. پس چنین نیست که آنها از توجه به آنچه که در اطراف‌شان رخ می‌دهد، ناتوان باشند. واقعیت این است که دنیای درونی آنها برایشان بسیار تحریک کننده و باارزش است.

افسانه 9 – درونگرایان نمی‌دانند که چگونه آرامش داشته باشند و چگونه لذت ببرند.

درونگرایان به طور معمول در منزل و یا در طبیعت (ونه در مکان های عمومی شلوغ) استراحت می‌کنند. اگر بیش از حد با آنها صحبت شود و یا اینکه در محیطی با سر و صدای زیاد باشند، آنها تعطیل می‌شوند. مغز آنها بیش از حد حساس به نوروترانسمیتری به نام دوپامین است. عصبانیت افراد درونگرا و برونگرا غالبا باهم فرق می‌کند. تنها کافی است به آنها نگاه کنید.

افسانه 10 – درونگرایان می‌توانند خود را اصلاح کنند و به یک فرد  برونگرا تبدیل شوند.

درونگرایان نمی‌تواند “خود را اصلاح کنند” و در حقیقت مستحق احترام به خلق و خوی طبیعی آنها هستیم، زیرا آنها به نژاد بشر کمک می‌کنند. در واقع، یک مطالعه (سیلورمن، 1986) نشان داد که درصدی از درونگرایان با ضریب هوشی بسیار بالا هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بدون نظر
 1. Seyyed می گوید

  خیلی خوب بود
  اما کاش می دونستم “درونگرا” یعنی چی؟!!
  و کاش توی این مقاله می تونستم بفهمم “درونگرا” یعنی چی بعد افسانه های مربوط بهش رو می خوندم…
  کاش…

  1. ایران آتا می گوید

   درونگرايي يا برونگرايي تيپ شخصيتي انسان هاست كه درباره رفتار انسان ها در اجتماع نظريه پردازي شده و شكل گرفته است. انسان ها داراي مجموعه رفتارها و نگرش هايي هستند كه در دو گروه برونگرا و درونگرا مي توان تقسيم بندي كرد. در اين پست به 10 افسانه در مورد درونگرايان اشاره كرديم و سپس هر مورد را بررسي كرده ايم.
   سعي مي كنيم در آينده نسبت به اين موضوع مطالب بيشتري پست كنيم.

   با سپاس از همراهي هميشگي شما دوست عزيز.

  2. ناشناس می گوید

   سلام ممنون از مقاله ، شناخت درونگرایان درک وارتباط با آنها کار مشکلی است مخصوصا اگه به عنوان همس با آنها زندگی کنی

  3. ناشناس می گوید

   من یک فرد برون گرا هستم همسرم به شدت درون گراست
   من تا به امروز اهمیت این دورو نمیدونستم و مدام با همسرم مشاجره داشتم که چرا در کنار

  4. ناشناس می گوید

   من برون گرا هستم و همسرم به شدت درون گرا
   تا به امروز به اهمیت این دو کلمه پی نبرده بودم من با همسرم مدام مشاجره داشتیم که چرا انقدر ساکته و تمام وقتش رو با کامپیوترش میگذرونه و چرا درکنار خانواده من اینقدر سرودو ساکته و چرا با من به مهمانیها نمیاد و تنهایی رو دوست داره اینها مارو روز به روز از هم دور میکرد خصوصا الان که صاحب بچه هم شدیم اما با خوندن این مقالات یاد گرفتم که این فرد رو باید بشناسم تا بتونم با اون متناسب با شخصیتش رفتار کنم و این شناخت به من خیلی کمک کرد
   شماییی که میخوا ی با یه انسان اشنا بشی و باهاش زندگی کنی حتما اینهارو در نظر بگیر
   ت – ر از البرز

  5. ناشناس می گوید

   درود خداوند به شما
   دوست عزیز درون گرایی ینی ک شما به درون خود توجه میکنی و خود را در درون پیدا میکنی اگر مایل بودید و کنجکاو این موضوع هستید
   رضا خوشحال میشم کمکتون کنم.

