Take a fresh look at your lifestyle.

افسانه هایی درباره آمریکا که بهتر است همین امروز بدانید!

ایالات متحده آمریکادر مورد کشور آمریکا افسانه های زیادی وجود دارد که در این پست و پست‌های آینده سعی می‌کنم چندتای آنها را لیست کنم و شما را با حقیقت‌های این کشور آشنا کنم. خوشحال می‌شوم نظرات شما را نیز درباره کشور آمریکا بدانم.

همه در ایالات متحده آمریکا می‌توانند میلیونر شوند.

این یک دروغ است. آمریکایی ها کسب درآمد نمی‌کنند. آنها از تلاش میلیون ها کارگر آسیایی و آمریکای جنوبی استفاده می‌کنند. تقریبا 20 سال پیش بسیاری از کارخانه های کلیدی در ایالات متحده آمریکا بسته شده است. آمریکایی ها لباس‌های تولید شده در چین می‌پوشند، تلویزیون‌های ساخته شده در مالزی را نگاه می‌کنند، با دوربین کداک ساخته شده است در تایلند عکس می‌گیرند. حتی اگر برچسب “ساخته شده در ایالات متحده آمریکا” بر روی آن باشد احتمالا تنها یک دفتر مرکزی در آمریکا دارد و ولی کارخانه هایشان در خارج از ایالات متحده است. اگر تمام مرزهای آمریکا به مدت 3 سال بسته شود، USA خاموش می‌شود.
و هر کسی نمی‌تواند یک میلیون دلار درآمد داشته باشد. اگر شما حیله گری را یاد بگیرید، درآمد بیشتری خواهید داشت. اگر شما بتوانید هر روز دروغی را با لبخندی برزبان آورید احتمالا خواهید توانست یک ثروتمند شوید. USA کشوری است که امکانات بسیاری برای یک دروغگو دارد. شما با زحمات خودتان نمی‌توانید پول هنگفتی بدست آورید. شما بایستی دروغی بزرگ‌تر بگویید برای بدست آوردن پولی بیشتر.

ایالات متحده آمریکا آزادترین کشور است.

این یک دروغ است. بله، همجنسگرایان، شیطان پرستان و … در ایالات متحده آمریکا احساس خوبی دارند. اما سعی کنید چیزی برخلاف ایالات متحده آمریکا بگویید تا نتیجه را ببینید. چرا به همجنسگرایان و شیطانپرستان ارزش می‌دهند؟  کالیفرنیا سرزمین همجنسگرایان است. من از همجنسگرایان متنفر نیستم، اما به نظرم اینها بیمارانی هستند که بایستی درمان شوند و بایستی از کودکان در برابر تبلیغات همجنسگرایی محافظت شود. از هر دو فیلمی که در آمریکا تولید می‌شود، شما می توانید حداقل در یکی از آنها همجنسگرایان را ببینید. و آنها همیشه آدم‌های خوبی هستند. آنها ممکن است یک مرد، یک زن یا یک کودک تبه کار را سفید پوست، سیاه پوست، آسیایی، پلیس، مامور FBI و … نشان دهند، اما همجنسگراها همیشه آدم خوبی هستند. آزادی فقط برای آمریکایی هایی است که مشکلی برای سیاست‌های آمریکا ندارند. اگر شما یک خارجی باشید، در هر زمانی امکان دستگیری شما وجود دارد و با احتمال زیاد تا 24 ساعت زندانی، یا تبعید خواهید شد. آزادی فقط برای شهروند موافق ایالات متحده آمریکا است و نه کس دیگری. در سال‌های 1950-1960 این مورد به خوبی نشان داده شد.

ایالات متحده آمریکا ثروتمندترین کشور جهان است.

این یک دروغ است. ایالات متحده آمریکا مقدار زیادی از ثروت خود را در زمان دو جنگ جهانی به دست آورده است. بیشتر وقت‌ها آنها در رکود بوده اند. در ایالات متحده آمریکا دولت برای خرج کردن پول شهروندان برنامه ریزی می‌کند و زمانی در آمریکا مردم حق نداشتند کالاهای خارجی خریداری کنند. اما در حال حاضر آمریکایی ها حتی در مغازه خود اجناس داخلی ندارد و کالاهای چینی، محصولات تایوانی می‌فروشند.

در فیلم های آمریکایی شما می‌توانید ببینید که آمریکایی‌ها چگونه کسب درآمد می‌کنند. اگر بازیگر اصلی فیلم، پلیس، سرباز، مامور اتش نشانی، دزد و یا جراح پلاستیک نباشد، او کارمند است. حرفه اصلی آمریکایی‌ها کارمندی است. آنها پشت کامپیوتر می‌نشینند و چندین گزارش مالی برای رئیس خود تهیه می‌کنند. آنها اغلب چیزی تولید نمی‌کنند، به فروش و خرید سهام از شرکت های آمریکایی و خارجی مشغول هستند. آنها هیچ چیز را تولید نمی‌کنند، اما از محصولات تعداد زیادی از مغازه ها استفاده می‌کنند.

در مورد  فیلم‌ها دیگر اینکه همه بازیگران و هنرپیشه های زن، ورزشکار هستند، اما همه آمریکایی ها در زندگی واقعی این‌گونه نیستند. 28 درصد از مردم آمریکا از چاقی رنج می‌برند. (نیویورک تایمز، سپتامبر 2001).

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بدون نظر
 1. وحید می گوید

  تا حدودی حقیقت بود!
  ایالات متحده آمریکا ثروتمندترین کشور جهان است.
  شاید باشد دلار آمریکا که فعلا 4 برابر ریال ایران است. و تصور ما هم به این است که آمریکا به پول ما کشور واقعا ثروت مندی است 😀

  1. ایران آتا می گوید

   داشتن بزرگترین اقتصاد جهان به معنی ثروتمندترین کشور جهان بودن نیست. عواملی مثل تولید ناخالص داخلی و … هستند که ثروتمند بودن کشوری رو تعیین می کنند.
   وضعیت دلار و تعاملات ارزی خارجی به خاطر تحریم های خارجی هستند.

