tk74wjpp

معمولاً در دیدارهای اول با خانواده نامزدتان لحظه‌هایی سرشار از استرس و نگرانی را پشت سر می‌گذارید! برای این که برای اینکه در همان جلسه‌های اول بتوانید تاثیر خوبی بر ذهن آنها بگذارید و شما را به عنوان فردی جدید در خانواده بپذیرند، توصیه‌های ارزشمند زیر را بخوانید.

 

  • اولین و مهمترین توصیه این است که حتماً در جلسه رسمی با خانواده نامزدتان آشنا شوید. زیرا معرفی شدن به صورت رسمی تاثیر بیشتری دارد و نگاه آنها را به شما مثبت خواهد کرد.
  • قبل از اینکه به ملاقات خانواده همسر آینده‌تان بروید، از نامزدتان راجع به عادات، علایق، بیزاری‌ها، نحوه زندگی، شیوه صحبت کردن و… خانواده اش بپرسید تا در ساعت‌هایی که در کنار پدر و مادر او هستید آرامش بیشتری داشته باشید.
  • شما نیز درباره والدین‌تان اطلاعاتی در اختیار نامزدتان قرار دهید تا او هم مورد پذیرش خانواده شما قرار گیرد. با دانستن جزئیات رفتاری هر یک از خانواده‌ها، ساده‌تر می‌توانید رابطه‌ای مثبت برقرار کنید.
  • به نامزد خودتان اطمینان بدهید خانواده‌تان مانند شما او را قبول دارند. این موضوع باعث کاهش استرس نامزدتان می‌شود. اگر خانواده‌تان موافق باشند در دیدار بعدی آلبوم‌های عکس دوران کودکی خود را به او نشان دهید تا ثابت کنید والدین‌تان او را به عنوان فردی از خانواده قبول کرده‌اند.
  • سعی کنید همیشه قرار اول آشنایی با خانواده نامزدتان در رستوران یا مکان‌های این چنینی باشد. این دعوت باعث می‌شود از استرس نامزدتان و شما کاسته شود. همچنین راحت‌تر می‌توانید با او صحبت کنید. در محیط خانه جو کمی سنگین‌تر است و هر دوی شما را معذب می‌کند.
  • خوب صحبت کنید! وقتی کسی در چنین شرایطی قرار می‌گیرد. معمولاً به استرس زیاد موضوع‌هایی را مطرح می‌کنند که بعدها خودش از بیان آنها تعجب می‌کند. برای آقایان این مطلب ساده‌تر است. البته باید این نکته را در نظر گرفت که بعضی از آقایان استرس‌های بیشتری نسبت به خانم‌ها دارند.
  • خود را فراتر از چیزی که هستید نشان ندهید. زیرا ممکن است در آینده این مطلب را فراموش و در نتیجه چهره‌ی بدی نزد خانواده همسرتان پیدا کنید. پس همانطور که همیشه رفتار می‌کنید، باشید. نه کمتر نه بیشتر!
  • زیاد سوال نپرسید. زیرا ممکن است خانواده همسر آینده‌تان فکر کند شما قصد فضولی در خانواده‌شان را دارید! بیشتر اجازه دهید از شما سوال شود.
  • شوخی‌های نامناسب یا خنده‌های بلند نکنید و البته زیاد ساکت و یا اخمو نباشید. اگر شخصی را دوست دارید و می‌خواهید با او ازدواج کنید، باید بدانید این ازدواج در گرو رضایت و موافقت والدین اوست. فرقی ندارد شما یک آقا باشید یا یک خانم. مهم این است که رضایت دو خانواده را برای ازدواج تان جلب کنید.

نوشته‌ای بود از مجله 7 روز زندگی برای شما همراهان عزیز.  راستی شما چه پیشنهاداتی دارید؟ تجارب و دانسته‌های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.