نابودی جهان

چندی است که دانشمندان بر اساس شواهد پیش بینی هایی در مورد نابودی جهان کرده اند که ممکن است فردا اتفاق بیفتد یا میلیاردها سال طول بکشد. جهان از ما متنفر شده است و همین امر انگیزه نابودی ما را فراهم می‌کند ممکن است یک روز صبح که برای خرید یک قوطی قهوه از خانه بیرون بروید دیگر به خانه برنگردید و این اتفاق ممکن است در روزی باشد که اصلا انتظارش را ندارید. احتمالا انتقام جهان اینگونه باشد:

ستاره های هایپرولوسیتی

7- ستاره های هایپرولوسیتی

این ستاره ها در واقع شهاب سنگ هایی به شکل گلوله های آتشین با سرعت بسیار بالا در فاصله میلیون مایلی از ما هستند. این شهاب های ملقب به فرشته های جهنمی آنقدر با سرعت حرکت می‌کنند که اگر از کشش گرانشی کهکشان خود فرار کنند و برای خود آزادانه در جهان گردش کنند و به سمت زمین هجوم بیاورند مستقیما همه مارا به جهنم می‌برند و با سرعت 4000 کیلومتر در ثانیه هر چیزی که برسر راهشان باشد می‌سوزانند.

آنها چطور جهان ما را پیدا می کنند؟

جهان ما مانند چراغ قوه ای در یک اقیانوس تاریک برای این ترور چشمک می‌زند و هر بار که فن آوری جدیدی وارد بازار می‌شود داده های جدیدی وارد معامله می‌شوند. به عنوان مثال یک تلسکوپ جدید به نام Pan-STARRS فقط در 5 ماه گذشته 19 سیارک ناشناخته پیدا کرده که یک خطر بالقوه برای زمین به حساب می آیند و در فاصله هفت و نیم کیلومتری در کنار گوش ما در حال وزوز کردن هستند.

در این تعریف قصد اغراق کردن نداریم ولی سرعت متوسط بزرگترین ستاره را در حدود 16 میلیون کیلومتر در ساعت محاسبه کرده اند ولی هنوز شانس کمی وجود دارد که ستاره های هایپرولوسیتی به عنوان یک تهدید فوری برای زمین به شمار آیند و در واقع ضربان قلب کیهانی برای بشر هستند. کاش می‌توانستیم یک تلسکوپ جدید را اختراع کنیم و از فردا هر نقطه کوری را که به سمت مان در حرکت است را پیدا کنیم. البته در مسیر سال نوری ما هنوز چند قرن با سرخ شدن فاصله داریم. عمر ما به چند قرن دیگر قد نمی‌دهد ولی یک فاجعه برای آیندگان است و آیا آنها سزاوار این اتفاق مهیب هستند؟

سیاه چاله های شیطانی

6- سیاه چاله های شیطانی

علم نشان می‌دهد که علاوه بر ستاره های آتشین، سیاه چاله های شیطانی با سرعت وحشتناک‌شان می‌توانند جهان را نابود کنند. سیاه چال ها در اصل گرداب های فضایی غیرقابل دیدن هستند چون نواحی اطرافشان به شکل استثنایی روشن و تابناک است و قدرت جاذبه زیادی دارند و صدها سیاه چال در آسمان جا کرده اند و آنقدر بزرگ هستند که ستاره های هایپرولوسیتی در سر راه آن موانع جزئی هستند و با وجود این بدنامی بسیار تنها در نقطه کوچکی در تاریکی بی انتهای فضا ظاهر می‌شوند.

آدم خوارهای کهکشانی

5- آدم خوارهای کهکشانی

رفتار کهکشان‌ها مانند همسترهاست اگر شما دو همستر را کنار هم در یک قفس بگذارید صبح روز بعد که از خواب بیدار می شوید فقط یک همستر را می بینید بیچاره آن یکی همستر خورده شده است.

مسیح می‌گوید این بدان معنا نیست که کهکشانها از نظر شکل شبیه همسترها هستند بلکه این فقط یک تشبیه است.

این پدیده را آدم خوارهای کهکشانی نامیده اند که از نام های نادر علمی است. کهکشان‌های کوچکتر تسلیم کهکشان‌های بزرگتر می‌شوند و یک کهکشان از خوردن کهکشانهای کوچکتر آنقدر بزرگ می شود که می‌تواند همه را بخورد و به طرز عمیقی وحشت انگیز است. چنین کهکشانی، کهکشان آندرومرا نامیده می‌شود.

