سال‌ها پیش که زمان زیادی از آن نگذشته ما ایرانی‌ها زمانی را در سال به نظافت منازل خود می‌پرداختیم این کار سالانه چند مرحله با یاری اعضای خانواده یا با بهره گیری از کارگران مورد اعتماد انجام می‌شد. ولی با گذشت سالها و زندگی در این دوره ی زمانی بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند نظافت منازل خود را به شرکت های مورد اعتماد خود دهند تا در وقت و هزینه ی خود صرفه جویی کرده و  با خیال آسوده از این خدمات استفاده کنند. در اینجا به ذکر مواردی درباره انتخاب شرکت خدمات نظافتی می‌پردازیم.

1- انتخاب نظافت چی خانم یا آقا

در این مورد انتخاب آقا یا خانم بودن نظافتچی به عهده ی شماست. در مکان هایی که مخصوص بانوان است و ورود آقایان ممنون خواهد بود یا زمانی که خانم در خانه تنها است، میتوان از نیروی خانم استفاده کرد که با توجه با اقلیت خانم ها معمولا هزینه پایه نظافتچی خانم کمی بالاتر خواهد بود. همچنین در محیط هایی به دلیل ویژگی های فیزیکی آقایان، انتخاب مناسب برای شما نیروی آقا خواهد بود. به هر حال انتخاب با شماست و برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب بهتر است تصمیم بگیرید.

2- یادداشت محل های موردنیاز نظافت

شما می‌توانید قبل از تماس برای رزرو، لیستی از محل های موردنیاز خود برای نظافت را یادداشت کرده تا در موقع لزوم یا هنگام مشاوره با کارشناسان به طور دقیق هماهنگ کرده و سوالات خود را در مورد زمان مورد نیاز و … مطرح کنید.

3- شستشوی فرش و قالی

قبل از تماس برای رزرو می‌توانید نیاز به شستشوی فرش یا قالی را بررسی کنید تا در هنگام رزرو تصمیم خود را به درستی اعلام فرمایید. معمولا این خدمات را میتوان طی یک یا دو جلسه 8 ساعته همراه با سایر خدمات نظافتی درخواست کرد. همچنین شرکت‌های قالیشویی نیز وجود دارند که به صورت تخصصی به امر شستن فرش‌ها (با کمک دستگاه‌های تمام اتوماتیک) می‌پردازند.

4- اطلاع از امنیت و سابقه شرکت خدماتی

داشتن سابقه برای شرکت یک حسن بزرگ محسوب می‌شود. شما همچنین میتوانید در مورد نوع ضمانتی که شرکت از نیروهای خود اخذ کرده است سوال فرمایید و قطعا در این زمینه راهنمایی خواهید شد.

5- اطلاع از سایر خدمات شرکت مورد نظر

شرکت های نظافتی و خدماتی معمولا طیف مختلفی از خدمات را می‌توانند به شما ارائه دهند. مانند حمل اثاثیه و یا نظافت اماکنی که نیاز به تخصص دارند مانند آزمایشگاه ها و …

6- مواد شوینده حرفه‌ای مورد استفاده

برخی شرکت‌های نظافتی به ارایه مواد شوینده تخصصی (به صورت رایگان یا پولی) اقدام می‌کنند. بهتر است این مورد را هنگام رزرو تلفنی نظافتچی از فرد پاسخگو سوال کنید و اگر شرکت خدمات نظافتی مورد نظرتان مواد شوینده ارایه نمی‌کنند، نسبت به خرید مواد شوینده تخصصی (مانند مواد شوینده شیرآلات – شیشه شوی – سفیدکننده انواع سطوح و …) اقدام کنید.

نظافت منزل جزء آن دسته از کارهایی است که به طور مداوم باید انجام شود. حال اگر ایام پایان سال و فرا رسیدن سال جدید باشد، اهمیت نظافت از منزل دو چندان می شود. به طوری که نظافت منزل برای سال نو به یک سنت رایج در بین ایرانیان تبدیل شده است.

اگر شما شاغل باشید و وقت کافی برای نظافت منزل نداشته باشید، یا به هر دلیلی توانایی جسمانی نظافت منزل را نداشته باشید و یا اصلا هم وقت و هم توانایی کافی دارید، اما ترجیح می دهید انجام امور مربوط به نظافت منزل (در تهران) را به افراد متخصصش بسپارید، کافی است از طرق راه های ارتباطی با شرکت آریا پاک تماس بگیرید و دیگر نگران هیچ چیز نباشید!