xmarksدر شرکت مشغول انجام کارهای روزمره خود هستید، ناگهان به خاطر می‌آورید که امروز آخرین روز ثبت نام اینترنتی مدرسه فرزند دلبندتان است. هر چه به سلول‌های خاکستری فشار می‌آورید، فایده‌ای ندارد. آرزو می‌کنید که ای‌کاش رایانه شخصی‌تان همین‌جا در دفتر کار بود تا می‌توانستید به راحتی با مراجعه به فهرست سایت‌های محبوب خود، بدون دردسر فرزند قند عسل خود را در مدرسه ثبت نام کنید. آیا راه بهتری برای ثبت، مدیریت و دسترسی به سایت‌های محبوب نیست؟

افزونه‌ی Xmarks چاره مشکل است. کافی است به وب سایت www.xmarks.com مراجعه کرده و ثبت نام نمایید. حالا با توجه به مرورگر مورد علاقه‌تان، افزونه‌ای را دریافت کرده و نصب نمایید. از این به بعد هر وب سایتی که ثبت کنید، بلافاصله در حافظه سایت باقی می‌ماند و می‌توانید با مراجعه به حساب کاربری خود در https://my.xmarks.com  از هر یک از رایانه‌های محل کار، تحصیل، خانه یا حتی گوشی هوشمند خود به آن‌ها دسترسی داشته باشید.

xmarksفرقی نمی‌کند که مرورگرتان چیست، فایرفاکس دوست داشتنی، اینترنت اکسپلورر کهنسال، گوگل کروم نونهال یا حتی سافاری، با همه‌ی این مرورگرها قادرید به جمع بیست میلیون کاربر Xmarks بپیوندید. میانبر، کاربران فایرفاکس می‌توانند با مراجعه به نشانی https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/xmarks-sync سریعاً این افزونه را نصب نمایند.

از این گذشته Xmarks صفحات و زبانه‌های باز مرورگر را به همراه تاریخچه سایت‌هایی که قبلاً مشاهده کرده‌اید ثبت و ضبط می‌نماید، مطمئن باشید هیچ چیز از قلم نمی‌افتد! تازه می‌توانید به سایت‌های گوناگون امتیاز دهید، برای این کار باید بر روی ستاره‌های گوشه‌ی سمت چپ نوار وضعیت کلیک بزنید. اطلاعات و امتیازهای کسب شده‌ی هر سایت را هم با کلیک بر روی نشانه‌ی آبی رنگ موجود در گوشه سمت راست نوار نشانی مشاهده کنید.