   موفق و پیروز باشید.

  2. ناشناس می گوید

   4 برابر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   1$=40000 ریال
   چطور گفتی 4 برابر

  3. بهتره که ناشناس باشه می گوید

   کجا دلار آمریکا 4 برابر ریال ایران است ؟؟؟؟ هر یک دلار آمریکا الان 38000 ریال ایران است یعنی 38000 برابر !! آقا اگه اشتباه میکنم یکی بیاد بگه. خودم شک کردم وقتی اینو نوشتم !

  4. ناشناس می گوید

   هر دلار 3650 برابر ریال ایران هست. البته به نرخ امروز!! البته کسی که این پست رو در مورد امریکا و دروغهاش نوشته باید کلاهشو بالاتر بزاره!

  5. ناشناس می گوید

   دلار آمریکار 4 برابر ریال ایران نمی باشد بلکه حدود 38000(سی هشت هزار ) ریال ایران میباشد یعنی چیزی در حدود 38000 هزار برابر

  6. ناشناس می گوید

   دلار آمریکا 40000 برابر ریال ایران است نه 4 برابر

 2. حمید می گوید

  درسته که یه چیزاییش واقعیت بود ولی اکثرش خزعبلات یه ذهن بیمار بود .
  همجنسگرایان بیمار نیستند بلکه به طور ذاتی اینجورین. دیگه اونقد پزشکا و روانشناسا گفتن که نیاز به توضیح اضافه نیس .
  مطمئن باش که دروغ تو آمریکا 10 درصد دروغ تو ایرانم رواج نداره . دروغ یکی از بزرگترین گناهای یه فرد شمرده میشه . تو ایرانم که نیاز به توضیح نیست که دروغ یه افتخار شده .
  امریکا 33% چرخش اقتصاد دنیا رو داره حالا نمیدونم پولدار به چی میگی ؟
  در مورد آزادی هم که نیاز به توضیح نیست .شما خودتو به اون راه زدی.

 3. ناشناس می گوید

  خب بله بايد هم از اين اراجيف بنوسيد تا موافق با نظام جلوه كنيد. خاك بر سرتون كنند. بيسوادها

 4. همشهری می گوید

  دوست عزیز جناب ایران آتا بزرگترین اقتصاد جهان یعنی گردش نقدینگی بالا یعنی تولید بالا و مصرف بالا یا حداقل مصرفمان به اندازه تولیدمان باشد لذا عواملی چون GNP و GDP و National Income در سایه همین اقتصاد شکل می گیرند. آیا می دانستید آمریکا از بزرگترین تولیدکنندگان گندم در جهان است تا جاییکه در دروس اقتصاد وقتی از مزیت رقابتی مثال می زنند گندم آمریکا را مثال می زنند. من ایرانی شیفته آمریکا نیستم اما واقع بین باشیم تا بتوانیم خودمان را اصلاح کنیم. باید به مغز فرمایش رهبر معظم انقلاب با عنوان تولید ملی و کار و سرمایه ایرانی توجه کنیم. ثانیا عادت کرده ایم همه چیز را گردن دشمن فرضی بیندازیم در حالیکه با هجوم به صف های فروش سکه و خودرو به این آشفتگی دامن می زنیم.

 5. علی می گوید

  ۷۰ درصد از افرادی که در فهرست ۴۰۰ ثروتمند بزرگ کشور آمریکا در سال 2012 قرار دارند از صفر شروع کرده و به اين ثروت رسيده اند (میتونید عین مطلب رو سرچ کنید)
  متوسط درآمد سالیانه مردم آمریکا به مراتب بیشتر از مردم ایرانه
  آمریکا بهترین دانشگاه های دنیا رو داره و مرکز نوآوری و توسعه فناوری در دنیاست
  بزرگترین شرکت های دنیا آمریکایی هستند و این موضوع که خط تولید اون ها در چین یا سایر کشور هاست صرفا به خاطر هزینه پایین نیروی کار و مواد اولیه در این کشور هاست

 6. علی می گوید

  چرت نگو ابله!
  چند تا از فامیل های من که در ایران توانایی خرید یک ماشین رو نداشتند. ولی بعد از مهاجرت به آمریکا به قدری پولدار شدند (درسته که اولش خیلی سختی کشیدند) که چند تا ماشین و یک رستوران زدند. و هر وقت میخواهند به ایران میان و میرن. در ضمن این را هم بدون که این فامیل ما با روسری هست.
  پس بچه چرت نگو و دلت رو به همون ماکت جنگنده پیشرفته ایرانی 🙂 خوش کن!

 7. moh می گوید

  والبته بدهکارترین کشر دنیا!! حدود 16.2 هزار میلیارد دلار!!!!

 8. Saeed می گوید

  زیاد 20:30 نگاه نکن واست خوب نیست

 9. rtren می گوید

  مطالب یک عقده ای ارزشی

 10. مهدی می گوید

  مورد اول: درست نیست. اگر منظورتان از دروغگویی تبلیغات است که همه جا هست.(و از آنجا بیشتر و بدتر کشور خودمان که عدم رعایت استاندادردها و یا پایین بودن آنها بیداد میکند)

  مورد دوم: درست نیست. خوب یا بد آنها یاد گرفته اند ،حیطه های مختلف سیاست اخلاق مذهب و … را از هم جدا کنند (البته تا حد امکانشان، وگرنه جاهایی ممکن نیست) اما اگر میخواهید در داخل یک کشور بر علیه همان کشور تبلیغ و صحبت کنید لطفاً چنین جایی را اگر سراغ دارید به من هم معرفی کنید.

