گوشی همراه کم مصرف spareoneتعجب کردید؟ نیازی نیست چند بار دیگر عنوان این مقاله ایران آتا را بخوانید یا اینکه به توانایی ذهنی یا بینایی‌تان شک کنید. درست است، یک عدد باتری قلمی معمولی قادر است تا 15 سال این گوشی را در حالت انتظار نگه دارد! پس اگر شما هم عصرها که از محل کار به خانه باز می‌گردید، باتری گوشی هوشمند لمسی‌تان با آن همه ابزار و برنامه کاربردی تمام می‌شود و احساس می‌کنید در این شهر شلوغ تنهای تنها هستید، بهتر است برای مواقع ضروری‌تان به دنبال همراه مطمئن‌تری بگردید!

اما پیش از آنکه به رویای فیلم‌های علمی تخیلی وارد شویم باید بدانید که این تلفن همراه تنها یک تلفن صرف است که همیشه و همه جا همراه شماست، نه یک کلمه بیشتر و نه یک کلمه کمتر! این گوشی فاقد صفحه نمایش خاصی یا ابزارهای عجیب و غریب دیگری است. در عوض با آن می‌توانید به طور مداوم در حدود 10 ساعت مکالمه نمایید و اگر احیاناً باتری‌تان تمام شد یک باتری قلمی دیگر در آن بیندازید. راستی اگر خریدن باتری هر 15 سال یک‌بار سختتان است، می‌توانید یک جفت باتری شارژی خوب نیز گرفته و 30 سالی آزگار خیال خود را راحت کنید!

هدف اصلی شرکت SpareOne از طراحی و ساخت این گوشی، استفاده ساده و بدون دغدغه آن در مواقع اضطراری و وقوع بلایای طبیعی یا سایر مواردی از این دست است. از این گذشته این گوشی می‌تواند یار خوبی برای کوه‌نوردان، جهانگردان و خبرنگاران باشد؛ کسانی که در خارج از محیط شهری و کیلومترها دورتر از پریزهای برق به کار مشغولند. در حقیقت این گوشی مناسب حال افرادی است که نیازمند ابزار ارتباطی قابل اطمینان و اتکا هستند.

کار با این تلفن همراه به طرز غیر قابل باوری ساده است. سیم کارت خود را جازده، باتری را قرار داده و گوشی را روشن کنید. حالا فقط کافی است شماره مورد نظر را گرفته و شروع به صحبت کنید. قابل توجه اینکه با توجه به نظرسنجی‌های صورت گرفته افرادی که سن و سالی از آن‌ها گذشته است، احساس بهتری در کار با این گوشی دارند و آن را به عنوان یک تلفن حقیقی قبول دارند؛ ابزاری که بدون نیاز به ترس و واهمه یا راهنمایی دیگران دقیقاً تمامی وظایف یک تلفن را برایشان انجام می‌دهد.

جالب اینکه حتی اگر هیچ سیم کارتی را در داخل این گوشی قرار ندهید، می‌توانید تنها با انرژی باتری قلمی‌تان با شماره‌های اضطراری – نیروی انتظامی، اورژانس و… – تماس حاصل فرمایید. و اینکه بسته به منطقه جغرافیایی و کشوری که در آن حضور دارید، این شماره‌ها نیز تغییر پیدا می‌کنند، پس اگر دائماً در حال سفر هستید از بابت به خاطر سپردن این شماره‌ها هیچ نگرانی نداشته باشید.

این تلفن همراه کم مصرف به همراه یک عدد باتری لیتیوم سایز قلمی برند انرجایزر و با قیمت 69.99 دلار قابل تهیه است. با توجه به اینکه این گوشی در دو باند فرکانس GSM متفاوت 850/1900 مگا هرتز و 900/1800 مگا هرتز عرضه می‌شود؛ و بجز جزیره ژاپن، کره جنوبی، چند جزیره دور افتاده و قطبین زمین در تمامی کشورهای جهان قابل استفاده است.

این گوشی نخستین بار در نمایشگاه CES 2012 – که یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های محصولات الکترونیکی جهان است و همه ساله از 20 تا 23 دی ماه در لاس‌وگاس امریکا برگزار می‌شود – رونمایی گردید. که با استقبال خوب افکار عمومی و رسانه‌ها مواجه شد. ظاهر زیبای این گوشی که به دو رنگ سفید و قرمز طراحی شده در کنار سادگی زایدالوصفش نظر هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند.