Take a fresh look at your lifestyle.

99 عادت خوبی که می‌توانیم داشته باشیم

همه ما در زندگی خودمان عاداتی داریم که بدون آنکه توجه کنیم تصمیمات ما را تحت تاثیر قرار می‌دهند. در این پست لیستی از عادت‌های خوب را با کمک کاربران ایرانی وبگاه ask.fm جمع آوری کرده ایم.

 1. با همه رک و راست باشید. شاید اول برایتان سخت باشید ولی پس از مدتی خواهید فهمید که رودربایستی و حیای بیش از حد در گفتار و عمل می‌تواند موجب گرفتاری و حتی شرمساری شما شود.
 2. باحیا باشید. داشتن حیا یا پیش‌شرمی تا حدودی می‌تواند مانع از برخی مشکلات احتمالی و شرمساری عمومی شما در زندگی شود. البته حیا به معنی گوشه نشینی و فرار از جمع اصلا خوب نیست.
 3. کتاب بخوانید. می‌گویند کتاب غذای روح است. عادت به کتاب خواندن به تدریج روح شما را جلا می‌دهد و تاثیرات آن را خیلی زود در خود احساس خواهید کرد. همین‌طور سعی کنید به خواندن پست های وبگاه ایران‌آتا عادت کنید!
 4. اعتماد بنفس بالا داشته باشید. این عادت در شما باعث خواهد شد تا در مقابله با چالش‌های زندگی خود عقب ننشینید و در راه موفقیت با اقتدار قدم بردارید.
 5. صادق باشید. عادت کنید که هرگز دروغ نگویید. نتیجه این عادت بزرگ را در رفتار و باور اطرافیان‌تان خواهید دید. همچنین راستگویی و صداقت آرامش‌بخش زندگی شما خواهد بود. پیامبر اسلام گفته اند: “كسی كه راستگو باشد در زندگي خود، احساس آرامش می‌كند و از چيزی ترس ندارد.”
 6. بامرام و بامعرفت باشید. یکی از عادت های بزرگی است که می‌توانید در خود پرورش دهید. دوستی هایی زیبا هستند که در آنها معرفت جاری باشد و بوق نیچه: “هر جا درخت معرفت است، همانجا بهشت است”
 7. خوبی‌ها را از یاد نبرید. داشتن خاطرات خوب در ذهن شما همیشه در تصمیم گیری ها به شما کمک خواهد کرد.
 8. عصبانی نشوید و خونسرد باشید و در موقع عصبانیت تصمیم نگیرید. بسیاری از اشتباهات بشر نتیجه عصبانیت ها است. با غلبه بر عصبانیت خود لذت شیرین آن را پس از رفع عصبانیت تان خواهید چشید!
 9. همیشه خوشرو و خنده رو باشید. البته اخم و ترشرویی در مواقعی مورد نیاز است. اما این دلیلی نمی‌شود که شما همیشه سردمنش باشید!
 10. ارزش دوستان خود را بدانید. سعی کنید ارزش دوستانتان را قبل از آنکه آنها را از دست بدهید بدانید. به یاد داشته باشید که یک دوست حقیقی از مال و شهرت و افتخاراتی که بدست می‌آورید بهتر است.
 11. حوصله و صبر داشته باشید و تحمل تان را بالا ببرید. این گفته میکل آنژ که می‌گوید همه استعداد نقاشی دارند ولی خیلی ها حوصله آن را ندارند، شاید توضیح کافی برای این عادت بزرگ باشد.
 12. وسط حرف دیگران نپرید. یکی از نشانه های احترام به دیگران گوش کردن به حرف های آنهاست. هیچگاه میان حرف افراد حرف نزنید.
 13. به گلدان ها آب بدهید. داشتن گل طبیعی در خانه و آب دادن به آن شاید هفته ای نیم ساعت از وقت شما را بگیرد. اما تاثیری که بر شما می‌گذارد بسیار بیشتر از آن ارزش دارد.
 14. به همسایه سلام کنید. سعی کنید با همسایه های خود روابط خوبی داشته باشید. یک ضرب المثل آفریقایی بیان می‌کند که رفتار خوب تو با همسایه از او یک همسایه خوب می‌سازد.
 15. مهربان باشید. با همه همانند یک کودک رفتار کنید و مهر خود را از کسی دریغ نکنید. حتی یک قاضی هم گرجه در داوری باید دنبال واقعیت باشد ولی این دلیلی بر آن نمی‌شود که با طرفین مهربان نباشد.
