Take a fresh look at your lifestyle.

تراوین فیلتر شد: رومن‌ها، گول‌ها و توتن‌ها باید صلح کنند!

بازی تراوین

برای علاقه مندان به بازی های آنلان، تراوین نام غریبی نیست. تراوین یکی از محبوب ترین بازی‌های استراتژیک تحت وب است که علاقه مندان بر روی بیش از 60 دامین و با بیش از 30 زبان زنده دنیا در سراسر جهان آن را بازی می‌کنند. برای شروع به بازی باید یکی از سرورها (دنیای بازی) را انتخاب کرده و ثبت‌نام کرده و نژاد خود را انتخاب کنید. البته تراوین نبرد نژادپرستانه نیست و شما می‌توانید (بایستی) در یک اتحاد با دیگر نژادها هم‌پیمان شده و با دیگر اتحادها مبارزه کنید و در طول بازی با افزایش قدرت به ساخت و تصرف قلمروها بپردازید تا در نهایت به مقابله با ناتارها (نژاد غیر انسانی) بپردازید.

بازی تراوین ایران که هم اکنون فیلترشده دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد و رده بندی سنی +3 اسرا را دریافت کرده است. یکی از مزیت های تراوین این است که بدون نیاز به اینترنت پرسرعت (و به زبان خودمانی با همان اینترنت لاکپشتی) هم می‌توان آن را بازی کرد. اما برخی از ویژگی های آن چون وقت‌گیر بودن و اعتیادآور بودن باعث می‌شود که بسیاری از گیمرهای جوان پس از تجربه ای نه چندان طولانی بی‌خیالش شوند.

پس از فیلتر شدن این بازی چندین سوال بی‌پاسخ پیش می‌آید. این‌که چرا در طول این سال‌ها (بیش از 5 سال) اکنون تراوین فیلتر می‌شود و اینکه آیا بهتر نبود پیش از مسدود کردن به بازیکنان ایرانی اطلاع داده می‌شد تا شروع به بازی نمی‌کردند و وقت و سرمایه شان به هدر نمی‌رفت؟ چرا اصلا وزارت فرهنگ به این سایت که فیلتر است مجوز داده و یا برعکس، چرا سایتی که مجوز فعالیت دارد و بدون مشاهده تغییراتی در سیاست هایش به یکباره فیلتر شده است؟

ساختمان های تراوین

به طور متوسط بازیکنان تراوین روزانه بیش از 4 ساعت از وقت خود را در دنیای تراوین می‌گذرانند و این در حالی است که گاهی بر روی یک اکانت چندین نفر به صورت تمام وقت زمان صرف می‌کنند!

از دلایل احتمالی فیلتر شدن تراوین که یکی از 100 وبگاه برتر ایران است؛ می‌توان به خروج ارز از کشور، برخی مسائل فرهنگی و شاید حمایت از بازی سازان ایرانی (!) اشاره کرد.

برخی از بازی های مبتنی بر وب ایرانی عبارت اند از:  ناوردعصر پادشاهانکلاب فوتبال من – آسمان دژتریباسگرزپارساراننعره جنگسرعت بیشتررنو رالیمزرعه رایگان من

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بدون نظر
 1. ژرمن می گوید

  خدا رو شکر که تراوین فیلتر شد. من یه بار معتاد این بازی شده بودم و روزی ده 12 ساعت وقتمو برای تراوین تلف می کردم. این دفعه رو فیلترینگ خوب کاری کرد و باید احسنت گفت.

  1. محسن می گوید

   شما اختیار خودتون رو ندارید و نمیتونید خودتون رو کنترل کنید ، سازمانهای دولتی باید این کار رو برای شما انجام بدند ؟

   1. کاچویی می گوید

    شما میدونید وقتی جوونا میشینند پای کامپیوتر و تراوین بازی می کنند چقدر به دولت ضرر می رسه؟ این جوان مریض می شه بیکار هست و خشونت و غارت یاد می گیره و دولت اینجا ضرر می کنه
    پس به دولت حق بدین که اینکارو بکنه
    درضمن به نظرتون چرا توی چین تراوین بازی نمی کنند؟ چون دوست دارند پیشرفت کنند.
    من نمی گم که باعث همه بدبخیت هامون تراوین هست ولی بایستی از یه جایی شروع کرد

    1. سمانه می گوید

     کاچویی جان شما چرا به نکات مثبت تراوین رو نمی بینی؟
     بده که میشینن ملت توی خونه و نمیرن معتاد بشن که خرج دولت زیاد نشه.
     بده که نمی رن قلیوون بکشن؟
     بده که نمیرن مزاحم نوامیس مردم بشن؟

     نه بده کاچویی جان؟

    2. محسن می گوید

     من بازی کننده یا سازنده تراوین نیستم ، برای من هم مهم نیست که فیلتر باشه یا نباشه. اما این تصیمات غلط هست که قدرت این رو نداشته باشیم که خودمون رو اصلاح بکنیم و بعد از دولت بخوایم که این رویه رو در پیش بگیره.

     تراوین یا سایتهای مشابه در اکثر کشورها این بازی رو بومی کردند شما جلوی این سایت رو بگیرید جوون ما میره یک سایت دیگه یا یک بازی دیگه.

     مسئولین به جای این کارها ، بشینند بررسی کنند مشکل چی هست که جوونای ما یا توی فیس بوک هستند یا بازیهای آنلاین یا چرا جوونای ما کمتر تولید علم میکنند ، آیا تفریح نداریم یا شانسی توی رشته ای از دانشگاه قبول میشیم که علاقه نداریم آیا کار نیست آیا …

     عزیز من یک بقال سر کوچه هم که میتونه اینطوری مدیریت کنه همه چیز رو محدود کنه.

     ما یک قانون اساسی داریم ، این عمل مسدود سازی سایت تحت کدوم قانون و به چه جرمی انجام شده ؟ مملکت که طویله نیست هر کس که قدرت داشت ، هر برداشت شخصی نسبت به مسائل داشت همون رو پیاده کنه.

    3. soleiman می گوید

     ما تو تراوین عقده مون رو خالی میکنیم
     حالا شما میگین خوب شده الان برم پی مواد یا…..

  2. پوریا می گوید

   منم یه بیانه بگم باشد که رستگار شوید
   شما میگید که اونا دارن اهسته ما رو وارد فرهنگ جدیدی میکنن. شما هم ناگهان به م چیزی را تحمیل میکنی
   به نظرم کار انها حتی بهتر از کار شماست.
   شما با اسمش مشکلی داری؟اینکه گرافیکی نیست توش کشتو کشتاری نمیبینی تماما اعداد و ارقامه.پس بازی های دیگه ی تو بازارو ندیدی؟که چطو گشتو کشتار توشه بازی کانتر که در تمامه گیم نت ها هست رو هم میخواهید فیلتر کنید. بهتره خودتونو بیشتر از این مزحکه نکنید.
   از این میسوزی که داره پول تو جیبشون میره؟ نوش جونشون زحمت کشیدن بازی جالبی طراحی کردن که تمام سنین میتونن بازی کنن و همه رو علاقه مند کرده ولی چون بازی های شما به درده خودتون میخوره باید حسادت کنید حسود هرگز نیاسود. تا کی ما ضعف خودمون رو گردن دیگران بندازیم؟؟
   به شما چه مربوطه که ما وقت میزاریم واسه این بازی؟ بهتره که الاف خیابونا بشیم و بریم دنبال ناموس شما.
   شما که با اسم جنگ یا غارت مشکل داری که همینا رو توی بازی علیه صهیونیستا بسزین به به و چه چه راه میندازین.کما اینکه دارین میسازین. فرقی بین شما و اونا نمیبینم.
   پیروزی در یک بازی رو شما چطوری میبینید ؟ ها؟ مگه همه بازی ها منچ هست؟یا معما؟
   انها فرهنگ جنگ و غارت رو ترویج میکنند(به گفته شما) شما هم فرهنگ خفه قان زور گویی تحمیل نظر خود حسادت فریب تشویش اذهان عمومی خود خواهی و……. را ترویج میکنید.
   اگر بازیه شما اینقر طرفدار داشت و مردم وقت میذاشتن ایا به فکر وقت انها بودید؟ جون مادرت نگو اره .اون موقع حتی در تلویزیون تبلیغ میکردی که این بازیه خوبیه که مردم رو پای خودش نگه داشته.
   بازی با کلماتم که خوب بلدی.چالش امنیتی وابستگی مستمر ذائقه شناسی سیاست کلان و…. یه بیانیه بلند بالا نوشتییدکه تمام کلمات قلمبه سلمبه استفاده کردید و طوری حرف زدید که یکی از در بیاد فکر میکنه الانه که نالتارا یا امریکاییها بیان تو خونمونو غارتمون کنن.(مسایل امنیتی که گفتی) بابا من از اینکه اطلاعاتم نزد اونا باشه بیشتر احساس امنیت میکنم تا نزد شما (خدا شاهده) شما کسانی هستید که به قانون خودتون عمل نمیکنید.
   حالا این بازیه ولی شما در واقعیت دارید مردم رو غارت میکنید.اگه به فکر بودجه مملکتی برو نگاه کن که در هر پروژه چقدر پول مردم به فنا میره. بابا وقتی 3000 ملیارد تومان پول مملکت غارت میشه شما کجایی نکنه خودتون هم دست داشتید؟
   چقدر فکر کردی که به این نطیجه رسیدی افرین به هوش احمقانه تان.
   شما کجات داره میسوزه که این قدر جوش میزنی؟
   شما( مسئولین فیلترینگ هستند و بازی ساز ها) داری حسادت میکنی پس یعنی مملکت ایقدر بی در و پیکره که رو قانون خودشم نمیتونه وایسه.بهتره به قوانین فیلترینگی که خودتون وضع کردین نگاه کنید. مگه رهبر نگفته قانون فصل الخطابه؟ اینطوری فصل ال خطابه؟
   کجا نوشه شده که چون بازی ساز ما بازی های مزخرفش طرف دار نداره همه بازی ها باید از دسترس خازج بشوند.(تحمیل کردن)ما اگه نخواهیم بازی شما رو انجام ندیم کی رو ببینیم؟
   اخه چرا ضعف خودمون رو همیشه به صهیونیصت ها ربط میدیم.

   1. ناشناس می گوید

    ای ول داداش

  3. ناشناس می گوید

   هیچ بازی به تراوین نمیرسه این همه پول از کشور خارج میشه خب یه قسمتیشم واسه این بازی بزارید خارج بشه بازی هایی هم که ایرانیا می سازن چرتو مزخرفه و هیچ ارزشی هم نداره ببخشید که حقیقتو ریلکس و رک میگم

   1. سیاوش می گوید

    شما حقیقتو نگفتین
    بیگانه پرستی غیر منطقی خودتونو بیان کردین

    1. ناشناس می گوید

     آخه واقعی . من تو یه سایت ایران بازی می کنم . یه نفر با کاهن بهم حمله می زنه می گه که جاسوسی کرده و با 8 تا گرزدار 106 تا کاهن رو نابود کردم .

 2. محمدجواد می گوید

  ژرمن چرا الکی حرف میزنی من 700 هزار تومن خرج اکانتم کردم حالا که {سانسور شد} توش شما میتونی ضرر منو بدی پس {سانسور شد}

  ایران‌آتا: لطفا هنگام ارسال دیدگاه از عبارات مناسب استفاده کنید.

  1. محسن می گوید

   دوست عزیز ادب هم خوب چیزیه !

  2. سارا کوچولو می گوید

   شما این همه گلد خریدی الان نمیتونی یه فیلترشکن بخری ؟!

 3. اتحاد جماهیر پرشیا می گوید

  این کار هیچی از ارزش های تراوین کم نمی کنه بلکه باعث افزایش قیمت فیلترشکن خواهد شد.

 4. علی می گوید

  فکر کنم همش به خاطر اون قهرمانه باشه ولی به نظرم به زودی رفع فیلتر میشه یادمه موقع اختشاشات بعد انتخابات هم فروم ها رو بسته بودن

 5. سارا کوچولو می گوید

  سلام الان فیلترینگ داره از اونایی که فیلترشکن دارن حمایت می کنه آخه اونایی که فیلترشکن ندارن دهکده هاشون از بین می ره خیلی نامردیه به خدا

 6. kamran می گوید

  heyf ke sansoor mikoni comentharo vagarna midoonestam chi begam. vali vagean chera filter mikooonid ???????????????????????

 7. آنتی ماسون می گوید

  به نظرم از خیلی وقت پیش ها باید این سایت رو فیلتر می کردند و سستی کردن

  1. معین می گوید

   حرف مفت نزن بچه ، برو خودت رو درست کن

 8. سالار تراوین می گوید

  وقتی بازی باحال ایرانی ساخته نمیشه در حد تراوین چه انتظاری دارید میخواین بیاییم و بازی آنلاین آبپاشی مزرعه رو بازی کنیم؟؟؟؟؟؟؟

 9. ناشناس می گوید

  نتیجه میگیریم که یا وزارت ارشاد مشکل داره که مجوز داره یا وزارت فیلترینگ. پس سکوت می کنیم!!!!

