درمان با مواد غذاییچرا باید با مشاهده کوچکترین علائم بیماری به داروهای شیمیایی متوسل بشویم در صورتی که برای همه از نظر علمی ثابت شده که این داروها چه عوارض جانبی را ممکن است در پی داشته باشند. به همین دلیل امروز می خواهیم شما را با چند روش درمان خانگی از داروخانه ها دور کنیم با این 11 نسخه خانگی سلامتی بیشتری را برای خود و خانواده تان به همراه بیاورید. چه نوع بیماری هایی را با درمان های خانگی می توانید درمان کنید؟

1- دردهای عضلانی

راه حل: روزانه یک لیوان آلبالو یا دو لیوان آب میوه قبل و هنگام ورزش کردن بنوشید.
در درمان علمی آنزیم ضد التهاب همان قرص ایپوپروفن تجویز می‌شود که عوارضی از قبیل اختلال در معده و دستگاه گوارش و پوکی استخوان را به همراه دارد.

2- ضعیف شدن حافظه

راه حل: هر روز یک چهارم فنجان تخم آفتابگردان میل کنید.
از نظر علمی ویتامین E موجود در دانه های تخم آفتابگردان نورون های مغز شما را از فشار اکسیداتیو محافظت می‌کند و این به معنای افزایش عمر حافظه است.

3- ساییدگی عضلات

راه حل: خوردن روزانه یک عدد سیب توصیه می شود.
پوست سیب سرشار از اسید ursolic عامل های تولید کننده انسولین مانند (IGF1) و خود انسولین است که این دو هورمون نقش بسیار عمده ای در ساختار عضلات دارند.

4- کاهش تمرکز

راه حل : روزی یک عدد تخم مرغ مصرف کنید
از نظر علمی تخم مرغ به دلیل داشتن کولین یک ماده مغذی است و توانایی های مغز را در ارسال فرمان به سایر قسمت های بدن افزایش می دهد و در عین حال همچنین لز ساختار غشایی سلولهای مغز نیز محافظت می کند.

5- پیر شدن پوست

راه حل : روزانه یک پرتقال یا 168 گرم آب پرتقال
از نظر علمی ویتامین C کمک می کند پوست کلاژن بسازد پروتئنی که الاستیک پوست را می سازد.

6- افسردگی

سعی کنید در وعده های غذایی خود حداقل روزی یک فنجان برنج قهوه ای پخته شده مصرف کنید.
از نظر علمی کربوهیدراتی که در برنج موجود است در تنظیم سرتونین که یک ناقل عصبی کلیدی در کنترل خلق و خو و سرکوب کردن اضطراب بسیار موثر استو برنج قهوه ای بهترین منبع کربوهیدراتی را در اختیارتان قرار می دهد.

7- بی خوابی

راه حل روزانه 112 گرم مرغ را در وعده های غذایی خود داشته باشید.
از نظر علمی تریپتوفان که اغلب در شترمرغ یافت می شود در درمان بی خوابی بسیار موثر است ولی اسید آمینه هایی که به وفور در مرغ وجود دارد به همین اندازه اثر دارد چون هورمون خواب ( ملاتونین )را تولید می کند.

8- پف چشم ها

بعد از غذا یک فنجان چای سبز بنوشید.
از دید علمی پف زیر چشم در واقع ایجاد دایره های سیاه رنگ در اثر حبس شدن مایعات در زیر چشم است .چای سبز با افزایش دادن مقدار ادرار به طور ناخواسته ورم را در همه قسمت های بدن کاهش می دهد.

9- دل پیچه

راه حل : مصرف یک یا دو برگ نعناع صحرایی
نعناع صحرایی در هضم غذا همچنین در تسکین دردهای التهابی دستگاه کوترش بسیار موثرا است ابته چای نعناع هم همین کارآرایی را دارد.

10- کم شدن انرژی بدن

راه حل : روزی یک عدد موز بخورید.
میوه هایی که دارای پتاسیم هساتند منبع بسیار خوبی از منیزیم که یک عنصر کلیدی در تولید و ذخیره انرژی می باشند.

11- اضطراب

راه حل :یک چهارم فنجان بادام زمینی در روز میل کنید.
اگر بدن شما به اندازه کافی اسید آمینه مورد نیاز باری گاما را تولی نکند مغز مستعد به ابتلا شدن اضطراب می شود . بادام زمینی یکی از بهترین و خوشمزه ترین منبع گلوتامین است اسید آمینه مورد نیاز ساخت گاما را فراهم می کند.