قبلا سه گام برای سرعت ببخشیدن به سیستم عامل اندروید معرفی کردیم. در این پست نیز شما با سه گام برای سودمندتر کردن سیستم عامل اندروید گوشی هوشمند تان آشنا می شوید!

4. به برنامه‌هایی که دسترسی زیادی به داده‌ها دارند عمیق تر فکر کنید: اگر به طور مداوم از مرز محدودیت های داده ای میگذرید، برنامهای مانند Android Assistant ممکن است کافی نباشد. به طور یقین، به هنگام نزدیک شدن به محدودیتها به شما اخطار داده میشود، اما دقیقا چه چیزی چنین مشکلی را موجب شده است؟

آیا این نرم افزار Facebook، پادکست، MLB Gameday است؟ چه کسی می‌داند؟

بسیار خوب، با Onavo همه چیز دستگیرتان میشود. فهرست اصلی، آماری از مصرف داده ها توسط شما را در طول ماه قبل نشان میدهد و برنامه هایی که به پهنای باند بیشتری دسترسی دارند را مشخص می‌کند. بسیاری از آنها مشهود هستند همچون برنامه‌های ویدئویی یا پخش آنلاین چند رسانه‌ای، اما شگفت زده می‌شوید زمانی که بدانید برنامه تقویم گوگل با عملکرد همگام سازی های مداوم تا چه اندازه داده ها را مصرف میکند. (پس از راهنمایی Onavo تصمیم می گیرید که عملکرد همگام سازی مکرر را کاهش دهید!)

همچنین درمی‌یابید برنامه هایی هستند که حتی بدون شروع به کار و بارگذاری، به اینترنت دسترسی دارند. از دیدن بسیاری از بازیها نیز که به همین شکل عمل می‌نمایند شگفت زده نشوید، پس چنانچه دیگر این بازیها را انجام نمیدهید، شاید بخواهید که از شر آنها خلاص شوید. در غیر این صورت این بازیهای رایگان آندروید ممکن است منتهی به خرج کردن پول و صرف هزینه شوند.

در سفرهای بین المللی، Onavo به شما کمک می‌کند تا از صرف هزینه های رومینگ اجتناب کنید. (با ایجاد محدودیت)

باید اعتراف کنیم که Onavo سودمندی بیشتری بیشتری بر روی آیفون دارد چرا که داده ها را نیز فشرده می‌سازد. بر روی آندروید، این ویژگی برای کاربران نسخه “بستنی ساندویچی” دارای محدودیت است.

5. از طریق گوشی هوشمند خود به اینترنت دسترسی پیدا کنید: از آن رو که شما برای طرح نامحدود داده‌ای گران قیمتی قرارداد بسته‌اید، دوست دارید با اتصال لپ‌تاپ خود به گوشی هوشمند تان از اتصال 4G که برایش هزینه کرده اید استفاده کنید. شرکت‌ها تلاش خواهند کرد که ماهانه 20 یا 30 دلار بابت امتیازات مخصوص این اتصالات از شما دریافت کنند به این معنی که آنها سعی میکنند در ازای دسترسی به اینترنتی که در واقع قبلا آن را خریداری کرده‌اید دو بار از شما هزینه مطالبه نمایند.

برای بیشتر افراد، این امر از هر چیزی آزاردهنده تر است. شبکه Wi-Fi در همه جا وجود دارد، اما چنانچه از لپ‌تاپ برای موارد تجاری استفاده می کنید، آیا زیرکانه نخواهد بود که از شبکه 4G به جای شبکه Wi-Fi دیگری استفاده کنید؟

در iPhone 3G S یا مدلهای پیشین این نوع اتصال وجود ندارد. در مدلهای بعدی، شرکت سرویس دهنده اینترنتی شما را مجبور می کند برای چنین قابلیتی (استفاده از اینترنت 4G بر روی لپ‌تاپ یا رایانه رو میزی تان) دوباره هزینه کنید. بر روی آندروید، چنین اتصالی ممکن است از لحاظ فنی مجوز کاربری شما را نقض نماید، اما می‌توانید این کار را انجام دهید و دیگر نیازی به روت کردن گوشی خود ندارید. برنامهای مانند Clockworkmod’sTether شما را به اوج میرساند و اینکه در چند دقیقه راه اندازی می‌شود.

Tether برنامه رایگانی نیست، اما با پرداخت 4.99$ هزینه این نرم افزار، وقتی شما برای جند روز در هتلی اقامت دارید دیگر لازم نیست برای اشتراک Wi-Fi هزینه ای پرداخت کنید.

6. صفحه کلید خودتان را انتخاب کنید: اخیرا زیاد درمورد Siri چیزهایی گفته و شنیده می شود. شاید برای شما هم سرگرم کننده باشد که با گوشی تان صحبت کنید و او منظور شما را بفهمد و دستورات شما را اجرا کند! اما هر وقت شما بخواهید اطلاعات مهمی را وارد گوشی تان کنید از تایپ کردن استفاده می کنید.

یکی از دلایلی که آیفون را در نظر من حقیرتر از آن چیزی که هست نشان می دهد، خصومتش با برنامه های نظیر Swype است. در آندروید، شما قادرید صفحه کلید را خودتان انتخاب کنید. (البته راه هایی وجود دارد که بر روی آیفون هم Swype را نصب کنید.)

بسیاری از گوشی‌های هوشمند آیفون به همراه Swype (که از قبل روی آنها نصب شده) به بازار می‌آیند، اما این برنامه به عنوان صفحه کلید پیش فرض محسوب نمیشود و بایستی هنگام وارد کردن متن از فهرستی ابتدا روش Swype را انتخاب کنید.

همیشه از نوشتن اجتناب می‌کردم چرا که از ورود داده‌ها به گوشی هوشمندم متنفر بودم. همه چیز با Swype تغییر کرده است، چرا که به شما اجازه میدهد انگشت خود را از این سو به آن سوی صفحه از حرفی به حرف دیگر بکشید. موتور پیش بینی آن، کلمه مورد نظر شما را درمی‌یابد. (هرچه بیشتر استفاده کنید بهتر می‌شود) فقط شما همچنان آرام آرام ادامه دهید.

[ylwm_vimeo]23793093[/ylwm_vimeo]

من نمی‌توانم با همان سرعتی که تایپ میکنم از Swype استفاده نمایم، اما تایپیست سریعی هستم. با کمی گشت و گذار در اینترنت، در می‌یابید که بسیاری از مردم ادعا میکنند که با Swype به 40 یا 50 کلمه در دقیقه دسترسی دارند!

منتظر بخش بعدی این نوشته باشید!

هم اكنون مي توانيد بخش پاياني اين مقاله با عنوان ايمن تر كردن اندرويد را مطالعه كنيد.