 2. سامان می گوید

  سلام . خیلی قشنگ و مفید بود . حتی از خیلی از کتاب هایی که در مورد درون گراها خونده بودم بهتر بود . چون مختصر و مفید بود.
  حرف دلمو میزد …
  مرسی

 3. ناشناس می گوید

  ghalat karded ke doron gerehaaa ingoneand – khodavnd khod soltane doron gerahast

  1. ناشناس می گوید

   لاییییییییییییک

  2. من می گوید

   ?✌???✌✌✌??

 4. هموطن آرام می گوید

  بسیار عالی بود هموطن
  سالهاست عوام را به شکل گله های گوسفند میبینم که یک عمر برای نیاز های حیوانی تو سر و کله هم میزنند از تولید مثل بیحساب و کتابشان تا دروغ و ریا یشان تا عقایدخرافی که نسل اندر نسل بدون اینکه در موردش بیندیشند به نسل بعد منتقل میکنند
  افسوس که به خاطر محدودیت مالی ناچاریم با توده ها بسازیم

 5. امین می گوید

  عالی : )
  به مطالبی از این دست بیشتر بپردازین
  هم راه گشا هستن و هم سازنده

 6. سعید می گوید

  درود و سپاس فراوان
  مقاله خوب و جالبی بود، به جواب چندتا سوالم رسیدم. لطفا مطالبی از این دست بیشتر بزارین. سپاسگذارم

 7. مهدی می گوید

  عالی بود ممنون

 8. علی می گوید

  سلام
  عالی بود.من یک ذرونگرا هستم که از درونگرا بودنم رنج میبرم .

  1. مهدی می گوید

   سلام میشه بگید چه رفتاری باهاتون میشه بادیگران نمیتونیددوست بشید؟

  2. ونوس می گوید

   برای چی ناراحتی خیلی دلت هم بخواد خیلی از افراد بزرگ و مشهور دنیا درونگرا هستن.. حتی استیو وزنیاک هم درونگراست . ما برای فکر کردن فرصت بیشتری داریم…..

 9. مهدی می گوید

  سلام خیلی ممنون
  من یک درون گراهستم وقتی تویک جمع میشینم وباهاشون حرف میزنم موردتوجه قرارنمیگیرم وهمه یامن روزایع میکنند،یابه من محل نمیزارندومجبورم ساکت باشم ازاون ورهم بهم میگندچراحرف نمیزنی
  درضمن حرف بی ربط هم نمیزدم به نظرشمابخاطرچیه ؟من ازاین موضوع خیلی زجرمیکشم ومجبورم باهیچکی نجوشم ممنون میشم اگه کمک کنید.

 10. ناشناس می گوید

  سلام.
  من به شدت درونگرا هستم و طبیعت رشته تحصیلی و مطالعاتم هم مرا از آنچه دیگران میپسندند دور کرده و می کند! ریاضی محض، فلسفه(آنهم گرایشی که در ایران طرفداری ندارد) و اینکه من شبانه روز مشغول مطالعه و تحقیق هستم و کلا خودم و افکارم را حاضر نیستم با کسی در میان بگذارم. باورها و گرایشات جنسی خاصی(لااقل به صورت تئوری؛ آنهم به دلیل نداشتن فضای مناسب بروز عملی آن،در ایران) نیز دارم که وضعیت را وخیم تر کرده
  و اما این مسئله شدیدا اضطراب اجتماعی و روانی را در برخورد با دیگران برایم ایجاد کرده و بخش بزرگی از ذهنم را به خود اختصاص داده است که مرا می رنجاند و کل بنی بشر علیه روش زندگی من موضع منفی دارند. آدم خوش خلقی هم هستم ولی هر حرفی به زبان نمی آورم و حتی دوستی را که بعد از 10 سال دیده ام، در 10 ثانیه حرفهایم برایش تمام میشود و منتظر میمانم که فقط او بگوید و من جواب دهم.
  راهنمایی شما چیست؟
  با تشکر

 11. ناشناس می گوید

  در حقیقت مستحق احترام به خلق و خوی طبیعی آنها هستیم؟!!!! یعنی چی؟
  اونا حق دارن که دیگران بهشون احترام بذارن نه ما حق داریم احترام بذاریم!
  ما “باید” احترام بذاریم!!!!!!!!