 16. فعال باشید. از سستی بپرهیزید و سعی کنید بیشتر فعالیت کنید.
 17. پدر و مادر خود را در آغوش بگیرید. به آنها احترام بگذارید و سعی کنید هر روز بهتر از دیروز با آنها رفتار کنید. پیامبر اسلام گفته اند: نیکی به پدر و مادر عمر را زیاد کرده و جایگاه برتری در بهشت برای مومن ایجاد می‌کند.
 18. بیشتر حمام و نظافت کنید. هیچگاه در پاکیزگی و نظافت شخصی سستی نکنید و سعی کنید همیشه تمیز و مرتب باشید.
 19. برنامه ریزی داشته باشید و از آن پیروی کنید. داشتن برنامه به نظم دادن کارهایتان و در نتیجه موفقیت شما کمک می کند. + 2 لیست طلایی برای مدیریت زمان
 20. مسئولیت پذیر باشید. از مسئولیت ها فرار نکنید و البته هر مسئولیتی را قبول نکنید.
 21. کم حرف باشید. کم حرفی همیشه خوب نیست ولی پرحرفی بسیاری اوقات بد است! حتی اگر کسی را نصیحت می‌کنید از پرحرفی اجتناب کنید تا نصیحت شما کارایی خود را از دست ندهد.
 22. نیمه پر لیوان را ببینید. بدبین ها به بهشت نمی‌روند! سعی کنید بیشتر واقع بین باشید و حتی کمی خوش‌بین. سعی کنید منطقی باشید.
 23. موج سوار نباشید. ورزش موج‌سواری خوب است اما سوارشدن بر دیگر موج های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و … چندان خوشایند نیست.
 24. مسواک بزنید. ارزش دندان های سالم را وقتی می‌فهمید که یکی از دندان هایتان خراب شود. سلامتی هریک از اعضای بدن در سلامت عمومی کل بدن موثر هستند. پس مسواک زدن را یک عادت برای خود کنید.
 25. به مواد غذایی که می‌خورید، توجه کنید. غذای سالم بخورید و توصیه های تغذیه ای را جدی بگیرید.
 26. هوای همسر خود را داشته باشید. به صحبت های همسر خود با دقت گوش دهید و به او احترام بگذارید و سعی کنید همیشه همسر شادی داشته باشید.
 27. جنبه داشته باشید! گاهی رفتارهای ناپسندی را می‌بینید، اما سعی کنید آن رفتار را از جنبه ای دیگر ببینید.
 28. جدی باشید. گاهی جدی بودن می‌تواند کمک حال شما در فعالیت هایتان باشد، اما لبخند را از یاد نبرید.
 29. به دیگران کمک کنید. 
 30. نظرات مخالف را تحمل کنید و به یاد داشته باشید که همیشه هحق با شما نیست و احتمال دارد اشتباه کنید.
 31. در کارهایتان دقت کنید. سعی کنید کارهایی را که انجام می‌دهید با دقت انجام دهید و بر روی فعالیتی که انجام می‌دهید تمرکز کنید.
 32. قبل از ورود به جایی در بزنید.
 33. با دهن پر، حرف نزنید.
 34. اگر كسي به تلفنی که به او می‌کنید جواب نداد، پشت سرهم به او زنگ نزنید. یا دوست ندارد گوشی را بردارد و یا کار دیگری دارد!
 35. خوب بخوابید. با داشتن خواب خوب و در زمان و مدت مناسب برای روز خوبی با عادت های خوب آماده شوید. توصیه های خواب خوب را جدی بگیرید!
 36. خوش قول باشید. کسی دوست ندارد از آدم بدقول قولی بگیرد و در نتیجه منزوی می‌شوید.
 37. حسادت نکنید. که خوب گفته اند: حسود هرگز نیاسود! البته حسادت در خوبی ها و عادات خوب پسندیده است.
 38. دنیا را سخت نگیرید و حریص نباشید. 
 39. ببخشید. آنتونی رابینز جمله ای دارد با این محتوا که هرچه بیشتر ببخشید، بیشتر دریافت می‌کنید. بخشش عادتی است که همه ادیان الهی و غیرالهی به آن توصیه کرده اند.
 40. کسی را مسخره نکنید. در حقیقت کسی که مسخره خواهد شد خود شما هستید!