 10. ریضا می گوید

  سلام داش حسین! عجب پست باحالی زدی :دی دم تراوین و فیلترینگ و شوما هم گرم :دی
  به نظر منم همه چیز خوبه، فقط وقت برنامه تون رو یکم بیشتر کنید
  با تشککر

 11. مرد آسمانی می گوید

  من با تراوین از طریق تبلیغات فارسی توی سایت خارجی آشنا شدم بعد از اون هم توی خیلی از سایت ها دیدم که تبلیغات تراوین بود. به نظرم برای حمایت از بازی های ایرانی هم باید سرمایه گزاری بشه و تبلیغ بشه. البته قبلش باید سناریوهای مناسب گسترش داده بشه و از بازی سازهای ایرانی حمایت بشه. نه اینکه بیایم و فیلتر کنیم سایت های بازی خارجی رو که ترجمه شدن و گروه های ایرانی براش وقت و هزینه گذاشتن.

 12. سامورائی می گوید

  تراوین هم تراوین قدیم. الان دیگه سوسول بازی شده. زمان ما مرامی بود و معرفتی و … الان شده تقلب و باندبازی و …
  اصلا خوب شد که فیلتر شد.

 13. ناشناس می گوید

  طرف اومده تراوین بازی کنه زدن فارمش کردن بعد عصبانی شده رفته به برادرزاده اش گفته تراوین رو فیلتر کن!

 14. محسن پارسی می گوید

  دوستان من داشتم مطلب میخوندمن به یه جایی بر خوردم که نوشته بود هک شده و برای حمایت از تولید ملی شده!!!!!

  بنظر شما برای این که بخوایم بازیرو آنلاین بسازیم و حمایت کنیم باید فیلتر کنیم

  هر وقت عرضه داشتید یه بازی یه زیبایی اون بسازین بعد حرف بزنید

  اگر این جوره چین باید همه کالاهاش ممنوع بشه

  حالا کی شرت از مجا بپوشیم کافشن از کجا بیاریم

  کل ایران با کمبود مواجه میشه

  اینم که میگید معتاد تراوین شدم اینا تقسیر خودمونه

  بعدم اینا همش بهونس چون بازیه اسراییلی هست اومدن فیلترش کردن

  من نمیدونم دیگه کی مردیم میخوان بیدار شن!!!!!!!!!!!!!!

  دنیا تموم شد!1

  به قول شاعر
  آی شقایق ما جماعت دردمون از خودمونه
  و در آخر هم بگم همشن بهونس برای حمایت

  مرضیننننننننننننننننننننن

  بدرود همگی

  موفق باشید

 15. blacksky می گوید

  تنها دلخوشي ما رو گرفتن!!

  چراااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا؟

  كار كه نداريم بازي ميكرديم كه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 16. blacksky می گوید

  صلح نميكنيم از فيلتر شكن استفاده ميكنيم!!!!!!

  1. افشین می گوید

   ایول داری همین کارو میکنیم تا جونشون بالا بیاد

  2. تتون سرور 2 می گوید

   بهترین کارو میکنی!!!

 17. ناشناس می گوید

  وقتی که یک آدمی …

 18. پویا می گوید

  کجا فیلتر شده؟؟؟؟…..

  ها ها ها

  کافیه فقط یه s بهش اضافه کنید
  مثلا”
  https://ts4.travian.ir

 19. bic می گوید

  حالا وقتی رفتم وی پی ان گرفتم هم تراوین بازی میکنم هم میرم چند تا سایت دیگه بدتره تراوین اگه بازی تراوین حرومه نباید طوری جلوشو گرفت که باعث کار حرام دیگری بشه

 20. Sina می گوید

  خیلی هم خوب شد که فلتر شد چون جز تخدیر و نابود کردن عمر و وقت گرانبهاتر از طلای یه سری جوون کاری انجام نمی داد.
  به قول یکی از دوستان : برین فکر نون کنین که خریزه آبه. جوونا تو چین و ژاپن و آلمان و … فکر پیشرفت و توسعه مملکتشون هستن اونوقت هرروز 700 هزار نفر جوون تو ایران به فکر پیشرفت و توسعه دهکده تو تراوینن!!! واقعا خجالت داره . طرف داریم صبح تا شب با هزار بدبختی و نکبت می ره واسه خانوادش و بچه هاش کار می کنه و پول در میاره به امید اینکه بچش تو زندگی موفق بشه بعدش بچش میاد میره 20 ساعت میشینه پای تراوین هم وقت خودشو هدر می ده هم پول و زحمت پدرشو. به خدا اگه کسی یه کم وجدان و انسانیت و محبت داشته باشه هیچ وقت این بازی رو انجام نمیده.

  1. علی می گوید

   خداوند انسان رو ازاد افرید تو مثله هیتلر و امثال اون فکر میکنی که دیکتاتور بودند این جواب نشد واسه ما

   1. مهدي می گوید

    شما هم چون به نظر شخصي اون حمله مي كنيد مثل اون هستي
    هيچ فرقي نداري باهاش……..

  2. مهدی می گوید

   آخه تو رو سنه نه؟مگه ما برده و غلام امثال تو هستیم که بجامون تصمیم میگیرین که حتی اوقات خالی مون رو چطور پر کنیم؟تو نمی خواد جوش ما رو بزنی .بخدا اگه یکم پول داشتم از این مملکت که حتی اختیار بازی کردنتم نداری فرار میکردم پشت سرمم نگاه نمی کردم.

  3. ناشناس می گوید

   به تو هیچ ربطی نداره شما ها دارین میسوزین بدبختا

 21. sinner می گوید

  من هم یک مدت معتاد این بازی بودم و هنوزم هستم
  چون وقت نمیکنم بازی نمیکنم
  ولی هر وقت بیام تو نت میرم اخبار سرورای بازیشو میخونم
  وقتی هم بازی میکردم ، در اواخر بازی که بازی حساس میشد تا روز 18 ساعت مدام (اغراق نمیکنم 18 ساعت بی وقفه ) بازی میکردم
  البته لذت بخش هم بود ، با افراد زیادی هم آشنا شدم
  ولی بعد از این که تقریبا 1 سال بازی کردن ، وقتی به اجبار از بازی جدا شدم ، احساس کردم خیلی عقبم
  در برقراری روابط اجتماعی ، مهارت ، اطلاعات مربوط به شغلم و خیلی موارد دیگه
  میدونم که آدم باید خودش مراقب خودش باشه ولی در این مورد زیاد از فیلتر شدنش ناراحت نیستم
  البته همه بازی های آنلاین ، حتی آسمان دژ که ایرانی هست هم این ویژگی رو داره که اگه بخوایی توش خیلی موفق باشی باید تا میتونی خرج کنی و آنلاین باشی و اکانتای بیشتری بسازی

 22. m می گوید

  اخه این چه کاریه بابا تو رو خدا نگاه کن چه مسخره یازی در میارن

 23. 123456 می گوید

  شما اینجا این همه نوشتید فیلترش برداشته شد؟
  فیلترش کردن دیگه نمیشه کار دیگه ای کرد.
  برید دنبال یه بازی دیگه.

