تعداد زیادی شرکت­ فضایی خصوصی بلند پرواز وجود دارند، اما شهرت شریکان در پس سیستم­‌های استراتولانچ انتظارات را به اوج خود می­‌رساند. هر یک کاری را بدون در نظر گرفتن وضع موجود انجام داده است.

برت روتانهواپیما

برت روتان، بنیانگذار، اسکیلد کامپوزیتز

این مهندس استوار، سنت شکن و باهوش به خاطر طراحی SpaceShipOne، نخستین هواپیمای ساخته شده خصوصی که مردم را به فضا می­برد بسیار معروف است. روتن، اکنون بازنشسته شده و روی صندلی هیئت مدیره استراتولانچ می­‌نشیند؛ اسکیلد در حال ساخت هواپیما است.


موشک

ایلان ماسک

ایلان ماسک، از بنیانگذاران PayPal ، تسلا موتورز، فن آوری­‌های اکتشاف فضایی (SpaceX)

دانشمندان و هدایت کنندگان موشک ماسک ، در حال تلاش هستند تا SpaceX را نخستین شرکت خصوصی سازند که امکانات ایستگاه فضایی بین المللی را تجدید می­نماید – و پرتاب کننده‌­ای را می­سازد که هزینه آن یک چهارم موشک­‌های مشابه است.


سرمایه

پُل الن، از بنیانگذاران مایکروسافت

پل الن

این بیلیونر تنها سرمایه­‌گذار پروژه SpaceShipOne روتان بود. استراتولانچ، نخستین سیستم حمل و نقل فضایی است که کاملا توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است. سیمرغ پس از SpaceShipOne دومین اقدام فضایی مخاطره آمیز الن است. او می گوید “این پروژه (جایگاه) آمریکا را به عنوان طلایه‌­دار اکتشافات فضایی حفظ خواهد کرد.”

فرودگاه

استوارت ویت، مدیر ارشد فرودگاه هوا و فضای Mojave

ویت سالها محرم اسرار و شریک طرح استراتولانچ بوده است و استعداد و توانایی­‌های خود را در جهت آغاز و پیشبرد این پروژه به کاربرده است.

استوارت ویت

او طول باندهای فرودگاه را افزایش داده و درهای آشیانه  استراتولانچ را طوری طراحی کرده است که مستقیما به سمت باندی که او در سال 2007 آن را گسترده، باز خواهند شد.