 41. باسلیقه باشید. شاید بگویید این چیزی ذاتی است، اما به یاد بیاورید که جهان ما قانون مند است و ما جزئی از این جهان هستیم. نکات و ترفندهایی وجود دارند که خلق و خوی شما را دگرگون خواهند کرد. اجازه دهید ذوق‌تان خودش را نشان دهد.
 42. مسائل رو پیچیده نکنید. همیشه راهکار مناسب در ساده ترین هاست. راستی می‌دانید
 43. سرمایه گذاری کنید. عادت هایی چون ولخرجی را از خود دور کنید و شروع به سرمایه گذاری کنید. هدیه ای برای دوست خود بخرید و یا برای نامزدتان گلی بخرید. به سرمایه گذاری در بانک نیز فکر کنید.
 44. در رانندگی حق تقدم را رعایت کنید و برای عابرهای پیاده ترمز کرده و اجازه دهید تا رد شوند.
 45. خاکی باشید ولی کسی را خاکی نکنید. در روابط خود با دیگران تواضع داشته باشید ولی سعی نکنید از بزرگی کسی بکاهید.
 46. تقلب نکنید. هرگز تقلب نکنید و مطمئن باشید که تقلب یک راهکار نیست.
 47. اصراف نکنید. مصرف بیجا و هدر دادن منابعی که دیگر انسان ها هم دوست دارند از آن استفاده کنند و شاید حقی در آن دارند کاری است که نباید کسی به انجام آن راضی باشد.
 48. پشت سر کسی حرف نزنید. عیب و ایراد افراد را سعی کنید به خود آنها بگویید تا اینکه به کس دیگری بگویید. احتمالا گفته شما دیر یا زود به گوش او خواهد رسید.
 49. فضولی نکنید. عادت کنید که در کارهایی که به شما مربوط نیست و از شما کمکی خواسته نمی‌شود فضولی نکنید.
 50. تقدیر الهی را قبول کنید. اما به یاد داشته باشید که شاید تقدیر الهی خواسته های شما و تلاش‌ هایتان باشد.
 51. کار امروز را به فردا نسپارید.
 52. به خدا توکل کنید. توکل و امید به نیروی ماورای همه انسان ها و مشکلات شما را در انجام کارهایتان کمک می‌کند.
 53. هیچ وقت ناامید نشوید. عادت کنید در برابر مشکلات ناامید نشوید. وقتی ناامید می‌شوید به این فکر کنید که تا پیروزی قدمی بیش نمانده است.
 54. مزاحمت ایجاد نکنید. هیچ کس دوست ندارد دیگران مزاحمتی برای او ایجاد کنند. پس شما هم سعی کنید مزاحم کسی نشوید.
 55. سیگار نکشید، فحش ندهید، با غریبه ها لاس نزنید. و توصیه هایی از این دست را جدی بگیرید.
 56. جواب بدی را با خوبی بدهید. تو نیکی می‌کن و در دحجله انداز، که ایزد در بیابانت دهد باز.
 57. آدم خودتعریفی نباشید. خوبی ها و بدی های شما را همه می بینند و نیازی نیست از خودتان تعریف کنید. اما این دلیلی بر این نمی‌شود که از توصیه خوبی ها به دیگران بپرهیزید.
 58. پرتوقع نباشید. از دیگران توقع زیادی نداشته باشید.
 59. در مورد دیگران زود قضاوت نکنید. وبا قضاوت هایی که درباره دیگران می‌کنید با آنها رفتار نکنید.
 60. ورزش کنید. عادت کنید هر روز حداقل نیم ساعت ورزش کنید. این 5 حرکت ورزشی رو یاد بگیرید. و از نرم افزارهای ورزشی استفاده کنید.
 61. از افراد بددهن دوری کنید. با افرادی معاشره کنید که صفات خوب خوشون رو به شما منتقل کنند.
 62. وبلاگ بنویسید. روزنوشت داشته باشید. این کار به شما کمک می‌کنه که هر روز بهتر از دیروز باشید.
 63. فیلم های خوب ببینید. فیلم های خوب همیشه چیزی برای یاد دادن به شما دارند. فیلم های ایرانی خیلی هایشان خوب هستند.
 64. روزی چند تا لغت بیگانه یاد بگیرید. سعی کنید زبان جدیدی یاد بگیرید.
 65. کالای ایرانی بخرید. با خرید کالای ملی به اقتصاد کشورتون کمک کنید.