آیا می‌دانستید که در نزدیکی ما آندرومرای جهنمی وجود دارد که از کهکشان ما هم بزرگتر است؟ عکسی را که در بالا می بینید برای پر کردن جای خالی صفحه نیست بلکه می خواهیم بگوییم آندرومرا یک روز کهکشان ما را مانند بقیه می خورد. به این ترتیب که تا 3 میلیارد سال آینده دو کهکشان تبدیل به یکی و ما را یا به کهکشانهای دیگر پرتاب و یا به خورشید منتقل می‌کنند، که در واقع این‌ها بهترین گزینه ها خواهد بود چون در غیر این صورت کل منظومه شمسی می تواند توسط یک گاز کهکشانی منفجر و یا در اثر برخورد با آندرومرا متلاشی شود.

رویداد متا استبیلیتی خلا

4- رویداد متا استبیلیتی خلا

فیزیک کوانتم شاخه ای از علم است که پیرامون نظریه هایی از قبیل زندگی و جهان و همه چیز جوانه زده است و یکی از نگران کننده ترین نظریه پیشنهادی اش بیان می‌کند که ما و همه و همه چیز در جهان ممکن است در یک خلا کاذب وجود داشته باشیم. به این مفهوم که جهان از قسمت های خطرناکی تشکیل شده و با بیش از حد پایین آمدن سطح انرژی استقامت آن هم به پایان می رسد و بنابراین در هر لحظه می‌تواند تسلیم شود و همه چیز را در خود فرو ببرد و تنها چاره هم بالا بردن سطوح انرژی جایگزین است و این اتفاق با سرعت نور یعنی با یک چشمک زدن رخ می دهد و احتمالا اتفاق خوبی است چون در اثر آن ما می‌میریم و دیگر نمی‌بینیم چه بلایی بر سرمان آمده است. جهان هنوز وجود خواهد داشت و زندگی برقرار اما نه بر اساس آن نظمی که ما درک می کنیم چون اگر این طور بود ما بر جهان بی نهایت سلطه پیدا می‌کردیم.

به عبارت دیگر فیزیک کوانتمی اساسا به ما می‌گوید که cthulhu و Great Old One می‌توانند در هر لحظه به ما ضربه بزنند.

تابش های کیهانی

3- تابش های کیهانی

اگر تلویزیون‌تان را بین کانال ها تنظیم کنید صفحه برفکی را روی صفحه نمایش مشاهده خواهید کرد و صداهایی را می‌شنوید که در اثر تابش های کیهانی ایجاد شده اند و تنها چیزی که ما را در مقابل اشعه های کیهانی محافظت می کند لایه اوزون است. متاسفانه با سوراخ شدن لایه اوزون مقدار این اشعه های تابشی به زمین روز به روز بیشتر می‌شود و وقتی هم به جو بروید اوضاع بدتری را خواهید دید.

انفجار پرتوهای گاما

2- انفجار پرتوهای گاما

خطر این پرتوها از پرتوهای مرگبار ستاره ها کمتر نیستند و در اثر سقوط یک ستاره عظیم الجثه به درون یک سیاه چال و آغاز انفجار نوابراختری ایجاد می شوند و انرژی آزاد شده در چند ثانیه از این انفجار به قدری زیاد است که معادل 10 میلیارد سال تابش خورشیدی برآورد شده است. بدون شک با به جوش آمدن لایه اوزون و تابش قابل توجهه اشعه UV نابودی زمین حتمی است خوشبختانه تجهیزات اندازه گیری فعلی موجود خبر از به ندرت روی دادن این رخداد می دهند.

مگنتارها

1- مگنتارها

مگنتارها ستاره های نوترونی هستند که دراثر انفجار نوابراختر ستاره های بزرگ بوجود می‌آیند و یک مشت از آنها 100 میلیون تن وزن دارد و میدان های مغناطیسی قوی حاصل از آنها با تابش اشعه های ایکس و گاما بسیار ویرانگر هستند گویی تانکی را به جنگ با چاقو در میدان برده باشید. خوشبختانه هیچ مگنتاری در مجاورت زمین وجود ندارد اما اشعه هایی که از لایه اوزون عبور می‌کنند و خود را به زمین می‌رسانند با وجود فاصله بسیار می‌توانند به زمین آسیب برسانند.

این مقاله قصد دارد که بگوید پدیده های کهکشانی بسیاری وجود دارند که می‌توانند شما را نابود کنند و بدانید اگر در اثر یکی از این پدیده ها جان سالم به در بردید تنها یک معجزه بوده است.