Gmailسریع تایپ کردن دلیل ارسال تند و تیز پاسخ نامه دوستان و همکاران نمی‌شود. قدری تامل و مطالعه چندباره هر نامه پیش از ارسال، راهکاری حرفه‌ای است. اما اگر بی‌دقتی کردیم و بعد از ارسال نامه پشیمان شدیم چه کنیم؟

نگران نباشید، با گوگل همیشه راهی هست، به قول آن گفته معروف یا راهی خواهیم یافت یا راهی خواهیم ساخت! اما همین ابتدای کار باید متذکر شوم که برای متوقف کردن ارسال نامه الکترونیکی تنها چند لحظه‌ای بیش وقت نداریم و نامه‌ای که به دست باد سپرده شد را نمی‌توان بازگرداند!

برای این منظور لازم است تا این امکان را در جیمیل فعال کنیم. برای فعال کردن لازم است تا به قسمت تنظیمات صندوق پستی خود برویم. برای این منظور بر روی نشانه چرخ دنده که در گوشه بالایی سمت راست قرار دارد کلیک زده و گزینه Mail Settings را بفشارید. سپس به زبانه‌ی Labs رفته و در فهرست موجود به دنبال Undo Send بگردید. حال وضعیت آن را به فعال (Enable) تغییر دهید، سپس به پایین یا بالای صفحه رفته و دکمه ذخیره‌سازی تغییرات (Save Changes) را بزنید.

بازگرداندن ایمیل ارسالی

پس از بارگذاری مجدد صندوق پستی به قسمت نوشتن نامه (Compose Mail) بروید و برای آشنایی با روند کار، یک نامه آزمایشی برای خودتان ارسال کنید! برای این منظور در قسمت گیرنده نامه، نشانی خودتان را وارد کنید، در قسمت موضوع هم بنویسید «آزمایش» و در متن نامه چند کلمه‌ای سریع تایپ کنید و دکمه ارسال را بفشارید.

از این به بعد هر زمان که پس از پایان نگارش نامه دکمه ارسال را بزنید، در بالای صفحه گزینه‌ای نمایش داده می‌شود که بر روی آن نوشته «Sending… Cancel» (در حال ارسال نامه… لغو). حال شما تنها چند لحظه فرصت دارید تا از ارسال نامه جلوگیری کنید، برای این منظور باید بر روی نوشته‌ی Cancel (لغو) کلیک بزنید!