 66. دین‌دار باشید. هدف داشته باشید. اگر خودتان را مسلمان می‌دانید، مانند یک مسلمان رفتار کنید و اگر مسحی هستید، مانند یک مسیحی رفتار کنید. اما اگر انسان هستید به سوی حق حرکت کنید.
 67. شعار ندهید عمل کنید. سعی کنید به جای شعار دادن عمل کنید.
 68. باور دیگران را گرامی بدارید. به باورها و اعتقادات دیگران احترام بگذارید. در این صورت است که به باورهای شما احترام خواهند گذاشت.
 69. سفر کنید. در سفر شما تجربیات زیادی بدست خواهید آورد. سفر کنید و از سفرکردن لذت ببرید.
 70. خوش اخلاق باشید.
 71. به حقوق حیوانات نیز احترام بگذارید.
 72. روحیهٔ تحقیق و کاوش داشته باشید. هر چیزی را به راحتی باور نکنید و باز هم آدم منطقی باشید.
 73. به دنیای اطراف تون بی‌توجه نباشید. به دنیای اطرافتان توجه کنید تا دنیا هم به شما توجه کند.
 74. در خاموشی کمک کنید. اهل ریا و تزویر نباشید.
 75. بی‌کار نباشید. کار کنید و اهل کار باشید. چالش ها رو به فرصت تبدیل کنید و به دیگران هم کمک کنید تا کار کنند. افکار کارآفرینانه داشته باشید.
 76. اختلاف سلیقه ها را عادی بپندارید. در دوستی ها روی نکات مثبت تمرکز کنید و اختلاف سلیقه ها را جدی نگیرید. البته این اختلاف سلیقه ها خود می‌توانند موجب پیشرفت گروه ها شوند.
 77. زودتر از خواب بیدار شوید. سحر خیزی فواید زیادی بر روح و ذهن شما خواهد گذاشت. انرژی شما افزایش میابد و وقت بیشتری برای کارهای مفید خواهید داشت.
 78. صبحانه بخورید. خوردن صبحانه را فراموش نکنید. اینجا درباره دلایل پزشکی برای خوردن صبحانه بیشتر بخوانید.
 79. به طبیعت بروید. از اوقات فراغت خود برای بودن در کنار طبیعت استفاده کنید.
 80. برای خانواده تان وقت بگذارید. آنقدر در کارهایتان غرق نشوید که خانواده تان را از یاد ببرید. همیشه زمانی برای با خانواده بودن داشته باشید.
 81. روز خود را مرور کنید. آخر روز اینکه امروز چه کاری انجام داده اید را مرور کنید. آیا از رفتارهای خودتان راضی بودید؟ آیا فردا دوباره این کارها را انجام خواهید داد؟
 82. به کسانی که دوستشان دارید ابراز علاقه کنید. بدون ابراز علاقه و بدون گفتن دوستت دارم شما فرصت به یاد آوردن دوست داشتن ها و احساساتتان را از دست می‌دهید.
 83. تعارفات زیاد را کنار بگذارید.
 84. قرآن با ترجمه روان بخوانید. بسیاری معتقد هستند که خواندن کتاب باعث آرامش روحی آنها می‌شود. همچنین تفکر و تعقل در آیات قرآن می‌تواند قدرت ذهن شما را بالا ببرد.
 85. درصورت انجام اشتباهی زود عذرخواهی کنید.
 86. لیست تهیه کنید. برای شرایطی که در آنها قرار می‌گیرید لیست تهیه کنید و نقاط مثبت و منفی خودتان را در آن بنویسید.
 87. لباس هایتان را مرتب کنید. از بیرون که به خانه می‌آیید به جای اینکه لباسلباس هایتان را پخش‌وپلا کنید بهتر است مرتبشان کنید، تا بعدا که خواستید به جای دیگری بروید وقت تان تلف نشود.
 88. رازدار باشید.
 89. ساده باشید.
 90. کارها را نیمه تمام نگذارید.
 91. تعادل رو در همه امور رعایت کنید. نه افراط کنید و نه تفریط. همیشه حفظ تعادل بهترین است.
 92. یاد بدهید. دانسته هایتان را به دیگران نیز انتقال دهید. برای شروع بهتر است همین حالا به جمع نویسندگان وبگاه ایران آتا بپیوندید.
 93. عادت های خوب دیگران را یاد بگیرید.