 24. علی می گوید

  با سلام
  هر کسی اختیارش دسته خودش ولی این درست نبود که این بازی سالم و مهیج رو فیلتر کردند خدا کنه فیلتر شکسته بشه تا مجبور نشن با فیلتر شکن وارد این بازی بشن که ضررهای زیادی به جووونها میخوره از همه نظر لطف کنید اطلاع رسانی کنید تا رفع فیلتر بشه
  تازه داشتیم این امریکاییها رو میزدیم این رسمش نبود

 25. محمدجواد می گوید

  دوستان گرفتن فیلتر شکن کار سختی نیست ول ی من شگفتی جهان داتم 7 تا همر که 24 ساعته مراقبت میخواست تو 15 دقیقه ای که طول کشید دوباره برم 400 هزار کشته دادم شما منو درک نمیکنید
  من درباره ی 4 تا ده ساده حرف نمیزنم
  در باره ی 350 هزار لژیون حرف میزنم که مردن بخدا دولت باز نکنه سایت ناورد (بازی کاملا ایرانی) رو هک میکنم 3-4 روز وقت میخواد ولی … توش

  1. Sina می گوید

   اولا که تو کوچیکتر از اونی که ناورد رو هک کنی ثانیا خاک عالم بر سرت که میخوای سایتی که مال هموطن هاته رو هک کنی ، یعنی تو یه خائن هستی !!!

   1. مهدی می گوید

    خائن اونه که هموطنشو چه در واقعیت چه در فضای مجازی به زنجیر میکشه….

 26. قهرمان می گوید

  یعنی چی؟یه چیز خوب هم که تو ایران پیدا میشد تراوین بود.اونم که فیلتر
  کردند.حالا چی بازی کنیم؟مزرعه ی رایگان من؟بریم مزرعه رو آب بدیم؟

 27. ehsan می گوید

  تراوین چیه بابا برید ماریجوانا بکشید عخش کنید
  من فکر کنم بدونم چرا فیلتر شده چون من زیاد باهاش حال نمیکردم فیلتر شده
  الانم اراده کنم فیلترش برداشته میشه

 28. ali می گوید

  من یکی واقعا خوشحالم که فیلتر شد

  کل تراوین 2 وجهه داشت

  1_ خود بازی تراوین
  2_ فروم تراوین

  تراوین فقط داشت به سمت پولکی شدن و نامردی پیش میرفت و مخصوصا ورزن جدید کاملا پولی شده و هر امکاناتی رو میشه با پول خریداری کرد
  تو بعضی از سرور ها نامردی و ناداوری توی توقیف کردن های بی مورد و سلیقه ای داره بیداد میکنه وهر نوع باگ یا خرابی سرور یا مشکلات توی بازی رو با کوچکترین معذرت خواهی یا توضیح علت هم جواب گو نیستن و دقیقا شده بازی پول دارها و باند های خودشون در مورد خود بازی تراوین

  در مورد فروم تراوین هم جدید با عوض شدن مدیریتش از مدیران فرومی برای هر بخش و سرور استفاده میشه که رک بگم جزء بی سوادترین و عقده ای ترین افراد جامعه ما هستن و تنها فرقشون با بقیه بی کاری و علافی و پرسه زدن دائمیشون توی اینترنت هست که تمام کمبودهای دنیای واقعی شون رو دارن با احترام و پا چه خواری کاذبی که افراد ساده فروم از ترس بن شدنشون انجام میدن جبران میکنن
  در کل خوشحالم که هر جفتش فیلتر شد تا تلنگری به این سری مدیران تراوین و افراد به اصطلاح مدیر فروم که دنیاشون شده بود تراوین و از هر عقده بازی رو گردون نبودن بشه که دنیا فقط تراوین نیست

 29. keyvan می گوید

  man vaghean moteasefam baraye ona ee ke migan teravian motad mikone
  khob marde hesabi dige 10 saat nashin 2 satam kafie akhe to in 10 saat chi kar mikoni?????
  man khodam 2 saat mishinam baz vaght ezafe miaram
  be jaye in ke filter konano
  gashte ershad bezaran
  az ma javona beporsan ke chi mikhaym
  hich tafrihi nadarim
  tafrihatemon shode
  ghelyon&fb&yahoo
  ke fb filtere
  ham filter mikonan ham mian vpn & socks mifroshan
  bad migan chera amar motada bishtar shode………………………………

 30. علی می گوید

  ای …. کسی که تراوین رو فیلتر کرد و مردم ازاری کرد خداوند ….
  امین

  ایران‌آتا: لطفا در ارسال دیدگاه شرط ادب را رعایت کنید تا دیدگاه شما دچار سه نقطه نشود!