  مورد سوم: درست نیست.امروزه ثروتمند بودن ، داشتن کارخانه و دلار و کارگر نیست. ثروت بزرگ و اصلی در اختیار داشتن مراکز تحقیقاتی پیشرو و نیروهای متخصص و متفکری است که بدون کارخانه و کار فیزیکی ، از دفتر کار خود در آن سر دنیا مغزها و بازوهایی را در این سر دنیا هدایت و راهبری (استثمار) میکنند. و صد البته اگر دیگرانی که پیف پیف میگویند هم میتوانستند همان کار را میکردند.

 11. naviid می گوید

  فقط خواستم اضافه کنم که دلار امریکا 4 برابر ریال نیست 40000 برابر (چهل هزار برابر) ریال ایران ارزش داره

 12. ناشناس می گوید

  هر مزخرفاتی که یک جا مینویسه باور نکنید 1400 سال فقط میبینیم تحقیق نمیکنیم که این شده وضع مملکت یه مشت … امده به سرزمین ما

 13. گمنام می گوید

  عالی بود
  این رو هم باید در نظر گرفت بر فرض بزرگترین اقتصاد 16 تریلیون دلار بدهی هم داره

 14. ناشناس می گوید

  آنها اغلب چیزی تولید نمی کنند؟ آخه

 15. آرش می گوید

  ظاهرا بیشتر این موارد و نتیجه گیری ها از روی فیلم ها بود !
  شما خودتون امریکا بودید تا بحال؟ کدام شهر و کدام ایالت؟ و برای کار یا تفریح رفته بودید؟
  همینطوری که نمیشه در مورد یک “کشور” با میلیون ها نفر جمعیت!صحبت کرد.
  برای نمونه اطلاعاتی را که از امریکا برای ما نوشتید مقایسه کنید با اطلاعات CIAاز ایران. در لینک زیر:
  https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/ir.html

 16. ahmad می گوید

  سلام
  به نظر من مهم نیست که بگیم امریکا چی و کی هست ، چی داره یا نداره و بهش فکر کنیم.
  مهم اینه که به خودمون و چیزایی که نداریم فکر کنیم و تلاش کنیم که بدست بیاریم.

 17. mega می گوید

  اقا 4 برابر نه، 4000 برابر ریال ماست . افسانه های ما خیلی بیشتره

 18. مهدی می گوید

  واقعا که تبلیغات روی ذهن های بسته چقدر که نمیتونه موثر باشه!

 19. hpp می گوید

  خب بنظر من این مقاله رو یک سپاهی یا یک بسیجی باید نوشته باشه چون کاملا مغرضانه نوشته شده . در امریکا باید دروغ گفت تا پولدار شد؟ با این حرف میخواید گفته های برایان تریسی رو نقض کنید مثلا؟ بیل گیتس و زاکربرگ حتما با دروغ پولدار شدن هان ؟ همین قدر که یک نفر میتونه تو امریکا جولوی پرزیدنتشون بایسته و بدترین فحشها رو بده و آب از آب تکون نخوره یعنی ازادی . خب حالا اگه جرات داری این کارو تو ایران یا چین انجام بده ببین چیکارت میکنن . امریکا با 1000 میلیارد دلار بودجه نظامی به اندازه بیشتر کشورهای جهان بودجه ی نظامیشه . چین با اون جمعیتش فقط 125 میلیارد دلار بودجه نظامیشه . پس امریکا پولدار نیست هان ؟ برید ی سر تو مجله های اقتصادی معتبر بزنید تا ببینید دنیا دست کیه . اگه امریکایی ها گوشی سامسونگ میخرن دلیل نیست که اپل تکنولوژیش ضعیفتر از سامسونگه و کلام اخر همین که امریکا با یک ندا کل دنیا رو بر علیه یک کشور مثل ایران یا کره شمالی بسیج میکنه نشان دهنده ی قدرت فوق العاده ی دیپلماسی و اقتصادی و نظامی و فرهنگیشه . اینم بگم درامد امریکا از سینمای هالیوود بیشتر از کل بودجه ایران از نفتشه . واسه همین بهش میگن سوپر پاور . زنده باد عمو سام

 20. قاضی می گوید

  چقدر سطحی و مبتدی آمریکا راهت نداده اینجوری داری تلافی میکنی اگه راست میگی بگو ببینم ثروتمند ترین مرد دنیا کجا زندگی کرده یا ثروتمند ترین شرکت دنیا کجا ثبت شده ؟ بهترین گوشی دنیا مال کیه ؟ فضا در تسخیر کیه ؟ درسته آمریکاییها کار نمیکنن این به خاطر اینه که عقلشون کار کرده

 21. سانديس خور می گوید

  سلام
  مطلب شما در قسمت پيوند نيوز منتشر شد
  http://sandiskhor.blog.ir/
  سانديس خور

 22. سرباز می گوید

  هر کشوری قدرت ها و سرمایه های خودش رو داره ، و بزرگترین قدرت ایالات متحده آمریکا رسانه های اون هستند .
  تا حالا شده به این فکر کنید که چرا مشهور ترین ابر قهرمان های دنیا در هالیوود به دنیا ( ساخته ) شدند ؟
  جواب سوال مشخصه ؛
  1 . برای فرمان روایی به مردم باید چیزی رو به اونا بدی که دوست دارن داشته باشن نه اون چیزی که به صلاحشون هست ( مردم آمریکا )
  2 . اینکه به مردم دنیا تلقین بکنن که فقط یک امریکایی میتونه قدرتمند باشه والا غیر ، برای نمونه Captain America & Iron Man &….دوستانی که مرد آهنی 2 رو دیده باشن به قطع متوجه این موضوع میشن
  دنیا در حال حاضر دست یحودی هاست ( همونطور که خدا وعدشو داده بود ) و اونا هستند که بعد از جنگ اول جهانی با ثروت بی حد حصرشون همه چیز رو اداره میکنن ، هر چند هیتلر بر حق نبود ، اما از معدود رهبرانی بود که جلوی یحودیت ( تحریف شده ) ایستاد ،
  که دلیل این کینه هیتلر و به طور کلی حذب نازیسم از یحودی ها بلایی بود که اونا بعد از جنگ اول سر مردم آلمان آوردن و الا کی باورش میشه که یک هنرمند ساده ( هیتلر ) تبدیل بشه به بدل چنگیز خان مغول …؟؟؟
  شیطان واقعی کسیه که هیچ وقت اسمی ازش برده نمیشه !
  امریکا فقط یک الاغه که یحودیت لباس اژدها تن اون کرده … همین

