با اینکه موها و ناخن‌هایمان عضو زنده ای از بدن ما نیستند با این حال ما وقت زیادی برای مانیکور، مراقبت و کوتاه کردن آنها صرف می‌کنیم.

1. موهای صورت سریع‌تر از موهای دیگر نقاط بدن رشد می‌کند. اگر تا کنون ته ریش گذاشته باشید احتمالا به این نقطه پی برده اید. در واقع، به طور متوسط اگر مردی تا آخر عمرش ریش‌هایش را نتراشد، اندازه ریش‌هایش به 30 فوت می‌رسد!

2. هر روز به طور متوسط 60 تا 100 رشته از موهایمان را از دست می‌دهیم. مگر اینکه شما طاس باشید! شانس خوب است که شما در حال ریختن خیلی به شدت به صورت روزانه می باشد. ریزش مو دوران بارداری، بیماری، رژیم غذایی و سنین مختلف متفاوت است.

3. قطر موی زنان در حدود نصف قطر موی مردان است. در حالی که این ممکن است عجیب به نظر برسد، نباید بیش از حد از درشت‌تر بودن قطر موی مردان تعجب کرد. قطر مو به طور متوسط ​​بین نژادهای مختلف نیز متفاوت است.

4. یک تار موی انسان می‌تواند 3.5 اونس پشتیبانی می کند. که تقریبا برابر با وزن دو آبنبات چوبی است. برای مراقب از موهایتان دقت کنید تا موهایتان تحت فشار قرار نگیرند. همینطور سعی کنید از پوشش‌های مناسبی استفاده کنید.

5. سریعترین رشد ناخن در انگشت وسط است. با اینکه شاید تا به حال متوجه نشده باشید اما رشد بلندترین ناخن بیشتر از همه و رشد کوتاه‌ترین ناخن کمتر از همه ناخن هاست.

6. تعداد موهای بدن انسان در هر اینچ مربع با تعداد موهای یک شامپانزه برابری می‌کند. البته اندازه و شکل موها فرق می‌کند.

7. تعداد مو در کسانی که موی بور دارند، بیشتر است. رنگ مو موها در سر را مشخص می‌کنند. به طور متوسط هر کسی​​100،000 فولیکول مو دارد، که هر کدام قادر به تولید 20 تار مو منحصر به فرد در طول عمر شخص هستند. مو بورها به طور متوسط ​​146،000 فولیکول دارند در حالی که مردم با موهای متمایل به سیاه حدود 110،000 فولیکول دارند. افراد با موهای قهوه ای به طور متوسط 100،000 و نهایتا موقرمزها دارای متراکم موی حدود 86،000 فولیکول هستند.

8. رشد ناخن‌های دست نزدیک به 4 برابر سریعتر از ناخن‌های پا است. اگر شما توجه کرده باشید تا کنون متوجه شده اید که  ناخن‌های دست خود را بیشتر از ناخن‌های پایتان کوتاه می‌کنید. ناخن‌هایی که انگشتانشان بیشتر در معرض فعالیت قرار داشته باشند اغلب رشد سریع‌تری دارند. به طور متوسط، ناخن‌ها در هر دو انگشتان پا و انگشتان دست در حدود یک دهم اینچ در هر ماه رشد می‌کنند.

9. طول عمر یک تار موی انسان به طور متوسط 3 تا 7 سال ​​است. پس از آنکه موی شما افتاد موی دیگری جایگزین آن می‌شود. موهای سرمان می‌توانند در طول عمرمان تغییر کنند.

10. قبل از آنکه دیگران بفهمند موهایتان می‌ریزد ممکن است بیش از 50٪ از موهای پوست سر خود را از دست بدهید. همانطور که شما هر رزو حدود 100 تار مویتان را از دست می‌دهید و حتی گاهی خودتان هم متوجه نمی‌شوید!

11. موی انسان تقریبا نابود نشدنی است. گذشته از آن اشتعال‌پذیری مو با نرخ پایینی انجام می‌گیرد. مو به سرما، تغییر آب و هوا، و یا دیگر نیروهای طبیعی مقاوم هست و نیز در برابر انواع بسیاری از اسیدها و مواد شیمیایی خورنده مقاوم است.

آیا می‌دانستید بند اندازی صورت برای رفع موهای زائد از دوران باستان تا کنون بوده است که باعث افزایش جریان خون در پوست و زیبا ساختن آن می‌شود؟ آیا می‌دانید امروزه از بند انداز برقی استفاده می‌کنند؟