 31. قهرمان می گوید

  حالا کسی فیلتر شکن نداره واسم بفرسته؟

 32. تراوین باز می گوید

  حالا مجبوریم بریم جنگخانها یا یه بازی بهتر مثل عصر پادشاهان بازی کنیم

 33. محمدرضا می گوید

  من هم معتقدم باید از بازی های ایرانی حمایت بشه و برای صرفه جویی مالی کاری کرد که مردم سراغ بازی های خارجی نروند امّا یه سوال:
  اصلا فعلا از بازی های برخط خارج شویم. مسئولین می گویند بیایید جای بازی مثلcounter یا call of duty و هزاران بازی دیگه که من واقعا تا حالا زیاد بازی نکردم بازی ایرانی بکنید. ببخشید من از مسئولین سوالی دارم: بیاییم بازی های بی کیفیتی مثل نجات غزه را بازی کنیم
  اگر بازی با کیفیت باشد مردم خود می خرند. اصلا بگوییم مردم خود نمی خرند وقتی بازی باکیفیت بود بیاید از جبر استفاده کنید. من خودم بازی با کیفیتی مثل مبارزه در خلیج عدن و یا گرشاسپ و … که ایرانی هایی خوب بودند را خریدم و بازی کردم.
  اما در باره بازی های برخط:
  تا زمانی که جایگزین خوبی برای این بازی ندارید دست به اقدام نزنید
  آیا بازی آسمان دژ جای تراوین را پر می کند. با وجود شباهتی که دارد ، با تراوین تفاوت زیادی دارد
  وامّا ثمرات تراوین برای من:
  1- چهل دقیقه روزانه بیشتر وقت نمی گذاشتم
  2-مرا خلاق کرد
  3-افکار فراماسونی در من شکل نگرفت
  4و …
  اما می دونی چرا فیلتر شد
  مردم در این بازی فکر نکنند و استراتژی های کلان حکومتی به دست نیاورند و اصلا اعتماد به نفس نداشته باشند تا پس فردا رقیب حکومت نشوند و خود ادعای حکومت نداشته باشند

 34. علی اقا می گوید

  بابا کدوم افکار فراماسونی اینها دیدن دیگه براشون صرف نداره زدن فیلترش کردند که از خدا میخوام فیلترشون کنه و با هیچ فیلتر شکنی باز نشن ای خدا خودت شاهدی که چقدر دارن جوان ها رو اذیت میکنن

 35. shahin می گوید

  برادر من اون تراوین چه ارزشی برای تو داره
  فردا میشه واسه تو خونه ماشین
  میشه بابا ننه خواهر برادر
  فردا بگن چی کاره ای میگی ترواین بازم
  فلان قد دهمکده دارم فلان قدسربازساختم
  برادرم برو برای اولین بار درست فکر کن
  من خودم دهکده داشتم تو همه سرورا هم بازی می کردم
  ولی الان که فکرشو میکنم می بینم بهترین کارو کردن
  تو کی پو خرج کردی اشتباه کردی این بازی
  ارزش خرج کردن نداره چرا واسه خودت خوردو خوارک
  نمی خوای ولی واسه این بازی که هیچ معلوم نیست چی به چیه
  تومنی خرج می کنه اخرش هم به نتیجه نمی رسی
  اعصاب خوردی بعدش هم میگی جامع ما خوب نیست
  همشون به فکر خودشونن یه ذره به فکر خودت باش
  این یه بازیه نزارید این بازی کل زندگیتون بشه

 36. بی طرف می گوید

  هنوز هم وزارت ارشاد مجوز تراوین رو باطل نکرده و اگه برید سایتش هست.

 37. amin می گوید

  عزیزم شما با بازی کردن هم مشکل داری؟؟؟؟ مگه بازی کردن چه اشکالی داره
  اینقدرم از بیکاری حرف نزنید ESRA این بازی +3 هست
  بعدشم مساله اینجاس که کلا فلسفه فیلترینگ غلطه ، چرا ما نباید خودمون تصمیم بگیریم که چی ببینیم و چی نبینیم
  با فیلترینگ فقط ماهیانه 4هزار تومن به هزینه ابزار های رفع فیلتر به کاربران اضافه می شه همین و بس

 38. محمدجواد می گوید

  Sina خطالب به
  اول از همه در این سطح هستم خاعن هم خودتی و {سانسور شد}
  بچه ها یه وبلاگ زدم چند روز پیش جایگزین تراوین کردم این بازی رو بیاین خواهشا ادامه بدید این بازی بین 50 تا کشوره که رتبه ی ایران 5 هست پاکستان و هند وچین و {سانسور شد}جلومون {سانسور شد}همش باج میدن حمله نکنیم یه کیفی میده که نگو:

  mamad4esim.blogfa.com

  ایران‌آتا: لطفا هنگام ارسال دیدگاه از عبارات مناسب استفاده کنید.

  1. علی می گوید

   داداش خودت توش هستی اگه هستی بیا باهم باج بگیریم

 39. مهدی می گوید

  داداش اینا همش برای فروش بیشتر vpn است میخوان با اینکارا یه پولی به جیب بزنند

 40. هدف می گوید

  با سلام بر دوستان انتی ماسون و معتادین تراوین

  والا این قانون فیلترینگ هم برا ما شده زندگی
  04115564500
  این شماره همارا سیستم شرکتی که اینترنت منطقه ما دستش هست
  نزدیک به2ماهه اینترنت ها مشکل دارن و1ماهه کامل قط شده هر کی موفق شد یه بار بهشون زنگ بزنه اون موقع میگم مشکلات از ما نیست
  وقتی اینترنت مشکل داره

  انتظار نداشته باشین راهی جز فروش وی پی ان و ساکس برای تامین بودجه داشته باشن
  اینا بهونس که تراوین رو صهیونیسم طراحی کرده
  لیاقت داشته باشین شمام طراحی کنین

  تنها چیزی که انسان رو متماز میکند از یک حیوان
  حق انتخاب و قدرت تفکر هست اگه جز اینه بگین

  پس چرا حق انتخاب رو از ما میگیرید اینکه زندگی من پای تراوین حروم میشه به خودم ربط داره نه شما

  با تشکر

  1. ایران آتا می گوید

   دوست عزیز برخی از رفتارهای شخصی ما موجب پیامدهایی در جامعه می‌شود. فیلترینگ نیز در همه جای دنیا وجود دارد و حتی خود گوگل با دریافت بازخوردهایی نتایج جستوجو و برخی از سرویس های دیگرش را برای کاربران کشورهای مختلف سانسور می‌کند.

   امیدواریم مشکل اینترنت همارا سیستم حل شود.

 41. علی می گوید

  واقعاً نمیدونم باید چی بگم…
  لعنت بر فیلترینگ اثر ندارد !

 42. علی می گوید

  دوستان
  کسی شمارو مجبور نکرده بیاین تراوین بازی کنید
  هیچ فرقی نداره
  شما فکر میکنید هم اکنون بعد از فیلتر شدن بازی افت پیدا میکنه ؟ اتفاقاً محبوب تر هم میشه و همه دوست دارن برن جایی که ممنوع بوده تا بدونن چرا ممنوع هست
  همه کاربران فیلترشکن تهیه میکنن و میرن تا بازیشون رو کامل کنن
  آمار الکسا هم برای تراوین کاربرد نداره چون درآمدش از آمار نیست
  بفرض آدم های الاف و عوضی دارن تراوین بازی میکنن . خب باید فیلترش کرد ؟
  شماها چرا جوش میزنید که جای آدم های الافه ؟ شما گه الاف نیستی برو پی کارت
  اونی که داره از فیلتر شدنش طرفداری میکنه خودش یک بازیکن بوده که اینقد بهش حمله شده و استراتژی نداشته تا فارم شده (کشاوز بیچاره)
  حالا هم خوشحال از فیلتر شدن بخیال اینکه دیگه بازی نمیکنه کسی
  یکم فکر کنید بعد حرفاتونو تف کنید لدفن !