 12. فانوس كم نور می گوید

  من خودم درون گرا هستم و اتفاقا خيلي هم دوس دارم باشم
  ولي گهگاهي كه لازم مي شه برون گرا هم مي شم ولي كلا درون گرا هستم
  به شدت خيال پردازي مي كنم و وقت هايي كه تنها هستم حوصله ام سر نمي رود
  خلاصــــــــــــــــــــــــه
  به افتخار درونگراهاااا

  1. مهدیه می گوید

   دقیقا منم همینطورم
   به افتخار درون گراها 🙂

 13. میترا می گوید

  من یک درون گرا هستم و واقعآ درسته…ما اختیاج به شارژ مجدد داریم لطفا درک کنید!!!!!!!

 14. نگار می گوید

  من هم یک درونگرا هستم از حرف زدن زیاد بیزارم و ترجیح میدم بیشتر شنونده باشم ولی اگه دیگه خیلی صحبت طولانی بشه یه جورایی تمومش میکنم دیگران فکر میکنن من ازشون خوشم نمیاد یا تحویلشون نمیگیرم ولی اینطور نیست فقط احساساتم را خیلی بروز نمیدم و سعی میکنم با افرادی دوست بشم که واقعا دوست خوبی برام باشن اگرچه کم از دوستی های زیاد و الکی بیزارم به شارژ مجدد نیاز دارم

 15. ***33*** می گوید

  سلام
  کاملا درسته.
  مطابقت 100درصدی!

 16. ناشناس می گوید

  درون گرایی خوبه ولی اخلاق اجتماعیشون اصن خوب نیس،درون گراها اگر اخلاق اجتماعیشون رو خوب کنند واقعا عالی می شن، ما یه همکار درون گرا داریم که اخلاق اجتماعیش خوبه من که حاضرم هر کاری براش کنم اینقدر دوست داشتنیه که نگو

 17. Mehdi می گوید

  ” آنها آماده رفتن به خانه، شارژمجدد و پردازش همه چیز هستند. در واقع، شارژمجدد برای درونگرایان کاملا حیاتی است”
  فوق العاده بووووود,
  دقیقا همینجورم

 18. سارا می گوید

  من یک درونگرا 100 درصد هستم.با خوندن این مقاله به جواب همه سوالاتم درباره خودم رسیدم! الان خیلی هیجان دارم و خوشحالم.
  خوشحالم که فهمیدم منزوی نیستم،خجالتی نیستم، کمرو نیستم.
  همیشه این منوآزار میداد که دیگران این فکرو راجبم میکنن و خیلیا بهم گفتن گوشه گیرم، و با این که بدم میومد از اینکه این حرف بهم زده میشه اما داشت کم کم باورم میشد!!!
  اما حالا فهمیدم که اینا همشون افســـانه اند!

  1. من می گوید

   دقیقاا منم همیشه فکر میکردم خجالتیم اما الان فهمیدم که یه آدم درون گرا هستم و خوشحالم ❤✌?

 19. یسنا می گوید

  من درونگراهستم و دارم سعی می کنم کنترلش کنم راستش اطرافیان هم به من دائمابه من می گن گوشه گیر و باعث میشه این احساس من تشدیدبشه خواهشا راه های درمان درونگرایی رو هم توضیح بدین.مرسی

 20. مریم می گوید

  یسنا خانم درونگرایی بیماری نیست که دنبال راه حلش هستید!!
  شاید منظورتون اینه چطور می تونم تبدیل به یه فرد برونگرا شوم؟!
  منم این مشکل رو قبلا” ها زیاد داشتم ولی الان که سرکار میرم دیگه یه جورایی اجتماعی تر شدم،سعی کنبیشتر در جمع حضور پیدا کنی، البته اگه جمع کاری و… باشه بهتر از جمع خاله زنک بازی و چشم و هم چشمی و … هست
  من خودم یه فرد میانگرا هستم باسوگیری نسبی به سمت درونگرایی

 21. من می گوید

  من خودم یک فرد درونگرا هستم و میگویم دو تا سه تا از این موارد اشتباه هستند

 22. نیک می گوید

  من هم درون گرا هستم و از درون گرا بودن خودم لذت زیادی میبرم.

