Take a fresh look at your lifestyle.

با توکیو بیشتر آشنا شوید – بخش نخست

نام قدیمی شهر توکیو Edo می‌باشد که یک شهر ماهی‌گیری قدیمی است. در ژاپن که حالت جزیره دارد زمین برای زراعت کم است. بسیاری سالن‌های ورزشی طوری ساخته شده‌اند که زمین کنار می‌رود و می‌توانند زیر زمین ورزشی کنار رفته کشت انجام دهند.

در کشور ژاپن چیزی بعنوان فراش مدرسه وجود ندارد و پایان کلاس‌های درس بچه‌ها خودشان با کمک معلم کلاس، مدرسه را تمیز می‌کنند.

مردم ژاپن رمز موفقیت خود را داشتن پشتکار و قدرت کارگروهی می‌دانند.

Edo به معنای دهانه رود می‌باشد. زاپن تنها کشور آسیایی هم‌پیمان با آمریکا می‌باشد. شهر توکیو در جنگ جهانی دوم و نیز زلزله کانتو کاملا نابود شد و سپس بازسازی مجدد صورت گرفت.

محل رشد سامورایی‌ها که تنها افراد 100% باسواد در آن دوران بودند همان شهر توکیو می‌باشد. ژاپنی‌ها خودشان را با دیگر مردم شرق دور و آسیا متفاوت می‌دانند. نام دیگر ژاپن کشور آفتاب تابان است. شهر توکیو شرقی‌ترین شهر در ژاپن است. بیشتر محصولات ژاپن دریایی است. پرچم ژاپن نماد خورشید است.

غذای مورد علاقه آنها سوشی است که برنج را با سرکه دم می‌کنند. عادت ندارند زیاد نمک مصرف کنند.

کشور ژاپن امپراطوری است. در حال حاضر 125 امین امپراطور از این سلسله در ژاپن حکومت می‌کند. حرف اول مملکت را اما نخست وزیر می‌زند. امپراطور نقش تشریفاتی دارد.

آساکوسا منطقه توکیو قدیم می باشد. معبد سن‌سوجی قدیمی‌ترین معبد بودایی در کشور ژاپن می‌باشد.

ماهی طلایی یکی از سمبل‌های ژاپنی ها است و در دروازه های اصلی ژاپن یا کاخ امپراطوری ماهی‌های چوبی بالای دروازه قرار گرفته و اگر آتش سوزی رخ می‌داد اول ماهی طلایی آتش می‌گرفته پس همه متوجه می‌شدند و از آتش سوزی پیشگیری می‌کردند. جمعیت منطقه توکیو با داشتن 36 میلیون نفر پرجمعیت‌ترین منطقه شهری در جهان است. ژاپنی ها سطل زباله زیاد در سطح شهر ندارند همه یک کیسه با خودشان حمل می‌کنند و آشغال‌هایشان را داخل آن می‌ریزند و به منزل می‌برند یا به محل کار که می‌رسند زباله ها را تفکیک و داخل زباله دان می‌ریزند.

اولین رمان جهان توسط یک خانم ژاپنی در قرن دهم میلادی نوشته شد. از لحاظ ادبیات ژاپن بسیار غنی است. متن آن رمان راجع به پادشاه خوش‌گذرانی بود که بچه دار نمی‌شد و از قصر طرد می‌شود و بعدها طی ماجراهایی یکی از همسرانش بچه دار می‌شود و بالاخره به قصر باز می‌گردد.

زبان ژاپنی از سخت ترین زبانهای دنیاست.

رودخانه سومی دا بزرگترین رودخانه ژاپن است که توکیو در کنار آن واقع شده و نقش مهمی در گسترش و توسعه توکیو داشته است.

توجه شما را به تصاویری از توکیو و نیز معبد بودایی سن‌سوجی جلب می‌کنم:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.