لیستی ایجاد کنید و انواع لباس‌هایی را که در سفر نیازتان خواهد شد را لیست کنید. شلوار، شلوارک، پیراهن، دامن، کفش، کلاه، جوراب، دمپایی و غیره. با توجه به تعداد روزهایی که در سفر خواهید بود، شاید نیاز باشد از هر کدام چندتایی بردارید. هنگام انتخاب لباس‌هایی که برای سفر نیاز خواهید داشت به رنگ لباس‌ها توجه کنید. همین‌طور اگر لباسی را تازه خریده اید، آن را یک بار بپوشید و مطمئن شوید که در سفر مشکلی با آن نخواهید داشت. در مورد فرهنگ و طرز پوشش مقصد خود نیز اطلاعاتی بدست آورید، شاید خجالت بکشید لباس‌هایی را که اینجا می‌پوشید را در طول مسافرت هم بپوشید!

لباس‌هایی را که برای سفر انتخاب کرده اید را به ترتیبی که احتمال می‌دهید آنها را بپوشید از بالا به پایین در چمدان خود قرار دهید. مثلا لباس‌هایی که در ابتدای سفر نیازتان می‌شود را در بالای چمدان قرار دهید تا دسترسی شما به آنها آسان باشد. یا اینکه اگر چندان احتمال نمی‌دهید نیازی به لباس شنایتان داشته باشید آن را در پایین چمدان قرار دهید.

شاید نیاز باشد برای سفر لباس‌های جدیدی بخرید. پس لیست لباس‌هایی که نیاز دارید را بنویسید و به خرید بروید. احتمالا آنجا هم لباس‌هایی جدید خواهید دید که دلتان بخواهد آنها را هم بخرید!

هنگام قراردادن لباس‌ها در چمدانتان لیستی که ایجاد کرده اید به شما کمک می‌کند تا چیزی را از قلم نیاندازید و لباس‌های اضافی را هم برندارید. اطمینان حاصل کنید که لباس‌های زیر و جوراب به اندازه کافی برداشته باشید. راستی با لوله کردن لباس‌ها می‌توانید لباس‌های بیشتری را در همان چمدان جای دهید.

همه لباس‌های خود را بشویید و یا حداقل آنها را با اسپری خوش‌بو کنید. خوش‌بو کننده ای را هم در چمدان لباس‌هایتان قرار دهید. شاید بخواهید مجموعه ای از لوازم آرایشی را هم در چمدان خود داشته باشید.

برای طول سفر با هواپیما، قطار یا ماشین خودتان لباس راحتی به همراه داشته باشید. شاید نیاز باشد آنها را در چمدانی دیگر قرار دهید.

سفر خوشی را برایتان آرزومندیم! در مورد چمدان لباس مسافرت شما چه پیشنهادی دارید؟