 43. ایران اتا می گوید

  دوست عزیز برای اطلاع بیشتر و دلایل فیلتر شدن تراوین میتونید به وبلاگ whitem.mihanblog.com بروید تا از همه چیز با خبر بشید .

 44. محمد می گوید

  سلام من مدیر سرور 14 تراوین هستم اگر میخواهید با هم بحث کنیم به وبلاگ whitem.mihanblog.com بروید این وبلاگ نماینده سایت تراوین هستش هر حرفی دارید با اونا در میان بزارید تا به گوش ما برسونند/

 45. من می گوید

  آقا تویی که نمیخوای خوب بازی نکن اینجا هم نظر نده ما برای اوغات فراغت تراوین بازی میکنیم

 46. مازیار می گوید

  راستشو بگین چقدر رشوه گرفتین تا تراوین رو فیلتر کنین؟!
  اومدین خودتون یه بازی به قول خودتون ایرانی (عصر پادشاهان) درست کردین و برای اینکه تراوین رقیب سرسخت باز یهای آنلاین بود، خواستین اونو با فیلترینگ از میدون به در کنین!
  دیگه همه میدونن که دست همه تون توی یه کاسه هست!
  یکم خجالت بکشین!

 47. عیسی می گوید

  چقدر این ملت شریف ایران ساده ان بخدا …
  طرف از جوب آب می خوره، نون شب نداره بخوره اومده به فیلتر شدن تراوین اعتراض می کنه. برین فکر یه لقمه نون کنین تو این وضع گرونی. دلتون خوشه بخدا…

 48. علی اقا می گوید

  با سلام
  تراوین اونقدر مهم شده که تو اخبار 20:30هم گفت فیلتر شده ولی یک خبر خوششششششششششششششششش فیلتر برداشته شد فقط برای سرورهای ایران فعلا

  خوش باشید

 49. سیاوش می گوید

  والا من چند وقت عصر پادشاهان بازی کردم
  واقعا” بهتره از هر لحاظ
  تازه بازیکناش هم با مرام ترن
  تعرفه‌هاش هم پایین تره
  جایزه هم داره
  حالا تراوین:
  بعضیا که واقعا” عقده دارن تو این بازی
  قیمتاش هم که گرونه
  گرافیک هم نداره ماشالا
  تعرفه هاش هم که زیادن هیچ جایزه هم نداره
  خب این کجاش خوبه؟؟؟!!!!
  تازه
  شما پشتیبانی هاشونو با هم مقایسه کنین
  به پشتیبانی تراوین نامه بدین، کلی طول می‌کشه تا جواب بیاد
  به پشتیبانی عصر پادشاهان وجدانا” خیلی زودتر جوابش میاد
  خودتون امتحان کنید!

  قضاوت با خود شما!

  و در آخر :
  بهتر که تراوینو فیلتر کردن
  دست من بود از اول فیلترش می‌کردم
  واقعا” فقط وقت تلف کنیه

 50. محمد حسین می گوید

  خیلی هم خوب شد که فیلتر شد … دستشون درد نکنه
  ولی چرا باز هم باز شد؟؟؟؟؟؟؟

  1. سیاوش می گوید

   فیلتر نیست که!
   تراوین.آی آر را نمی‌گی مگه؟

   1. محمد حسین می گوید

    ااااااااااااااااااا !!!!!!!!!!!!!
    پس چرا این تراوین هی فیل میشه هی از فیل در میاد؟؟؟
    بله.دقیقا منظورم تراوین .ir بود.عده ای زیاد از جوونا رو بیکار کرده…

    1. سیاوش می گوید

     دوست عزیز بسته شدن تراوین ایران از فیلتر شدن نیست بلکه از مشکل دیتاسنتر آمریکاست که 3 4 ماهه اشکال داره.
     اگه فیلتر شده، باید بشه با فیلتر شکن بازش کرد!
     ولی نمی‌شه که!!!

 51. Dc.BomBi می گوید

  الان معتادم از روزی که تراوین رو کنار گزاشتم…

  من 4 5 تا سرور اسپید{3x} تموم کردم و کسایی که اسپید باز قدیمی بودن من و خوب میشناسن… الان بعدض مدتی اومدم نت سری به سرورای تراوین بندازم اما به تبلیغات اسلامی که کلی ارشادم کرد D: بر خوردم. فقط و فقط میگم متاسفا برا این سیاست. ایکاش تراوین اعتیادم بودو… 24 ساعت پای نت بودم تا :/. پولم صرف نت میشد بهتر بود یا مواد کوفتی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  محسن بمبی ثابق سرورهای اسپید ایران. میگی نه بزنگ
  093513xx771

  1. سیاوش می گوید

   خب شما اختیار نفست از دستت در رفته!!!!
   چرا همه چی را تقصیر فیلترینگ می‌ذارید؟؟؟؟
   در ضمن دوست عزیز همونطور که گفتم اگه تراوین .آی آر فیلتر بود، با فیلتر شکن باز می‌شد!!!!
   ایشالا اعتیادتون را هم ترک می‌کنید
   فقط کافیه اراده کنید

 52. عرفان می گوید

  سلام

  من 4 سال تراوین رو حرفه ای بازی کردم الان هم سرور جدید .COM بازی می کنم.تراوین یه بازی نیست خیلیا مثل من بازی می کنن.
  تو تراوین دوستایی پیدا کردم که خیلی دوستشون دارو و هر هفته هم رو میبینیم.
  اما نظر من اینه جای اینکه بیان بازی های 10سال پیش آمریکا رو کپی کنن یا خیلی از سایت هارو فیلتر کنن یا بریزن خیابون و شعار بدن….خودشون رو درست می کردن.ایران کم کم داره میشه کره ی شمالی.
  نمی دونم میدونین نگاه غربی ها به ما چجوریه؟….
  مرسی که خوندین.

