افرای خاکستریافرای نقره ای یا خاکستری

درختی است که به سرعت رشد کرده و بزرگ و بزرگ‌تر میشود. افرای نقره ای درختی مناسب برای ایجاد سایه است، اما جنس شاخه ها و تنه آن شکننده و ضعیف است چوب شکننده و ضعیف است، که ممکن است در طول طوفان‌های شدید بشکند. ریشه ‌های سطحی و گسترده این درخت نیز می‌تواند موجب آسیب‌رساندن به لوله های فاضلاب و ترک‌خوردگی سطح شود.

زبان‌گنجشک یا ون

درخت جنگلی بسیار خوبی است. اما به دلیل داشتن آفت سوسکی کاشتن آن را در خانه یا مراکز گردشگری توصیه نمی‌کنیم.

صنوبر لرزان

یکی از درختان زیبای جنگلی است. ولی توصیه ما به شما این است که در خانه یا باغات خود از این درخت نکارید. این درخت با استفاده از ریشه های قدرتمند خود مانع از رشد دیگر درختان می‌شود. اگر بخواهید این درخت را از جایی که آن را کاشته اید قطع کنید،همه ریشه های آن را نخواهید توانست از خاک جدا کنید!

صنوبر ترکیبی

صنوبر ترکیبی با گرده افشانی متقاطع دو یا بیشتر از دو گونه صنوبر ایجاد می‌شود. نتیجه درختی میشود که به سرعت در حال رشد است. چنین درختی برای حیاط زیاد خوب به نظرنمی‌آید. همینطور صنوبر ترکیبی مستعد ابتلا به بیماری است و نمی‌تواند بیش از 15 سال دوام بیاورد.

بید

شاخه های بلند و باریک درازی دارد که به هم چسبیده و مانند گیسوان دختری به پایین ریخه می‌شوند. درخت زیبایی است، اما برای کاشت در حیاط خانه توصیه نمی‌کنم. ریشه های این درخت تشنه آب هستند و برای خطوط فاضلاب و لوله های آبیاری می‌توانند آسیب برسانند. شاخه های ضعیفی دارد و زود می‌شکنند، و درخت نسبتا عمر کوتاهی (30 سال) دارد.

اوکالیپتوس

درخت بومی استرالیا است که با سرعت بسیار زیادی رشد می‌کند. امکان شکستن و افتادن شاخه‌های بزرگ و سنگین آن زیاد است. پس بهتر است از کاشتن آن در خانه صرف نظر کنید.

گلابی برادفورد

این درخت بومی چین به شدت مستعد شکستن و ترک خوردگی در دوران بلوغ است. همینطور بوی بد گل‌های آن دلیل خوبی برای آن است که از کاشتن آن در حیاط خانه تان صرف نظر کنید.

صدر کوهی

این درخت بومی آمریکای شمالی است. در ماه های سرد سال حجم انبوهی از گرده را منتشر می‌کند و باعث واکنش‌های آلرژیک شدید در بسیاری از افراد می‌شود. حتی اگر شما حساسیت ندارد، کاشت این درخت در حیاط تان، ممکن است همسایگان شما را اذیت کند.

شاه توت

میوه هایش حیاط شما را کثیف می‌کند و سایه اش آنقدر است که زیرش چمن رشد نمی‌کند. البته میوه هایش خوشمزه هستند و برگ‌هایش برای پرورش کرم ابریشم بهترین هستند، ولی شما مجبور نیستید حیاط خانه تان را با یک درخت توت پر کنید.

گردو

چوب درخت گردو یکی از باارزش‌ترین چوب‌ها است. همینطور گردوهایش را می‌توانید در پاییز بخورید، اما این درخت سمومی را ترشح می‌کند که باعث از بین بردن گیاهان نزدیک می‌کند و برای گلها و سبزی‌ها مضر است.

سرو تبری

این درختان همیشه سبز به سرعت در حال رشد هستند. با این حال، آنها نیاز به نگهداری همیشگی و هرس دارند. در برابر طوفان‌های سهمگین نیز امکان ریشه کن شدن دارند. همچنین توده شاخه های خشک شده آن خطر آتش سوزی را بوجود می‌آورند.