هر چه از کار حرف بزنیم باز هم تمامی ندارد، با یک بازی و رفع خستگی میانه‌تان چطور است. گوگل و دوستان سرگرمی‌های سالمی را برای اوقات فراغت آخر هفته ما تدارک دیده‌اند.

نوستالوژی Pac-Man

در سالگرد 30 سالگی بازی محبوب و دوست داشتنی Pac-Man، گوگل دست به ابتکار جالبی زد، در صفحه نخست و به جای لوگوی گوگل، میلیون‌ها کاربر دوباره توانستند سری به کودکی خود بزنند و بازی کنند! آن سالها هنوز کنسول‌های بازی اینچنین قدرتمند و فراگیر نشده بود، و بازی Pac-Man یکی از بازی‌های مهیج موجود بود، یادش بخیر! با توجه به استقبال چشمگیر مخاطبان، گوگل بازی را در دسترس کاربران قرار داده است. پس توصیه می کنیم چند دست بازی Pac-Man را دوباره تجربه کنید!

هیولاها در شهر

اگر حوس یک سرگرمی خشونت‌بار به سرتان زده وارد بازی zombie شوید، نام یکی از شهرهای مهم جهان مثلاً پاریس را وارد کنید و سعی کنید در خیابانهای این شهر به دنبال محل امنی برای خود باشید تا زامبی‌های آدمخوار بلایی سر شما نیاورند. ویژگی مهم این بازی استفاده از قابلیت نمایش خیابانی (Street View) در نقشه گوگل است که شما را قادر می‌کند در خیابانهای دنیا به گشت و گذار مجازی دست بزنید؛ راستی فراموش نکنید لازمه آن بهره‌گیری از اینترنت پرسرعت است!

مسابقه بیست سوالی

تعدادی تصاویر از مخازن انباشه از عکس گوگل نمایش داده می‌شود، حالا نوبت هوش سرشارتان است تا به موضوع پی‌ببرید، حواستان جمع باشد برای هر مجموعه از تصاویر تنها سه پاسخ پیشنهادی می‌توانید ارائه کنید، که با هر اشتباه قدری از امتیازتان کسر می‌شود. این سرگرمی بیشتر برای تقویت زبان انگلیسی و قدرت ادراک بصری مفید است.

حدس جستوجوی گوگلی

برای جستوجو در گوگل عبارت مورد نظرمان را وارد میکنیم و دکمه جستوجو را می‌زنیم و سپس نتایجی که گوگل در اختیارمان قرار می‌دهد را بررسی می کنیم، اما در بازی گوگلی gwigle شما با عکس این قضیه سروکار دارید، یعنی نتایج یک جستوجو برای شما نمایش داده می‌شود و شما بایستی واژه جستوجو شده را حدس بزنید. gwigle بازی بسیار جالب با مراحل مختلفی است که مطمئنم از آن خوشتان خواهد آمد!

جنگ برسر قدرت گوگلی

تا به حال به این فکر کردید که از نظر گوگل چی یا کی قوی‌تره؟ بدی برنده است یا خوبی؟ شرکت اپل یا سامسونگ قدرتمندتره؟ ادیسون یا نیوتون؟ فیلم هندی یا فیلم کره ای؟ برای پیدا کردن همه جواب این سوالات و صدها سوال دیگه می تونید همین حالا جنگ گوگلی بین طرفین راه بندازید! googlefight تعداد نتایج بدست آمده هر دو کلمه رو پیدا می کنه و نتیجه رو به صورت نمودار براتون نشون می‌ده.