  1. سیاوش می گوید

   آخه کی در اعتراض به تراوین ریخت تو خیابون شعار داد؟
   این بازی هم که مال ایران نیس شما می‌گی 10 سال پیش آمریکا بوده!
   در ضمن!
   الان بازی حمله به تلاویو که گرافیکش با بتلفیلد 3 رقابت می‌کنه ، مال 10 سال پیش کجاست؟؟؟
   و در آخر:
   مگه شما برای غربی ها زندگی می‌کنی؟
   در ضمن: منظورتون از شبیه شدن به کره شمالی از چه لحاظیه؟

 53. ali tarafdare travian می گوید

  آقا درسرته بعضی ها بی کار شده اند ولی همین طور که می گید بعضی ها پس تکلیف اونایی که وقتای اظافشونو می گذرونن بعد بعضی ها هم در مرز گرفتن جایزه بزرگ 1آیفون4 و 1 آیپد 3 می گیرن چیه؟ بعد تراوین غارت رو نشون می ده واقعا قبلنا همینطوری بوده این بازی داره تاریخ رو زنده می کنه که متاسفانه بعضیا دلشون نمی خواد چهره اصلیشون آسکار بشه…

  1. سیاوش می گوید

   کجاش داره تاریخو زنده می‌کنه؟
   ساختن برج بابل و نابود کردن خدا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 54. امیر اردلان می گوید

  سلام ! سلام به همهی بزرگان بازی تراوین 🙁 خیلی ناراحتم و نمیدونم چطور باید بروز بدم
  اکثرا من رو میشناسند اکانت KING OF EARTH 1 ! نمیدونم چرا یک سایت پس از 7 سال باید فیلتر بشه و بسته شه
  حدود 300-400 هزار تومان هزینه ی بازی کردیم که بدون اطلاع و به نامردی فیلتر بشه ؟؟؟
  من جوون تو خونه 24 ساعته نشستم پای بازی و دنبال علم نرم من دانشجوام و با 3 دوست دیگر بازی میکردیم
  پولمون به جهنم ولی زمان و وقتی که گذاشتیم چی ؟؟
  تفریح ما فقط این بود که اینم ازمون گرفتن ! بیرونم که با این وضعیت پولی نمیتونیم تفریح کنیم پس چیکار کنیم ؟
  فقط میتونم بگم نابود شدیم از بی تفاوتی و کج اندیشی ها ……..

  1. امیراردلان می گوید

   محمد بی طرف، نایب رییس بنیاد ملی بازی های رایانه ای، با اعلام تعجب نسبت به تصمیم گرفته شده در خصوص فیلتر شدن سایت تراوین به دنیای اقتصاد می‌گوید: «ما نیز علت تصمیم جدید کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه رایانه‌ای را نمی‌دانیم

   جالبه نه خیلی جالبه ! هنوزم معلوم نیست کی به کیه ………..

  2. سیاوش می گوید

   همونطور که گفتم اگه فیلتر شده بود، باید با فیلتر شکن باز می‌شد!!!!

 55. سیاوش می گوید

  سایت تراوین باز شد(تراوین.آی آر)
  اگه دقت کنید ، می‌بینید که انبارهاتون هنوز پر نشدن(یعنی در زمان بسته بودن سایت هیچ بازیکنی پیشرفتی نداشته است. پس یعنی مسئولان تراوین ایران بازی را متوقف کرده بودند که به احتمال زیاد برای بهبود سرورها بوده
  با تشکر

 56. سیاوش می گوید

  این هم جزو اخبار سایته:
  پایان تراوین
  تمامی سرورهای تراوین ایران، تا حدود 2 ماه دیگر (تا عید نوروز) به پایان خواهند رسید و سرور جدیدی نیز دیگر راه اندازی نخواهد شد. در این 2 ماه شما به صورت عادی می توانید به بازی ادامه دهید.

 57. ali می گوید

  emrooz 5 farvardine va hanooz mishe to travian bazi kard

 58. ناشناس می گوید

  شما کلاهبردار هستید

 59. بهنیا می گوید

  اخر این تراوین چرا اینجوری است چرا مثل تراوین استار و اسپید نیست چرا تقلب دارد هک طلا دارد خاکبر سرتان.

  1. تراوین استار می گوید

   سلام تراوین استار هک طلا ندارد شما خودتون می تونید چک کنید

   http://www.travianstar.ir

 60. یه بنده خدا می گوید

  بابا تراوینو الکی بستن اگه می گین نه وبلاگ خودم بعد 1سال فعالیت داشت پیشرفت می کرد که بستنش وقتی رفتم پیگیریش کنم میگه فیلتر نشده.

 61. عیسی می گوید

  یعنی … تو مملکت یه مشت … خاک تو سرتون کنن که مثل بچه 2ساله رفتار میکنین

 62. maxxtro می گوید

  چرا نمي زاريد چرا همي خوشي ها مون رو ازمون ميگيريد چرااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  هر جون دلش مي خواد تفريح كنه آقا يك تراوين ايراني بسازيد حداقل آقا اصلاشما مشكلتون
  شگفتي جهان برش داريد بهتر از اين كه جون وفتش رو پي حشيش و كراك وترياك ونور چيزك و…………………….
  بگذرونه يك كم منتقي باشيد زيد تعطيل سينما تعطيل بزارين ما خوش باشيم هركسي كه

  نخواد بازي كنه بازي نكنه

  1. سیاوش می گوید

   تراوین و خوشی؟(خوشی زودگذر+تباه شدن عمر) تراوین نه برا آدم نون و آب می‌شه نه چیزی یاد می‌گیره تازه اعصاب خوردکن هم هست!
   این همه تفریح سالم!
   یعنی شما بین اعتیاد و تراوین حتما” باید انتخاب کنین؟
   در ضمن! بازی قطعی که نیست!
   من بهتون عصر پادشاهانو پیشنهاد می‌کنم(گرچه اینم نون و آب نمی‌شه ولی حداقل یه جایزه‌ای داره)
   بیشتر تراوین بازا از عصر پادشاهان خوششون اومده و دارن اونو بازی می‌کنن!
   کلا” خوش هم هستن!

   1. ناشناس می گوید

    اقا تو چرا فک میکنی عقلت از اون آقا بیشتره؟؟؟؟
    چرا نمیذاری واسه خودش تصمیم بگیره.
    آقا تو فکر کن عمر من میخواد تلف شه. عمر منه دوست دارم تلف شه. از نظر تو داره تلف میشه ولی من دارم لذت میبرم. شما کی باشین که واسه من تعیین تکلیف میکنی؟؟؟
    دیکتاتوری تو پوست و استخون شماهاست.

   2. ناشناس می گوید

    قحطي نه قطعي
    بچه ٩ ساله داره نظر ميده

 63. pouria می گوید

  چگونه می توانیم برویم داخلتراوین ایران

  1. سیاوش می گوید

   تراوین ایران دیگه وجود خارجی نداره!