 23. بهادر می گوید

  به هر حال چیزی که واضحه اینه که ما هم اینجا بدبختیم!
  همین یکبار زندگی رو هم که خدا بهمون داده رو داریم توی این جهنم ایران از دست میدیم
  نیست که اینجا کم دروغ گفته میشه برای درآمد و پول بیشتر!
  و خیلی چیزای دیگه…
  یکبار هم بیا شما لطفاً به مقایسه ایران و آمریکا بپرداز تا ببینیم آیا سایتت فیلتر میشه یا نه! و تحت پیگرد قرار میگیری یا نه!
  بله..اینجوریاس …

 24. حاتم می گوید

  نوشته بسیار متعصبانه و به دور از واقعیات بود. در بعضی پاراگراف ها سعی در انحراف ذهن خواننده و بدبین کردن نسبت به کشور خارجی شده بود.

 25. ناشناس می گوید

  من اصلا متوجه قصد نگارنده این مطلب رو از انتشارش نفهمیدم! خوب الان منظور چی بود؟ آمریکا کشور بدرد نخوریه؟ ایران از تمام این جهات از امریکا برتره؟ چی بود منظور؟ هیچی در امریکا تولید نمیشه؟ بد نیست یک سری به صادرات امریکا بندازین. محصولات کشاورزی، بخصوص گندم (که ایران هم جزو وارد کنندگان گندم از امریکاست) و بطور کل مواد غذایی. دارو و تجهیزات پزشکی، صنعتی، ماشین آلات و صنایع هوایی. حالا محصولات نرم افزاری به کنار. شما کشوری رو میگی هیچی تولید نمیکنه که از لحاظ حجم تولید ناخالص داخلی رتبه اول رو داره.
  درضمن، آزادی در یک کشور به خیلی چیز ها بستگی داره. بهتره اول تحقیق کنین بعد مطلب بزارین. مگر اینکه کلا هدف چیز دیگه ای باشه که اونم تو ایران عادیه!

 26. n می گوید

  hamin khode shoma arezutune yebr unja ro bebinid

 27. behnam می گوید

  با همش مخالفم !! حتما بیل گیتس و استیو جابز و زوکربرگ وکلی ادم دیگه زحمت نکشیدن !!! تو کشوری که دروغ باشه ، هیچوقت پیشرفتی هم نیست مثل ایران !! شما وقتی اخبار و روزنامه های امریکایی رو ببینید که کلا سیاست کشورشون رو به چالش میکشن ، متوجه میشید که ازاده ! اینو من نمیگم ، اینو از دوستانی که اونجا دارم فهمیدم و در اخر ثروتمند ترین کشور دنیاست با کمی رجوع به امار !! این مطلب فاقد هر گونه اعتبار اماری و علمیه و فقط جنیه جوسازی داره . مرسی

 28. رامین می گوید

  ماشالا هیچ جا ایران نمیشه. ایران ثروتمندترین و آرزادترین کشور جهانه!!! مردم ایران همه در آزادی، رفاه، ثروت و امنیت کامل به سر میبرن!! جونم ایران!!

 29. ناشناس می گوید

  رسماً و علناً {سانسور شد} بود!

 30. ناشناس می گوید

  برای اینکه در جشنواره وب برنده شوی چقدر باید پاچه خواری کنی؟ شرف هم چیز خوبی است!

 31. شیره می گوید

  جوک بود خیلی خنده دار

 32. ناشناس می گوید

  کدوم خری اینا رو گفته بنویس؟؟؟؟

 33. md1856 می گوید

  البته که دلار چهار برابر ریاله که ناشی از بی کفایتی خود ما و دولت مردان مونه و البته تحریمها!!! اینم رو هم باید متذکر شد که آمریکا بیشترین بدهی جهانی رو داره ..توصیه میکنم کتابهای سفیدپوستان ابله ، جنگ دائم برای صلح دائم و آمریکاشناسی رو بخونید تا با دنیای آمریکایی بیشتر آشنا بشید

 34. حمید می گوید

  شما این مطالبو از چه منبعی نوشتی ؟!

 35. hami می گوید

  سلام.اگر من بگم پول دارم؛مودب؛انسان دوست ویا تمامی صفات خوب انسانی رو در خودم تعریف کنم با یک خطای کوچیک زیر سوال میروم ولی اگر اون تمام صفات بالا رو برعکس جلوه بدهم هرگز مورد بازخواست قرار نمیگیرم…..پس این دروغی بیش نیست برای جلوه ندادن واقعیت.

 36. ناشناس می گوید

  نمی دانم این متن را چه کسی نوشته ولی به عنوان کسی که 2 ساله داره در امریکا زندگی میکنه کاملا با این متن موافقم واین حقیقتی است که اینجا دیدم. در این کشور شاید 30% امریکایی ها کار کنند . بقیه انها از دولت پول بیکاری و مریضی میگیرند اگر هم بچه داشته باشند دولت برای هر بچه پول می دهد . امریکاییها مردمان خیلی کثیفی هستند که به بهداشت خانه هایشان اهمیت نمیدهند . دقیقا بر عکس فیلم هایشان. به خدا هر چیزیکه در فیلم هاست 80% دروغه. بیشترین و مفید ترین کارمندان در این کشور چینی ایرانی کره ای و افریقایی ودیگر مهاجران هستند .