 23. علی می گوید

  سلام من یه درون گرام حرفهایی که گفتین درست بود
  این شارژ مجدد خیلی حیاتیه اینقدر که اگه شارژ نشی دیونه میشی
  به سکوت هم بیش از حد نیازمندیم
  فقط اینکه بعضی وقت ها نمی تونی احساساتت رو به موقع بیان کنی خیلی سختش میکنه

 24. رضا می گوید

  از نظر من یک ادم درونگرا اگر پتونه یه لیستی از خصوصیت اخلاقی درونگرا ها و پرونگراها تهیه کنه و گلچین کنه از هردو .میشود یک انسان ایده ال

 25. فریبا می گوید

  آفرین رضا
  یعنی میان گرا باشم

 26. اناهیتا می گوید

  به نظر من بزرگترین مشگل درونگرا ها تمایل به خیال پردازیه که خیلی به نظر من بده.من که آرزو داشتم یک برون گرا بودم و این طور بیشتر از زندگی لذت میبرم. دروگرای کامل مطلقا خوب نیست.به نظر من برونگرا هابا مشکلات کمتری دست و پنجه نرم میکنند.ای کاش قابل تغییر بود.

  1. ایران آتا می گوید

   بسیاری از نویسندگان بزرگ با استفاده از قدرت خیال پردازی به موفقیت رسیدند و همچنین بیشتر اختراعات بشر …

 27. changool2m می گوید

  منم آدم درونگرایی هستم.سنم که کمتر بود خیلی مشکلی نداشتم ولی کم کم که دانشگاه و به سر کار رفتم رفتار دیگران باعث شد رفته رفته نسبت به خودم احساس بدی پیدا کنم.اینکه میبینی با تمام آدمای دور وبرت فرق داری خیلی آزاردهنده هست.وقتی میبینی با وجود تجربه وسابقه کاری در محیط کار دیده نمیشی و مزایایی که برای همه هست برای شما در نظر نمیگیرن حس میکنی که اصلا دیده نمیشی و آدم بی ارزشی هستی.تا حالا دور بار وهربار بمدت یکسال از کارم استعفا دادم ولی هر چی فکر کردم کار دیگه ای برای انجام دادن بنظرم نمیرسید و دوباره برگشتم.الان 33 سالمه ولی هنوز مجردم چون میترسم که ت زندگی مشترکم هم همین وضع پیش بیاد.واقعا نمیدونم چکار کنم

 28. محمد حسین می گوید

  سلام.
  من هم یک درونگرا هستم. درونگرایی بیماری نیست که بخواهیم درمانش کنیم.فقط یک نوع تیپ شخصیتی هستش.

 29. شقایق می گوید

  سلام
  به نظرم عالی بود، منم یه درونگرام، و خیلی خوشحالم از این بابت! 🙂
  اینکه تو دانشگاه دوستم بهم میگفت منزوی واقعا ناراحتم میکرد، چون من اصلا منزوی نیستم، فقط تو جمع افرادی که نمیشناسم ساکتم، و این به نظرم عیب نیست، و یک حسنه، که بیشتر فکر کنی تا تند تند حرف بزنی! 🙂

 30. ناشناس می گوید

  من هم یک فرد درونگرا هستم و علاقه دارم و تمام خصوصیات و نظریات و زندگی خودم را می‌پسندم و دارای قلمرو شخصی برای خودم هستم و دیگران برایم مهم نیستند ولی به نظراتشون اهانت نمی‌کنم و احترام می‌گذارم ولی در کل اینجوری عادت کردم.

 31. freeka می گوید

  من هم درونگرا هستم و هیچ وقت و هیچ وقت ازین بابت ناراحت نبودم و نخوااااااااااااااااهم بود.درونگرا بودن یک عااااااااااااااااالمی داره واسه خودش..عالیییییییییه..

