آفیس 365 یا همان آفیس 2013 نسخه آتی از بسته کاربردی کمپانی مایکروسافت است که در حال سپری کردن دوره آزمایشی خود (بتا) می‌باشد. در این مقاله کوشیده ایم به برخی از جنبه ها و خصوصیات این بسته جدید بپردازیم. اگر مایلید تا نیم نگاهی به این بسته نرم افزاری داشته باشید پیشنهاد می‌کنیم تا نسخه آزمایشی و رایگان آن را از اینترنت تهیه نموده و پس از حذف کردن نگارش پیشین از روی رایانه تان، اقدام به نصب آفیس 2013 نمایید.

تجربه ای تازه از آفیس در ویندوز 8

از مهمترین خصوصیات بسته آفیس جدید می‌توان به قابلیت نصب آن بر روی سیستم عامل جدید مایکروسافت یعنی ویندوز 8 اشاره نمود. بهره از رابط سریع و ساده ی آفیس جدید شما را قادر می‌سازد تا راه های تازه و بهتری را برای ایجاد، ویرایش و مطالعه اسناد به کمک صفحه کلید، قلم نوری یا صفحات لمسی تبلت ها بیابید.

همیشه فایل هایتان را در دسترس داشته باشید

اگر از طریق محیط برنامه ها وارد حساب کاربری خود در پایگاه اطلاع رسانی آفیس مایکروسافت شوید و از آنجا اسناد خود را ایجاد و یا ویرایش نمایید، آنگاه قادر خواهید بود تا از هر کجای دنیا که به شبکه جهانی اینترنت متصل است، دوباره به فایل های خود دسترسی داشته باشید. کافی است تنها به سایت اسکای درایو (SkyDrive) بروید و در محیط حساب کاربری تان فایل مربوطه را پیدا و اجرا نمایید. اگر هنوز در اسکای درایو عضو نشده اید هیچ هراسی به دل راه ندهید که مراحل عضویت و استفاده به سادگی گشودن یک حساب پست الکترونیکی معمولی است! درست مثل آب خوردن.

به شبکه های اجتماعی و تماس های آن از طریق آفیس دسترسی داشته باشید

از این پس و با بهره از برنامه اوت لوک (Outlook) همیشگی و دوست داشتنی مان قادر خواهیم بود نه تنها حساب های متعدد پست الکترونیکی خود را چک کنیم، بلکه به روز رسانی های فیس بوکی، و حتی آخرین تغییرات در حساب لینکد این (LinkedIn) خود را در یک جا خواهیم داشت. حتی می‌توانیم به روز رسانی های مداوم پیرامون سند، وب سایت یا افرادی خاص را که در ارتباط با کار شما هستند را نیز در این برنامه ملاحظه نماییم. جالب تر از همه اینکه می‌توانیم فیدهای مورد علاقه را عضو شده یا با دوستان و همکاران گفتگوی اینترنتی تصویری ترتیب دهیم.

راه های بهتری برای خلق اسناد و اشتراک گذاری آنها بیابید

به کمک برنامه وان نوت (One Note) قادرید هر آنچه که می‌خواهید را ضبط و ثبت کرده و جمع آوری نمایید. از یادداشت ها، تصاویر، صفحات وب و از یادداشت های صوتی گرفته تا هر رسانه و مدیومی که در رایانه موجود دارید را می توانید در وان نوت ضمیمه نموده و به سادگی با دیگران به اشتراک بگذارید.

از دیگر جنبه های مثبت بسته آفیس جدید مایکروسافت می‌توان به گشایش فایل های متنی (ورد) به حالت فقط خواندنی جدید اشاره کرد که از نظر بصری، برای مخاطب سادگی بیشتری را در مطالعه به همراه خواهد داشت.

با آفیس 365 می‌توانید اسناد خود را در فضای وب سایت اسکای درایو یا شیر پوینت (SharePoint) به صورت آن‌لاین ذخیره کرده و آن را به طور همزمان با سایر کاربران ویرایش کرده و از نقطه نظرات آنها بهره مند شوید.

از هر کجا با خانواده، دوستان و همکاران گفتگو کنید

به زودی با عرضه نسخه نهایی بسته آفیس، کاربران این امکان را خواهند داشت تا با بهره از سرویس اسکایپ (Skype) از ماهانه 60 دقیقه تماس رایگان با خطوط تابت در بیش از 40 کشور و خطوط تلفن همراه در بیش از 7 کشور بهره مند شوند.

اگر به بسته آفیس 365 یا همان آفیس 2013 علاقمند شده اید بهتر است سری به اینجا بزنید و آن را همین امروز دریافت کرده و بر روی رایانه شخصی خود نصب نمایید. پیروز باشید!

منبع