  1. hami می گوید

   از کجا معلومه شما امریکا زندگی میکنید…..لاف نزنید

 37. ناشناس می گوید

  این مطلب 90 درصد دروغ است من 10 تا از فامیلهام 30 سال است اونجان ولی تا حالا 1 بار هم دستگیر نشدن و چیزهای دیگری که شما میگین ولی در کشور ما اگر دروغگو و حیله گر باشی میتونی ثروتمند بشی نه اونجا اونجا هر چقدر در روز بیشتر کار کنی بیشتر پول رد میاری بابا بسه دیگه…..

  1. ناشناس می گوید

   اگه دستگیر بشن به شما می گن؟
   این مطلب به نظرم درسته در صورتی که با ایران مقایسش نکنیم!
   این که هر چی بیشتر کار کنی بیشتر درمیاری فقط به سیستم اداری درستشون مربوط میشه

 38. علی می گوید

  امریکا کشور بسیار بدی هست . چون شما تخصصتون تحلیل این مسائل است . و بنیه ی علمی بسیاری قوی دارید . من هم مثل دیگران حرف های شما را باور کردم !!!!!

 39. مهدی می گوید

  مورد اول: درست نیست. اگر منظورتان از دروغگویی تبلیغات است که همه جا هست.(و از آنجا بیشتر و بدتر کشور خودمان که عدم رعایت استاندادردها و یا پایین بودن آنها بیداد میکند)

  مورد دوم: درست نیست. خوب یا بد آنها یاد گرفته اند ،حیطه های مختلف سیاست اخلاق مذهب و … را از هم جدا کنند (البته تا حد امکانشان، وگرنه جاهایی ممکن نیست) اما اگر میخواهید در داخل یک کشور بر علیه همان کشور تبلیغ و صحبت کنید لطفاً چنین جایی را اگر سراغ دارید به من هم معرفی کنید.

  مورد سوم: درست نیست.امروزه ثروتمند بودن ، داشتن کارخانه و دلار و کارگر نیست. ثروت بزرگ و اصلی در اختیار داشتن مراکز تحقیقاتی پیشرو و نیروهای متخصص و متفکری است که بدون کارخانه و کار فیزیکی ، از دفتر کار خود در آن سر دنیا مغزها و بازوهایی را در این سر دنیا هدایت و راهبری (استثمار) میکنند. و صد البته اگر دیگرانی که پیف پیف میگویند هم میتوانستند همان کار را میکردند.

  1. احمد می گوید

   موافقم امروزه دیگر این دانش است که حرف اول را می زند، اگر چین چیزی را تولید می کند از دانش کشورهای پیشرو است. اگر این کار درست نمی بود مطمئنا اقتصاددانان آمریکایی خیلی زودتر به اون می رسیدند و منتظر نمی شدند ما بهشون نصیحت کنیم.

 40. ناشناس می گوید

  کلمه الحق یراد باالباطل: هدف شما خراب کردن وجه امریکا با بعضی امارها و بزرگ کرده انها و ندیدن صدها مورد مثبت دیگر !!!یا مارو گرفتی یا خیلی کم اطلاعی.

 41. امین می گوید

  کلا متن مزخرف و بیخودی بود، گربه دستش به گوشت نمیرسید میگفت پیف پیف …

 42. امیر می گوید

  اینایی که نوشتی از کجا اومده؟! اینکه یک کشور بسیار طرفدار مصرف گرایی هست که شکی نیست. اما چه ارتباطی داره با بحثی که مطرح کردی؟
  دروغگویی مجازه؟! کلینتون به خاطر یک دروغ که توی دادگاه گفت محاکمه شد، ولی اینجا دروغگویی حد و مرزی نداره… تو تلویزیون نشون میدن طرف میگه اصلا گرونی نیست و … خوب دروغه دیگه!
  و دوست عزیزی که کامنت گذاشته بود دلار 4 برابر ریاله باید بگم که سالها پیش (اسم دوره رو نمیگم!) دلار 69 ریال بود. الان دلار حدود 40000 ریاله. یعنی ارزش پولمون 1/579 برابر شده. می دونید، چون ما نه دروغ می گیم، همجنسگرا نداریم و خیلی هم آزادیم، خیلی هم ثروتمندیم!

 43. m می گوید

  هر کسی رو بهر کاری ساختن . اینا هم بلدن چپاول کنن

 44. محمد می گوید

  نویسنده این مطلب احتیاج به روانپزشک دارد .من 7 ساله اونجا زندگی می کنم.متاسفم.البته این مطالب دلیلا مجوز هم می تونه باشه واسه سایت

 45. ناشناس می گوید

  خدا شفات بده با این تخیلاتت

 46. ناشناس می گوید

  موافقم.. به نظرم تو هر سه مورد درسته من مصداقاشو خیلی دیدم

 47. روزبه می گوید

  مطالب نوشته شده کاملا کذب و دروغ می باشد. شاید رتبه اول رو در آزادی و ثروت رو نداشته باشه ولی قطعا جز بهترین کشورها در زمینه آزادی یا ثروت هست. شکی در این نیست که آمریکا از هر لحاظ کشور پیشرفته ای هست، آیا فکر میکنید با دروغ گفتن، فروش و خرید سهام ، گزارش مالی برای رئیس گرفتن ، … میشه به چنین پیشرفتی رسید.