 32. ناشناس می گوید

  همسر من تا حدودی ادم درونگراییه اونم به این صورت که اوقاتی که ناراحته یا دلخوره یا حتی عصبی اولش ک تو غار خودش فرو میره وبعدش تا جایی ک متوجهم کنه حالش خوب نیس پیش میره اما باقی راه رو میذاره ب گردن من.
  به این صورت که من باید تلاش کنم تا به حرف بیارمش (خودشم خعلی این روش رو دوس داره)اما متاسفانه تاحالا هرکاری کردم موفق نشدم که به حرف بیارمش و این خیلی ازارمون میده
  نمیدونم چیکار کنم
  لطفا راهنماییم کنین

 33. mary می گوید

  مگه بده؟؟؟؟من دوست دارم درونگرا باشم بدم مياد از اينكه حرفامو به كسي بگم ولي نميشه وقتي موقعيتش پيش مياد ميگم!!!:/
  دوست دارم بشينم يه گوشه با گوشيم ور برم و هيچكس سمتم نياد!اصلا خودمو درك نميكنم….از اينكه با كسي معاشرت كنم بدم مياد و همزمان دوست دارم!!!!!گيج شدم ديگه نميتونم ادامه بدم

 34. Del Rey می گوید

  سلام
  بسیار مطلب زیبا و جالبی بود دقیقا خصوصیات من بود من ۱۰۰ درصد درونگرا هستم و معتقدم آدامای درونگرا ضربه های بیشتری میخورن نه شایدم خودشون به خودشون ضربه وارد میکنن! ولی درکل با اون قسمت که نوشته بود” اهل مطالعه هستن ” موافق هستم و میخوام صب تا شب کتاب بخونم ? واقعا حس خوبیه مخصوصا که رمان باشه کتابش?

 35. انلل می گوید

  درونگرا ها از تنهاییشون انرژی میگیرن
  افسرده نیستن از درونگراییشون ناراضی نیستن چون اصل انرژیشونو از تنهاییشون دریافت میکنن
  هرکس دوست داشت مدتیو تنها باشه لزوما درونگرا نیست

 36. شهين می گوید

  دوستاني كه شك دارند كه درون گرا هستند يا برونگرا،خيلي راحت ميتونند توي يك مركز مشاوره تست شخصيتي بدهند كه هم درون گرا و برون گرا بودنشون مشخص ميشه و هم همه خصوصيات مختلف شخصيتيشون.حدود ٣٧٠ تا تسته كه بايد با بله يا خير جواب داده بشه.

 37. زهرا می گوید

  دیدگاه*با سلام و عرض ادب ,واقعا عالی بود ,برای اولین بار از درونگرا بودنم خوشم آمد

 38. دختری درونگرا می گوید

  من یه بشدت و کاملا درونگرا هستم و ازین موضوع هم بسیار لذت میبرم درسته ما گهگاهی دوس داریم مثل برونگرا ها بتونیم بیشتر از بودن در جمع های شلوغ و پر هیاهو لذت ببریم اما خب این جزوی از سرشت ماست
  ما ترجیح میدیم همه چیزهایی که دوس داریم و در فکرمونه فقط با یک نفر تاکید میکنم تنها یکنفر در اشتراک بذاریم
  ما دوستای کمی داریم حداکثر دو دوست اما همین دوتایی که انتخاب میکنیم همیشگی ان و تغییری نمیکنن، ما به کتاب خوندن و بودن در عالم خودمون لذت میبریم

 39. سحر می گوید

  سلام . تشکر از مطلب بسیار مفیدتون. ممنون میشم اگر در مورد نحوه ی برخورد و معاشرت با درونگراها هم اطلاعاتی بذارید. من تست در یک مطب مشاوره دادم که مشخص شد هردو ویژگی را دارم اما نامزدم درونگراست و این برام مهمه که بتونم همیشه درکش کنم و کنارش باشم. برای ازدواجمون مشکلی نیست؟
  با تشکر