این روزها همه می‌نالند٬ حتی آنهایی که شغل خوبی دارند هم می‌گویند که نمی‌توانند از پس مخارج زندگی برآیند! به دنبال شغل دوم و درآمد بیشتری هستند. در این میان فریلنسری یا همان آزادکاری می‌تواند گزینه مناسبی برای کسب درآمد بیشتر باشد. راه‌های بسیاری هستند که بدون نیاز به کسب مهارت جدید می‌تواند به افزایش درآمد شما کمک کند. در این پست سعی می‌کنیم در مورد چندی از این کارها توضیح دهیم٬ خدا را چه دیدید! شاید همین پست آغازی باشد برای کار پردرآمد آینده‌تان!

1- دستیار شبکه اجتماعی

می‌خواهید باور کنید٬ می‌خواهید نکنید. ولی واقعیت این است که با همین کارهایی که الان در شبکه های اجتماعی انجام می‌دهید مثل توییت کردن٬ ارسال مطلب خنده‌دار در فیسبوک و یا پست عکسی در اینستاگرام می‌توانید کسب درآمد کنید. شما می‌توانید برای کسب و کارهایی که نیاز به دستیار مجازی برای شبکه‌های اجتماعی خود دارند کار کنید. آنها برای پست‌های وبلاگی٬ پست‌های فیسبوکی و اینستاگرامی که انجام می‌دهید مبلغی به شما می‌پردازند.

2- خدمات باغبانی و نظافت حیاط

برای شروع می‌توانید یک آگهی بر روی شیشه سوپرمارکت محله‌تان بچسبانید و یا یک پست مرتبط در صفحه فیسبوک خود قرار دهید. از بین بردن علف‌های هرز و رسیدگی به گل‌ها و درختان از کارهایی است که می‌توانید انجام دهید. حتی می‌توانید با شرکت‌های خدماتی نیز همکاری کنید.

3- بازیافت و کشف گنج

اگر استعداد تبدیل اشیای قدیمی به وسایل جدید را داشته باشید می‌توانید این کار را شروع کنید. برای شروع می‌توانید از یک سرویس مبلمان یا کمد قدیمی شروع کنید. کاری که شما انجام می‌دهید مثلا اینگونه است که یک دست دستگیره جدید می‌خرید و آن را بر روی کمد قدیمی که رنگی نو به آن زده‌اید می‌زنید و کارهایی مشابه. برای خرید و فروش بازارهای دست‌دوم فروشی و نیز آگهی‌نامه‌های شهر را جستوجو کنید. این هنر شماست که بتوانید یک کمد 20 هزار تومانی را 200 هزار تومان بفروشید.

4- تدریس

می‌توانید پیانو بنوازید؟ قلاب بافی بلد هستید؟ عکاسی چطور؟ با کمک مهارت‌هایی که دارید می‌توانید کلاس آموزشی راه بیاندازید. برای تبلیغات می‌توانید با کتابخانه یا مراکز فرهنگی تماس بگیرید و یا اینکه از همان روش تبلیغات سوپرمارکتی که قبلا گفتیم استفاده کنید. برای اطلاع از هزینه‌های کلاس‌هایتان می‌توانید از کلاس‌های مشابهی که برگزار می‌شوند جویا شوید.

5- نگهداری از کودک

پدر و مادرهای بسیاری برای نگهداری از کودکان‌شان به کمک نیاز دارند. شما می‌توانید خدمات نگهداری از کودکان را اراپه دهید. البته برای این کار شما بایستی کمک‌های اولیه و مهارت‌های مرتبط دیگر را بلد باشید. برای این کار حتما قوانین مربوطه را هم مطالعه کنید.

6- فیلمسازی و عکاسی

استعداد و دوربین حرفه‌ای دارید؟ با عکاسی از مراسم و رویدادها می‌توانید کسب درآمد کنید.

موارد بعدی را هم شما بگویید تا به لیست اضافه کنیم. در این پست خواستیم بگوییم که کارهای فریلنسری تنها محدود به فضای مجازی و پروژه‌های آی‌تی نیست و در شهر هم می‌توانید کارهای بزرگی برای کسب درآمد انجام دهید!