 48. احسان می گوید

  سلام جناب
  دلار 4 برابر نيست
  40/000 برابر هست نسبت به ريال

 49. vahidjafary می گوید

  آقایون لطفا درگیر نشین سر قضیه دلار
  الان هر دلار رو داخل صرافی 4 هزار تومن میده
  من سنگ این سایتو به سینه نمیزنم
  در ضمن مدیر ایران آتا هم دوست بنده هستن این وبسایت از هیچ منبع دولتی تغذیه نمیشه
  فقط یک مقاله است
  آسمون همه جا یک رنگه این مطلب اصلا سیاسی نیست و فقط برای اون هایی که قصد مهاجرت رو دارند هست (بعضی ها فکر میکنن ایلات متحده بهشته)
  آقایی که گفتی
  برای اینکه در جشنواره وب برنده شوی چقدر باید پاچه خواری کنی؟ شرف هم چیز خوبی است!
  قابل توجه شما دوست عزیز جشنواره وب ایران توسط شرکت خاور زمین پشتیبانی میشه که بخش خصوصی هست چه ارزشی داره واسه جشنواره این مطلب.
  لطفا منفی گرا نباشید
  بعدش وبمستر ها (یکی خودم) سیاسیت های جشنواره رو قبول ندارن
  قبول نداشتن سیاست های جشنواره دلیلی بر توهین به اشخاص نمیشه
  قابل توجه آقای حامد قره باغی نویسنده این مقاله ها
  منابع ایی که این مطالب رو استخراج کردین رو بنویسید
  بلاخره با گوش شنیدن سندی معتبری نیست
  با چشم دیدن سند معتبر میشه

 50. یوسف می گوید

  آخه نویسنده بیسواد.آمریکا طراحی میکنه تو کشورهای دیگه تولید میکنه.مثل glx نیست که قطعات رو از چین بیاره بعد مونتاژ نصفه و نیمه بکنه.متن از بس خام بود دیگه حوصله ندارم باقیش رو جواب بدم

 51. بی نام می گوید

  من از اقتصاد سر در نمیارم ، ولی از داییم که تو آمریکا زندگی میکنه شنیدم که میگفت اینجا (تو آمریکا) اگر یه جنسی رو ۵ سال پیش میخریدی ۵۰ دلار ، الآن هم همون قیمته مگه کالای خاصی باشه که دولت نتونه قیمتش رو کنترل کنه اون هم اگه بخواد خیلی گرون بشه میشه ۵۵ دلار
  اما در مملکت {ما} یک بسته هوا به اسم چیپس را ۵ سال پیش میخریدیم ۵۰۰ تومان ، اما امسال میشود ۱۳۰۰ تومان (توجه دارید که تولید داخل است و مواد اولیه این محصول که سیب زمینی است به دلیل فراوانی بسیار به صورت رایگان در کشور توزیع میگردد البته برای مناسبتهای خاص!)
  این اتفاقی که الان شرح دادم از نظر من یعنی *تورم* که همه مسئولین میخوان اون رو کمتر از چیزی که هست بگن
  دوما دوست عزیز شما که میگی آمریکا اصلا کشور خوبی نیست بگو ببینم سالانه این همه آدم از سرتاسر دنیا که مهاجرت میکنن به آمریکا شیرین عقل تشریف دارن (سالانه ۱.۳ میلیون نفر به صورت قانونی و ۱ میلیون نفر به صورت غیر قانونی . باور نداری یه search ساده توی google بزن میفهمی دنیا دست کیه)

  1. علی می گوید

   دوست عزیز شما از هزار و هزاران بدبختی و افسردگی و زندگی رباتی اونجا چشم پوشیدی ، چسبیدی به قیمت اجناسش ؟؟؟؟؟؟؟؟
   خب وقتی کشوری این همه مستعمره داشته باشه طبیعیه این ثبات قیمت دیگه !!!!!!!!!!!!!!!!
   یک جانبه قضاوت نکن . . .

   1. ناشناس می گوید

    دوست عزیز میشه شما دوجانبه قضاوت کنی؟
    معتقدترین افراد و راستگوترین اساتید دانشگاه را میشناسم که واقعا از شرایط کشورمون افسوس میخورن. و میگن ایکاش هیچگاه آمریکا نمیرفتیم و این تفاوتها را نمیدیدیم.

 52. hami می گوید

  تهمت زدن بدون علم در مورد هر شخصی و ملتی حتی اگه ستمگر باشه کار درستی نیست….این مقاله اگه یک قسمتش درست باشه و بقیش دروغ باشه اون وقت همه رو به گمراهی میکشونه وکار درست واخلاقی نیست2- حتی فرض بر این بزاریم کشور امریکا کشور کثیفی باشه همش نقطه ضعف نداره….کارهای مثبتی هم انجام میده….مثلا کشفیات پزشکی که میتونه جان خیلی از انسانها رو نجات بده یا اینکه کمک بسیار زیاد به کشورهای افریقایی وتولید دانش…..چرا نیمه پر لیوان رو نگاه نمیکنیم…..مثل ما خوبه که ملت ایرانی هستیم وچشم دیدن وپیشرفت همدیگرو نداریم اونوقت به یکی دیگه ایراد میگیریم؟؟؟

  1. رادمهر می گوید

   چرا شما فکر می‌کنید نویسنده این پست قصد خراب کردن آمریکا را داشته؟ چرا نمی‌توانید به عنوان یک نقد منصفانه بهش نگاه کنید؟ اینا نشون میده که افسانه های آمریکا خیلی هستند مخصوصا از دید ایرانی ها

 53. hami می گوید

  امریکا اگر هم غارتگر هست تمام این اموال را که از سایر کشورها میگیره برای مردم مملکت خودش هستش…..ولی ما چطور؟؟؟؟

  1. علی می گوید

   عمو جون شما هم خوشی ، ها !!!

 54. ضد ارزشی می گوید

  حالا چند تا ساندیس گرفتی برای این اظهار فضله ها؟

 55. حسين می گوید

  واقعا بايد … بود تا اين مزخرفات را باور كرد . بهتره شما يكم در مورد اپل – مايكروسافت – گوگل و …. تحقيق كنيد تا ببينيد صاحبانشون و بنيانگذارانشون چطور ثروت مند شدن . اخه … اگه دروغ گو بودن و كلك ميزدن خود شخص تو تا حالا چند بار از گوگل استفاده كردي برا چي استفاده كردي !

 56. ناشناس می گوید

  ببین بچه فقط دارایی شرکت جنرال الکتریک 7 برابر ذخیره ارزی ایرانه . دوتا شرکت coca و pepsiصد بیلیون دلار درامد سالانه دارند.درامد 100شرکت امریکایی فقط در یک سال بیشتر از 6000 میلیارد دلار در ساله .