این پست در آینده ای نه چندان دور بروز خواهد شد! شما چه عادت‌های خوبی دارید که دوست دارید دیگران هم داشته باشند؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

115 نظرات
 1. Seyyed می گوید

  طولاني بود!
  به نظرم بهتر بود در دو قسمت منتشر مي كرديد
  اما اصل مطلب بسيار مفيد است

  1. ناشناس می گوید

   عالی بود ممنون

 2. ناشناس می گوید

  خیلی متشکرم . استفاده کردیم … ممنون

 3. محمد امین می گوید

  خیلی جالب بود .
  اکثر این نکته ها رو هممون شنیدیم و میدونیم ولی اینکه به این صورت خلاصه شده و شسته رفته در کنار هم بیان بشه به نظرم تاثیر گذار و مفیده .
  ممنون

 4. ستايش می گوید

  عالي بودعزيز

 5. ناشناس می گوید

  سلام بسیار مفید بود و من در سخنرانی چند روز آینده از آن استفاده می کنم با تشکر

 6. ... می گوید

  دمت گرم حاجی.
  خیلی با حال بود.
  اجرت با خدا.

 7. ساسان می گوید

  با سلام من ساسان جعفری هستم و از این وبسایت خیلی استفاده بهینه کردم ممنون

 8. سید مرتضی می گوید

  خیلی خوب بود همونطور که بعضی بچه ها گفتن همه ما این مطالب رو هم شنیدیم هم خوندیم ولی یه واقعیتی که هست اینه که فقط در حد همین خوندن و شنیدن موندن متاسفانه در جامعه امروز کمتر در عمل این مطالب رو میبینیم کاش هر کدم از ما آنچه رو که بهش اعتقاد داریم عمل کنیم در این صورت با آرامش بیشتری زندگی میکنیم.
  ممنون از همه شما
  موفق باشید

 9. ناشناس می گوید

  بسیار عالی و سازنده

 10. عبادی می گوید

  عالی بود ممنونم.

 11. نازى می گوید

  واسه انشا عالىه

  1. ناشناس می گوید

   برای اینکه شما تبلت بسی تخمی یک داری ????????

 12. گلنار می گوید

  چرا واسه کسى تو تبلت اىن ساىتو مى بيتا زوم نمى شه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. حسین قبیله می گوید

   برای اینکه این سایت متناسب با تبلت شما طراحی شده است 😉
   آیا مشکلی در نمایش دارید؟

   1. کامران می گوید

    نه بابا

 13. ارزو می گوید

  حرف نداشت عالییییییییی بود

  1. امیر می گوید

   اره

 14. Ali می گوید

  عالی بودن خیلی جالب بود از این پست ها بیشتر بزارین یه سوال هم داشتم اینم آینه که چطور شخصیت پیچیده ای داشته باشیم؟

 15. سعید می گوید

  خیلی عالی بود ((تشکر فراوان))

 16. رویا می گوید

  عالی بود استفاده کردم ممنون

 17. شیرین می گوید

  مرسی خوب بود

 18. ناشناس می گوید

  خیلی خوب بوددددد..

