ادکلن اصل

هر فصلی برای خودش احساسات و عواطف خاصی دارد؛ در حالی که بهار، فصل رویش مجدد گل ها و بازشدن غنچه هاست، تابستان پر است از گرما، سبزه و گیاه. همچنین پاییز پر است از رنگ های متفاوت و زمستان، نماد سرما، بی رنگی و سفیدی است.
در تابستان با وجود گرمای شدید تنها لباس های خنک نیستند که شما را سرحال می آورند، بلکه عطر مناسب هم باعث شادی و آرامش شما خواهد شد. انتخاب یک عطر تابستانی که حس شادی و نشاط و شیرینی و احساس سرزندگی به شما القا می‌کند، در این فصل از ضروریات به شمار می‎رود. رایحه هایی که عطر گل ها نظیر رز را دارند یا رایحه نظیر پرتقال، تمشک و هلو می‌تواند در تابستان شما را جذاب تر کند. به علاوه عطرهای مناطق گرمسیری نظیر گل های وحشی، گل های مناطق گرمسیری و عطرهایی که یادآور ساحل دریاست، بسیار جذاب است.

عطرهای مناسب برای خانم ها در این فصل عطرهایی هستند که ترکیبی از بوی گل و میوه ها را دارند و کلاً رایحه ای خنک را به مشام می‌رسانند. توجه داشته باشید که عطرهای این فصل باید بدون الکل باشند. البته باید بدانید عطرهای تابستانی به دلیل این که فاقد الکل هستند ماندگاری کمتری دارند و باید زودتر تجدید شوند. اما در فصل تابستان به دلیل رایحه ملایم میوه و گل مانندشان دلچسپ تراند.

عطر را باید چگونه استفاده کرد؟

ابتدا بهتر است از خرید عطرهای تقلبی خودداری کنید. ممکن است بپرسید چگونه می توان عطرهای تقلبی را شناخت. شرکت‌های بزرگ عطر سازی اغلب به ندرت تغییر شکل در شیشه های عطر می دهند بنابراین سالها یک عطر خاص با همان شیشه قبلی عرضه می شود. هیچ گاه عطری را با این توصیه که چون جعبه ندارد و چون بدون گمرکی وارد شده، به قیمت ارزان تر از قیمت واقعی به فروش می رسد، تهیه نکنید، چون علاوه بر تقلبی بودن و عدم ماندگاری موجب آسیب به ریه ها و مخاط بینی شما می‌شود. عطرهای معروف دارای شیشه های خاص هستند. گاهی اوقات شرکت های دیگر با کپی بردای از نام عطرهای معروف اقدام به تولید عطرهای شبیه می کنند. بنابراین دقت کنید نوشته و نام های روی شیشه ها را با دقت بخوانید.

برای انتخاب عطر اگر اولین بار برای خرید به فروشگاه مراجعه می کنید، کمی قهوه خام با خود داشته باشید پس از بوئیدن عطری خاص برای اینکه یک بوی جدید را حس کنید، کمی قهوه را استشمام کنید که تاثیر رایحه قبلی از بینی شما خارج شود. بوی عطر مورد استفاده ما بعد از مدتی برای خودمان عادی می شود. بنابراین به مرور زمان از تعداد پاف های بیشتری استفاده می کنیم. وقتی بیش از حد از عطر یا اسپری‌تان استفاده می کنید فردی که کنار شماست احساس می کند با بوی عطر شما در حال خفگی است و به اصطلاح انگار که با عطر دوش گرفته اید. بنابراین عطر شما جذابیت خود را از دست می دهد. در نتیجه در استفاده از آن زیاده روی نکنید تا همواره خوشبو باشید.

این نوشته از مجله زیبایی سالم برگرفته شده است. شما از چه عطرهایی استفاده می‌کنید؟ اینجا لیستی از عطر و ادکلن‌های محبوب لیست شده اند.