 57. هه هه می گوید

  هه هه اگه من طراح سایت بودم یه موضوع این جوری می نوشتم تا بقیه تحریک بشن و هی نظر بدن…

 58. مايکل می گوید

  بنظرم تمامي چيزهايي که نوشتي درسته البته اگه من هم 5ماه پيش مطلبتو ميخوندم بهت فحش ميدادم ولي الان اومدم اينجا خيلي قشنگ گرين کارت هم دادن بهم ولي همه حرفاتو قبول دارم و بزوگترين دروغشون اين جمله معروفه:
  امريکا سرزمين فرصت هاست.

 59. مايکل می گوید

  اينجا در واقع بر پايه تبليغات و روي زيادشونه که ميچرخه،بله شرکت هاي بزرگي وجود داره با سرمايه هاي انچناني ولي در واقع95درصد مردم کار ميکنن براي 5 درصد من واقعا دل خوشي از حکومت ايران ندارم و ارزو ميکنم که نابود بشن وليتوروخدا چشمتونو باز کنين اين امريکايي که ميگن خوبه حتي براي سرمايه داراي ايرانم خوب نيست بيشتر جنبه خال کردن عقده هاست سطح زندگي مردم تو ايران بهتر نباشه بدتر نيست.اينجا

 60. ناشناس می گوید

  نظر ندی بهتره

 61. ناشناس می گوید

  میشه مزخرف نگی؟ هر موقع خواستی در مورد جایی نظر بدی باید با یک مرجعی مقایسه بکنی وگرنه میشه حرف مفت. که اینج یه عالمشو نوشتی

 62. پیمان می گوید

  میشه مزخرف نگی؟ هر موقع خواستی در مورد جایی نظر بدی باید با یک مرجعی مقایسه بکنی وگرنه میشه حرف مفت. که اینج یه عالمشو نوشتی

 63. ناشناس می گوید

  عهعهعه بدم میادازاین چاپلوسایه پاچه خوارکه جزابروبردن ازمملکتشون وپاچه خواری ازکشورهای بیگانه چیزی دیگه ای تواستینشون ندارن امنیتی که مملکت ماداره هیچ مملکت دیگه ای نداره وبس

 64. ناشناس می گوید

  انصافا آمریکا اینقدر بده.
  اینجا هم هر کی مخالف رژیم باشه بی سر و صدا سرشو میکنن زیر آب باز دمه اونا گرم که فقط اخراج میکنن طرفو.
  نه اینکه اینجا ۵درصد واسه٩۵ درصد کار میکنن.
  عزیزم اینجا که ملت برده دولت.
  نکنه شما تو ایران زندگی نمیکنی.
  فسادهای مالی سران رژیم رو علیه ملت بدبخت نمیبینی؟
  البته به نظر من هر کشوری هم خوبی داره و هم بدی ولی آمریکا خیلی جلوتر از امثال من و شماس.

 65. على می گوید

  از لحاظ کار ايرانم همينطوريه يه عده ميلياردرن يه عده هر چى جون ميکنن به جاىى نميرسن.فاميلمون کاناداست ميگه شما چطور اينجا زندگى ميکنيد بهش گفتيم اينجا که خوبه ميگه پس خبر نداريد. بله براى من ايرانى که تازه ميرم اونجا.با اونجا آشنايي ندارم با فرهنگش غريبم شايد سخت باشه ولى بعد مدتى همه چى درست ميشه.استادم انگليس درس خونده يکى ديگش فرانسه ميگه يه يخچال خريدم200دلار 3سال بعد خراب شد عين همونو ١00دلار خريدم دوباره.ميگه درسته بنزين گرونها مثل الان ايران ولى شما با چندتا حقوق ميتونيد يه ماشين متوسط بخريد.عراقو ببينيد چى سوارن.20سال پيش مکه ميرفتيديه قوطى پپسى قيمتش همونيه که الانه حاجى ها ميدونن بپرسيد

 66. پریا می گوید

  اینجور مقاله ها باید بی طرف باشن ونکات مثبت رو هم مطرح کنن اما با بعضی جاها موافق ام تو فیلمای امریکایی همه ی همجنسگراها خوب و مظلومن………

 67. خخخخ می گوید

  خخخخخ

 68. مریم می گوید

  بنده آمریکا زندگی میکنم و کاملا صحت نوشته های ایشان را از نزدیک شاهدم. تائید میکنم همه را. شما هم بجای حرفهای تند و تیز توی گوگل بیشتر مطالعه کنید. قدرت تبلیغات متاسفانه تصور توهمی برای دنیا ایجاد کرده که متاسفانه تا افراد پاشون را اینک نذاشتند نمیتونند باور کنند. منم مثل مایکل اصلا در تصورم نمی گنجید اینجا زندگی اینقدر طاقت فرسابشه.

 69. ناشناس می گوید

  من یه دوست آمریکایی دارم درسته مثل ما همه زندگیش بی کار نیست و کار می کنه اما هم خونه داره هم ماشین داره هم کار تازه بیمه هم داره نه مثل من لیسانسه بی کار