 19. سید قائم می گوید

  خیلی زحمت کشیدید تشکر

 20. جواد می گوید

  لایکککککککک

 21. تینا می گوید

  سلام ممنونم از توصیه های خوبتون .من خیلی وقته با رفتارم درگیرم اما توصیه هاتون راه خوبی رو برای طرز رفتارم نشونم داد بازم ممنونم

 22. rooooya می گوید

  عالی بود لایککک

 23. ناشناس می گوید

  بسیار عالی بود

 24. 9 می گوید

  بسیار عالی بود . لطفا سایت بیش تری درباره ی این نوضوعات تشکیل بدین . ممنون از زحمات فراوان شما.

 25. ناشناس می گوید

  Salam aly bood

 26. ناشناس می گوید

  Amozande va mofid bood

 27. afa می گوید

  احسنت

 28. فرشته می گوید

  سلام.خدا قوت.عالی بود.درسته تقریبا همه ی این مواد را می دانیم ولی مطالب چکیده و خلاصه شده مثل تلنگر بود و باید حتما گاهی یکسری به این مطالب زد راحت تر می توان اجرا و عمل کرد.همیشه شاد باشید.

 29. پریا می گوید

  عالی بود خیلی خیلی ممنون

 30. زهرا می گوید

  جالبه ولي خيلي خيلي كلي بود كلا بايد تغذيه خوب داشته باشيم كلا بايد ورزش كنيم

 31. انا می گوید

  عالی بوووپ

 32. LEYLI می گوید

  من خیلی وقته دنبال رفتار های خوب هستم که چجوری رفتار کنم
  ممنونم
  امیدوارم بتونم خوب یاد بگیرم

 33. تارا می گوید

  واقعا خوب بود.
  به نکات ریزی اشاره شده بود.
  ممنون.

 34. ناشناس می گوید

  سلام عالی بود تشکر

 35. علیرضل می گوید

  ممنون عالی بود استفاده کردیم

 36. محمد می گوید

  سلام . مطلب مفیدی بود خیلی استفاده کردم ممنون

 37. ن **** م**** می گوید

  عالی بود.راستش من خ زودعصبانی میشم میخوام همه کارهای خوب رویادبگیرم تاعصبانیتم رفع شه

 38. elahe می گوید

  سلام خیلی مطالب مفیدبودن مرسی

 39. M.r.y می گوید

  عالي بود،مرسي

 40. mahdieh می گوید

  خیلی عالی بود .ممنون

 41. محمدامین طاهری لاری می گوید

  واقعا ممنونم خیلی کمکم کرد/من که خیلی استفاده کردم/بازم ممنون

 42. مهرشهر کرج می گوید

  درود فراوان بر شما آقای حسین قبیله.آقا پرچم بالاست با این نکات قشنگ و ریز….مرسی….واقعا عالی بود…خوشحال میشم حضوری ببینمتون….منم فارغ التحصیل رشته ماشین های کشاورزی پیام نور کرج هستم

 43. مهسا می گوید

  سلام خیلی خوب بود ممنون

 44. فافا می گوید

  سلام بسیار عالی لایکککک

 45. سوسن می گوید

  خیلی عالی بود… سپاس

 46. آموزش وردپرس می گوید

  مطلب جامع و مفیدی بود.. ممنون از انتشار اون

 47. alireza می گوید

  به نظر من هر کسی که میخواد توی جامه حاضر بشه و به او توجه از جنبه ی خوب داشته باشند این است که باید اجتماعی باشد .

 48. امیرعلی می گوید

  واقعا خیلی بدردم خرد ممنونم ازتون بابت متلب خوبتون

 49. امیرعلی می گوید

  ازمطلب!خوبتون ممنون.

 50. خدا می گوید

  اصلا خوب نبود من نتيجه نگرفتم

 51. امید می گوید

  خیلی عالی بود

 52. علی می گوید

  سلام حرفهای قشنگی بوداگه بتونیم عمل کنیم ممنون

  1. sara می گوید

   حتما می تونیم اگه بخوایم

   1. نمی گم می گوید

    نه بابا خاک تو سر تون

    1. شادی می گوید

     ????

