بارداریبارداری یکی از مواهب طبیعی است که خداوند در وجود زنان خلق کرده است. به راستی ما چقدر در سپاس از این لطف خداوندی کوشا هستیم؟

امروز می خواهیم در مورد زنانی صحبت کنیم که ناآگاهانه شانس بارداری را از دست می دهند.

اول باید از خود بپرسید که چه چیزی در زندگی در مقایسه با داشتن فرزند مهمتر است که حاضر می شوید به خاطر آن این نعمت را از دست بدهید.

متاسفانه با بالا رفتن سن ازدواج، سن باروری هم در افزایش است و این یک مسئله نگران کننده ای است زیرا که ممکن است بارداری دیگر در سنین بالا اتفاق نیفتد. تعداد خانم‌هایی که یا وارد عرصه هنر می شوند و یا وارد بازار کار روز به روز در حال افزایش است که تعدادی از آنها به دلیل حفظ موقعیت شغلی بارداری خود را به تاخیر می اندازند و تصور می کنند که هر وقت بخواهند می توانند باردار شوند و بعد وقتی در سن 43 سالگی یا حتی مسن تر به مراکز بارداری مراجعه می کنند و انتظار دارند که به راحتی باردار شوند و با این گفته پزشک مواجه می شوند که به دلیل سن بالا شما دیگر باردار نمی شوید، این مشکل را باور نمی‌کنند و می‌پرسند چرا؟ من که سالم هستم ورزش می‌کنم پس چرا نمی‌توانم بچه خودم را داشته باشم؟ و دچار افسردگی می‌شوند.

اگرچه فن آوری باروری در حال رشد است و احتمال بارداری درسنین بالا افزایش یافته است ولی به گفته مدیر مرکز ناباروی دانشگاه بیل نباید تنها به باور این فن آوری بارداری را به تعویق انداخت به دلیل خطراتی از قبیل: از دست دادن بارداری، نقص های مادرزادی، زایمان های خطرناک. او همچنین می گوید که ما به عنوان پزشک باید تمام این مسائل را به زنان آموزش بدهیم چون زنان جوان به راحتی این مسائل را درک می کنند.

بر اساس تحقیقات انجام شده با بهره برداری از فن آوری بارداری، احتمال بارور شدن خانم ها زیر سن 35 در حدود 9 درصد بین سالهای 2003 و 2009 افزایش یافته ودر زنان 41 ساله این روند 41 درصد. اما این روش همیشه موفقیت آمیز نیست.

روشی که در این فن آوری استفاده می‌شود اهدای تخمک منجمد نام دارد که از این طریق می‌توان فرزندی را با ژنتیک خود داشت و بالاترین آمار حاملگی از طریق این روش گزارش شده است.