 70. عاطفه می گوید

  بببخشیدا
  ولی خاک تو اون مغزت بکنن با این مقاله نوشتنت (که امریکا فقط مصرف میکنه و همه کارمند هستن و تولید ندارند) بدبخت کشوری که 40 سال پیش میره ماه ، کشوری که 30 سال پیش هواپیما میازه رادار گریزه
  تنها کشوری که توانایی تولید CPU کامپیتر رو داره ، جنرال موتورز ، فورد ، مایکروسافت ، گوگل ، دارپا، لاکهید مارتین، نورث گروپ ، ناسا، و…… اونوقت تولید نمیکنه
  بعد ایران مثلا اسلامی که هر سال بدلیل نقص فنی جنگنده هاش یکی دو تا خلبان از دست میده
  کشوری که دروغ ، دغل ، دزدی ، توش بیداد میکنه تولید گره
  بیچاه فقط این رو بگم آمریکا اگه هرجا خون مردم رو تو شیشه بکنه اخرش جمع کنه پول میکنه برا رفاه مردمش
  ولی اینجا دولت ما رفاه پیشکش، دست از مکیدن خون ما بر نمیداره که
  کافیکه نگاه به تولیدات ایران خودرو و رفتارش با مردم رو مقایسه کنی با کمپانی فورد و رفتارش با مردم.
  ای ی ی ی ی خااااک بر سرت کنند با این مقاله نوشتنت چاپلوس بیسواد(بخاطر لح بد عذر می خوام ولی واقعا چرت گفتی در ضمن مرد باش رو حذف نکن این کامنت رو)

 71. مرتضی می گوید

  من با خانوادم از طریق لاتاری رفتیم آمریکا.شاید همه بگید خوش بحالتون.ولی برگشتیم و الان ایرانیم واینجا را با همه مشکلاتش خیلی خوب میدونیم.آمریکا هیچی نداره.آمریکا یعنی غوربافه رو جای فلکس واگن به کسی انداختن.آزادی اونجا فقط در پوشش و فساد هست.جرات دارید در مورد مثلا اسرائیل یا نظام سلته آمریکا صحبت کنید.تولیداتی هم وجود نداره و فقط صنایع نظامی دارن.پلیس بی ادب و فرودگاه بدی رو دیدم.سیستم حمل و نقل عمومی افتضاح بود.از طریق سیستم بانکی و مالیشون شدیدا تاکید میکنم شدیدا همه را تحت کنترل دارن و اصلا احساس آزادی آدم نمیکنه

  1. یاسر می گوید

   مشکل ازخودت بوده.

  2. صادق می گوید

   سلام اقا مرتضي
   در مورد همين لاتاري سوْال داشتم
   منم ميخوام شركت كنم
   يكي از همكارام پارسال رف با خانوادش
   منم هوايي شدم بدجور

 72. مهران می گوید

  طرف از استانشون تا حالا بیرون نرفته بعد میگه رفتم بد بود برگشتم.
  میگه تو امریکا نمیشه انتقاد کرد.فقط درسال۲۰۱۴اون هم فقط دردانشگاههای امریکا ۹۰برنامه ضداسرائیلی پخش شد.طرف داخل امریکا فیلم ضد نظام سرمایه داری میسازه توسینماهای امریکا پخش میشه بعد میگه جرات نمیکنن.شما به احتمال زیاد ازطریق اخبار صداوسیما به امریکا سفر کردی.اینها نمونه های خیلی کوچکی بود که گفتم.
  نگارنده محترم ازکوچکترین مسائل اقتصادی سردرنمیاره.هنوز نمیدونه اقتصاد پیشرفته ازمرحله تولید ردمیشه وبه مرحله خدمات میرسه که امریکا این مرحله روهم رد کرده و به مرحله تولید علم وکالاهای فناورانه ورود کرده.
  یا دلش به احساس دروغین امنیت خوشه که ازطریق سانسور گسترده اخبار ناامنی های کشور ایجاد شده.
  این یکی که گفته زندگی درایران اگه بهترنباشه بدتر نیست واقعا معلوم نیست ازکدوم غار دررفته .خوب سواد داری برو امارهای وگزارشهای مربوط به سطح استانداردهای زندگی کشورها رو بخون تا بفهمی کجا کمتر کجا بیشتره.
  درمورد نظارت هم همینقدر بس که همه جای دنیا هست مگه داخل ایران همه چی رها شده .همه چیز دستشونه وباید ازفیلترینگ خودشون بگذری تو همه مسائل سیاسی اجتماعی وفرهنگی واقتصادی .ولی یه فرق عمده نظارت اونا با ما داره که ماله اونا میشه امنیت واین امنیت میشه تضمین کننده ازادی ولی نظارت ما میشه سانسور بیشتر سرکوب بیشتر بگیر ببند بیشترو……

 73. ناشناس می گوید

  به نظر من هر كسي براي هدف مشخصي مهاجرت ميكنه بايد قبل از مهاجرت تمام جوانبو در نظر گرفت صد در صد براي بدست اوردن خيلي چيزها چيزهايي را از دست ميديم اما يه سوْال دارم كساني كه تو اين جمع نظر دادن ايا تو ايران خيلي راحت زندگي ميكنند تمام كساني كه ميگن ايران خوبه مطمعنم صبح تا شب دارن به اين مملكت فحشا ميگن واصلا از زندگيشون راضي نيستن دوست عزيز شما كه اين پست و گذاشتي و ميگي امريگا خوب نيست ايا از فرداي خودت تو ايران خبر داري ايا ميتوني براي چند سال ايندت برنامه ريزي كني اگر يكم منطقي برسي كني اون موقع متوجه ميشي ايا امريگا جاي زندگه يا ايران ….

 74. غیر ارزشی می گوید

  آزاد ترین کشور دنیا آمریکاست و این صد درصد درسته
  و تو هم برو با رائفی پور یه شرکت خرافه پروری تاسیس کن .فعلا که بازار شما گرمه.سی سال دیگه خودتون به خودتون میخندید که به چه چرندیاتی باور داشتید.

 75. ایراندوست می گوید

  هه جالبه نوشته آمریکا هیچ تولیدی نداره

 76. US می گوید

  همش چرت و پرته هيچچچچ كشوري بدون زحمت و سخت تلاش كردن ملتش پيشرفت نمي كنه و اصلاً هم ممكن نيس يه كشور با زور و قدرت پيشرفته شده باشه بعد ملتش جز بهترين ها باشن همه ي اينا يه مش حرف مفده من خودم الان آمريكا زندگي ميكنم و هيچ كدوم از اين چيزايي كه تو اين مطلب چرندياتي نوشته شده وجوود نداره