    2. ن می گوید

     راست می گی

    3. ن می گوید

     آدم همه ی این کار ها را هم نمی تواند انجام دهد

 53. هدیه می گوید

  خواندم عالی بود انشالله که بتانیم عمل کنیم

  1. ناشناس می گوید

   ریدی با این سوادت

 54. ناشناس می گوید

  اگه بتونیم عمل کنیم عالیه

 55. امیر مهدی تکلو می گوید

  خوب بود ولی ۶ تاش کم بود.

 56. ناشناس می گوید

  بله کلیه این ۹۹عادت با عمل به قران انجام میگیره

 57. پارسا می گوید

  خیلی خوب بود.اگه بتونیم همه این کاراروانجام بدیم عالی میشه

 58. یکی روی کره ی زمین می گوید

  سلام.تمام نکاتو خوندم.به نظرم از هر نظر و زاویه قابل خواندن وعمل کردن بهش وجود داره .☑☑☑☑☑

 59. خسرو می گوید

  بدك نبود. شعار و تبليغات توش زياده. من هروقت يه نخ سيگار ميكشم خيلي ادم خوبي ميشم. كارهامم هم به درستي و حوصله انجام ميدم. و همچنين قبل از تصميمات مهمم يه نخ سيگار ميكشم. گاهي اوقات هم با همين يك نخ سيگار نويسندگي هم ميكنم.

  1. neginix می گوید

   تو برو بمیر بابااااااا

  2. ناشناس می گوید

   باریکلا

 60. فرشته می گوید

  رک بودن خیلییی سختتت ??????

  1. bahar می گوید

   نخیر به خود سخت نگیرید

 61. محمد یگانه می گوید

  سلام و خسته نباشید
  واقعا جملاته عالیه و پند اموزی بود
  خسته نباشید
  انشالله که بتونیم به گفته هایمون عمل کنیم عاالی میشه
  پایدار و موفق

 62. مریم می گوید

  خیلی توصیه های خوبی بودند.سعی میکنم به اونها عمل کنم.ممنون

 63. زهرا می گوید

  شما اشتباه ميكنى ما نبايد دياد رك باشيم و يا ابراز علاقمونو بگيم بايد به مرور زمان اين كار انجام شود ولى در كل بد نبود

 64. ناشناس می گوید

  خیلی جالب بود ایده های خوبی گرفتم ممنون

 65. شیوا جون می گوید

  عالی بود دستتون درد نکنه با این مطالبه خوبی که در اختیار میزارید باسپاس

 66. حرف حساب می گوید

  سلام یه روز امتحانی عمل کنید ببینین بدبخت میشین چون همه فکر میکنن پپه ای و کلا از جامعه که هیچ از هستی محو میشین این جمله های قشنگ مال فرهنگ قشنگه .شاید بگین فرهنگمون قشنگه ولی نیست برین تو خیابون انگار همه با هم دشمنی چهارده نسله دارن .حالا هی شعار بدین .
  راستی امتحان کنید بنویسید چی شد???

  1. مختاری می گوید

   تاحالا نشده با مردم مهربان باشم و با من دشمنی کنن هر کسی خوب میفهمه محبت رو و کمتر کسی پیش میاد که سعی نکنه جبران محبت کنه

  2. گیتی می گوید

   واقاعاااالی بود مرسی
   در ضمن اقای حرف حساب اگه دیگران فکر میکننن پپه ای مشکل از خودته ادم باید یکم واقع بین باشه
   واقا مطالب جالب و خوبی بود??????

 67. bahar می گوید

  عالی بود اگر انسان این ها را داشته باشد انسان موفق خواهد بود

 68. رهگذر می گوید

  اقا خسرو شما که با یه نخ سیگار این همه کار مفید میکنی ، سیگاری بزنی چیکار مکنی ؟؟؟؟

 69. ALIZADEH128 می گوید

  اگر بخواهیم به هر کدومش عمل کنیم مطمئنن یه کدوماش یادمون میره 100٪.

