اگر مایلید تا وب سایت خود را مورد آزمایش قرار دهید و به ایرادات آن پی ببرید، با ما همراه باشید. مدتی است که بر روی وب سایت شخصی‌تان مشغول کار هستید، تصاویر گرافیکی زیبایی آماده کرده‌اید، از ابزارهای مدیریت محتوای خوبی بهره گرفته‌اید، قدری کدنویسی کرده و در آخر چندتایی فرم تماس و نظرسنجی نیز در صفحات مختلف سایت قرارداده‌اید. حال نوبت آزمایش کلی سایت است.

woorank.com سایت بی‌ادعایی است که اطلاعات مفیدی درباره‌ی وب سایت‌های آزمایش شده در اختیار کاربران قرار می‌دهد. از امتیازدهی خود woorank گرفته تا نمایش آمار بازدیدکنندگان، نمودار رده‌بندی Alexa، و رده‌بندی کلی سایت. از طرف دیگر woorank نه تنها آمار و ارقام کلی در اختیار ما قرار می‌دهد که می‌تواند به محتوای سایت‌ها هم سرکی بکشد و آنها را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد.

مهمترین نکاتی که woorank از دل سایت‌ها بیرون می‌کشد تعداد صفحات ثبت شده و صفحات محبوب کاربران است (صفحاتی با بیشترین بازدیدکننده). از طرف دیگر این سایت یک ابزار رایگان SEO (راه‌کارهای بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو) نیز دارد که اجزای گوناگون سایت را از نام دامنه گرفته تا عناوین کلی و جزیی سایت و توضیحات و کلمات کلیدی متا مورد بررسی خود قرار می‌دهد.

هر بخشی که مورد بررسی قرار می‌گیرد با نشانه‌ای علامتگذاری می‌شود. اگر تیک سبز رنگ گرفتید به معنی مناسب بودن آن بخش است. ضربدر قرمز نشانه‌ای هشدارآمیز برای مدیران سایت‌ها است تا به رفع نقص همت گمارند.

از همه اینها گذشته، می‌توانید نقشه جغرافیایی دیتا سنتر سایت (محلی که اطلاعات سایت در آن نگهداری می‌شود) را با استفاده از نقشه گوگل مشاهده نمایید یا اینکه سری به سایت‌های مرتبط بزنید. از دیگر خصوصیات سایت، ارائه‌ی تمامی این آمارها در قالب فایل PDF است.

همچنین میتوانید وبگاه خود را با دیگر وبگاه های رقیب مقایسه کنید. راستی با اینکه خدمات این وبگاه پولی می‌باشد ولی میتوانید یک سایت را بدون عضویت مورد ارزیابی قرار دهید!