   1. علی می گوید

    تراوین ایران به تاریخ پیوست

 64. محمد می گوید

  سلام بچه ها حالتون خوبه من جز حرفه ای ترین بازیکنای تراوین بودم همون آی آر.اصلا بازیش نکنید من 1سال از عمرمو الکی به خاطرش تلف کردم
  چندتا اکانت داشتم که همشون جمعیتشون بالای 10000بود اما چه فایده خودم با اکانت اصلیم جز واندرها بودم توی سرور6 یه نفر به اسم کوروش کبیر بود که نفر دوم بازی بعد از کالی گولا بود اگر بعضیا بودن حتما یادشون میاد. گذاشتمش حذف اکانت کنه با اینکه70تا ده داشت و نیروهای فراوان اما ترسوندمش.اما چه فایده.برج بابل رو رسوندم به 90وخورده ای که ناتارها با کمک ادمین بازی منو زدن و ده رو تسخیر کردنمنم خوشحال بودم بعدش ناتارها برنده ی بازی شدن اونا که 24 ساعته هستن و راحت میتونن به 100برسوننش اما ما بازیکنا که در روز زیاد بخوایم بمونیم حتی 15ساعت نمیشه
  من خودم در روز بالای8ساعت پای تراوین بودم اما جز بد رفتاری با خانواده-ضعیف شدن چشم-عقب افتادن از زندگی چیزی برامون نیاورد.حالا شما دوستان عزیز خوب قبل از بازی کردن فکر کنید که بازی کردن شما برای اول شدن یا بدست آوردن دوسته.
  کارم داشتید این ایمیلم چون دیگه تا آخر عمر شاید اینجا نیام
  mohamadabadan310

 65. ناشناس می گوید

  فرهنگش نیست ،عقده ای کردن گردن مارو،ازشون نمیگذرم

 66. sa ra می گوید

  اقا سیاوش //میگم یک وقت بد نباشه که شما به نظرات دوستان احترام نمیزاری و مقابله می کنی!!!

 67. بهراد واندر می گوید

  در مجموع حیف شد فیلتر شد همین.
  خداییش ما این همه زمت کشیدیم رو سرور رفتیم خوابیدیم صبح بلند شدیم دیدیم سایت فیلتر شده اقا جاتون خالی به حدی ضدحال خوردم که…..

 68. Traxtor می گوید

  منو خیلیا تو تراوین میشناسن بابک تراکتورم . جمعا تو 3 سالی که تراوین بازی کردم 200 تا مدال گرفتم و 4 تا واندر 0 کردم .
  دلایل اصلی بسته شدن تراوین این هاست :

  – تجمع و میتینگ اعضا در بوستان ها و پارک های ایران که مشکل دار شدن این تجمعات مخصوصا بعد از 88 ، اگه خاطرتون باشه تابستون 88 پیام ها بسته شد کلا و بچه ها رو والشون تلفن میذاشتن که با هم در تماس باشن

  – وجود چند تا حسود با نفوذ که با افشین به مشکل برخورده بودن و تونستن با بستن یه پک کامل از اتهامات مسول NIIC رو مجبور به بستن و ضبط دامین Travian.ir کنن . این اتهامات از قبیل :1- خروج ارز (که محال محض بود به جز حق استارت سرور جدید که همه جا میخواد تو تراوین که خیلی ناچیزه نه 500 میلیون تومن ، به حدی که افشین تو صرافی کارت میکشید واسه حواله همون طورم که میدونید اون موقع ها سقف برداشت با کارت 6 میلیون تومن بود) ،2- زیر آب زدن و تهیه ی فیلم و اسکرین شات از همین پروفایل دشمنا که شعار سیاسی میدن و بهونه کردن همون که آره تراوین بازا ضد نظام فک میکنن 3- بستن دروغ و افطرا و نسبت دادن به اینکه به فراماسونری ربط داره و …. که حرص آدم واقعا در میاد ، موندم کی با تراوین شیطان پرست شده . جز شادابی برای بازیکنا چیزی نداشت . تفریح محض بود

  در انتها از مسولین میخوام که تفریح عده ی کثیری از جوانان رو نگیرن که این کار منجر به خیلی پیامد های بد میشه تو آینده . حد اقل قبل این کارا جامعه ی آماری این افراد رو ببینن . امید وارم مردم عزیزمون سالم و سلامت باشند و خوشحال

  با تشکر

 69. یه دوست ... می گوید

  با سلام خدمت دوستان عزیز و هموطنان گرامی ایرانی …

  دوستان این بحث مربوط به سالهای قبل هست ( با اینکه به خوبی احساس همه رو درک میکنم ) و بهتره که دیگه حسرت گذشته رو نخورید چون با حسرت خوردن چیزی درست نمیشه …

  امروز اومدم اینجا که بهتون بگم که تیم ما در حال ساخت ورژن 5 تراوین در ایران میباشد که انشاا… تا ماه های آینده آماده خواهد شد …

  امیدوارم با اینکار بتونیم مانع از جلوگیری ارز از کشور و ترویج فرهنگ اسلامی در جمهروی اسلامی ایران بکنیم و همچنین تفریح سالم و خوبی رو برای مردم عزیز و گرامی ایران به ارمغان بیاریم …

  با تشکر از تمامی شما دوستان گرامی …

 70. علی می گوید

  سلام.آقا تراوین بازیه باحالیه عصرپادشاهانم باحاله.فقط 2تفاوت مهم وجود داره:
  تو تراوین فقط غارت مهمه
  تو عصرپادشاهان بدون سکه نمیشه بازی کرد یعنی آدم نزدیکه فارم شدن هم میره
  قضاوت با خودتونه بازی که نشد پول دادنو سکه خریدن هان؟
  حداقل همون تراوینو بازی میکنمو خودم زحمت میکشمو خودمو قوی میکنم

  تو عصرپادشاهان خودمو کشتم زحمت زیادی کشیدم تا تونستم تو1هفته یک سومه نفره10 غارت کنم

  ولی تو تراوین اگه همونقدر وقت میزاشتم تو تاپ بودم

  یه پیشنهاد دارم:عصرپادشاهانو 2شاخه ای کنن یعنی؟
  مثلا هرسروری 2تا راه داشته باشه
  یکیش بشه سکه خرید اون یکی راه هم نشه خرید
  حالا بیاید بازی کنید خخخخ

 71. ناشناس می گوید

  فیلتر؟ من که همهی سرور ها بازن