 70. ناشناس می گوید

  سلام خداخیرتون بده

 71. یه بنده خدا می گوید

  به نظرم میشه عمل کرد اما باید از ته دل بخوایم,دوست عزیزی ک گفتن نمیشه,منو شماییم ک جامعه رو میسازیم,منو شماییم ک فرهنگ رو به وجود میاریم باید از خودمون شروع کنیم,فرهنگ رو بسازیم بعد همه ی این صفات خوب رو تمرین کنیم تغییر همیشه از خود ماست,اگه خودمون تغییر کنیم فرهنگ و مردمم تغییر میکنن

 72. نگار می گوید

  عالییییییییییییییییییی بود دمتون گرم

 73. salar می گوید

  خیلی عالی بود .

 74. بهاره می گوید

  خیلی خوب بود

 75. محمد می گوید

  خیلی مطالب جالب و خوبی بود . دستتون درد نکنه!!!

 76. احسان می گوید

  نسخه اي عالي براي زندگي بود.ممنون از اينكه تجربيات گرانقرتون رو به اشتراك گذاشتيد.باز هم ممنون????

 77. hossein می گوید

  بی نظیر بود ممنون

 78. اشنا می گوید

  سلام
  خییییییییییییییییییلی
  عالییییییییییییییییییییییی
  بود

 79. علی حسین پوری می گوید

  ان شاالله که همه عاقبت بخیر بشن

 80. neginix می گوید

  توبرو بمیر بابااااااااااااا

 81. مهدیه می گوید

  خیلی مطالب مفیدی بود ممنون از زحماتتون
  و در ضمن به نظر من این مورد کم بود که هوای شهر خودمونو داشته باشیم و اشغال نریزیم

 82. ناشناس می گوید

  ممنون از اطلاعاتی که در اختیارمان گذاشتید موفق باشید

 83. ی دوست می گوید

  سلام به نظرم عالی بود
  ولی انجام دادنشون سخته
  دوستان راست میگن
  هرچقدرم تلاش کنین بازم بعضیاشو نمیتونین انجام بدین
  من خیلی تلاش کردم متاسفانه خیلی سختمه

 84. متينا می گوید

  سلام عالي بود من بعضي نكات رو در خودم دارم و سعي ميكنم كه در نزديكي بقيه رو هم ب دست بيارم ممنون امروز ١/١٢/١٣٩٥

 85. عاطفه می گوید

  عالی بود ممنونم

 86. می م می گوید

  انگارتو ایران سخته که بخوایم یه سری ازاین مواردو تو زندگیمون اعمال کنیم شاید بخاطر شرایط زندگیمونه به هر حال خیلی عالی بود مرسی.

 87. ناشناس می گوید

  ممنون عالی بود ولی جسارت نباشه ولی چرا ۶ تا کم بود اگر اون ها را هم بزارید خیلی خوب میشه من همه ی این هارا نوشتم

 88. فاطمه می گوید

  سلام خیلی خوب بود اگه بتونیم عمل کنیم عالی میشه …..ولی6تا کم داشت ………..مرسی ممنون ….

 89. ناشناس می گوید

  اگه بتونیم عمل کنیم مردیم ولی حیف انا همش حرفن مدرشون نیست??????

 90. صبا می گوید

  عالی بود خداکنه که تاثیر داشته باشه رو همه

 91. زهرا می گوید

  عالیییییییی

 92. ستاره یگانه می گوید

  واقعا خیلی عالی بودممنون ازمعلومات تان اگرماخودماخوب وخودراساختیم میتوانیم خانواده وجامعه خودرابسازیم اول ازخودما شروع کنیم

 93. ناشناس می گوید

  دم گرم تو دیگه کی هستی

 94. ناشناس می گوید

  عااااالی بود بسیارمتشکرم??

 95. ناشناس می گوید

  خوب بود ولی اونجایی که گفتین با غریبه ها لاس نزنید خیلی بد بود

 96. عسل می گوید

  مرسی عالی بودن ❤
  ۶ تاش کم بود
  انشالله که بشه عمل کرد

 97. عسل می گوید

  مرسی . واقعا عالی بودن ❤❤
  ۶ تاش کم بود

 98. SS می گوید

  همه شون عتلی بود

 99. عطا می گوید

  واقعا عالى بود