رئیس جمهور مستجان آدامز

جان آدامز دومین رئیس جمهور آمریکا است. وقتی که او در 15 سالگی به دانشگاه هاروارد وارد شد، او به طور مرتب برای صبحانه آبجو می‌نوشید. علاوه بر مستی، او سیگار کشیدن را در سن هشت سالگی آغاز کرده بود و تا 90 سالگی سیگار می‌کشید، تا اینکه به مرگ طبیعی از دنیا رفت!

مارتین ون بورن

هشتمین رئیس جمهور آمریکا و اولین رئیس جمهور آمریکایی بود که در این کشور متولد شد، نیاکان او هلندی بودند. در مراسم ادای سوگند ریاست جمهوری، ون بورن نطق خود را به این مبحث اختصاص داد که تجربه آمریکایی‌ها می‌تواند الگویی برای دیگر کشورهای جهان باشد!

دوستانش به او “ون ویسکی آبی” لقب داده بودند. پزشکان تایید کرده اند که این رئیس جمهور حزب دموکرات بیماری نقرس داشت و نیز در رژیم غذایی خود بوربن مصرف می‌کرد.

فرانکلین پیرس

فرانکلین پیرس چهاردهمین رئیس جمهور آمریکا بود. او در نطق مراسم ادای سوگند ریاست جمهوری، اعلام کرد دوران صلح و شکوفایی در کشور و نمایش قدرت در روابط با دیگر کشورها فرارسیده است. پیرس همچنین گفت احتمال دارد ایالات متحده برای امنیتش، درصدد تصرف مستعمراتی برآید!

او درباره نوع نوشیدنی زیاد سخت‌گیر نبود و اعتقاد داشت که نوشیدنی کافی است مست کننده باشد. هنگامی که حزب دموکرات تصمیم گرفت تا پیرس را برای بار دوم نامزد انتخابات نکند او به خبرنگاران گفت: “چیزی برای از دست دادن ندارد و مستی هنوز هست.”

جیمز بوکانان

بوکانان که پانزدهمین رئیس جمهور آمریکا بود هم نقرس داشت. در واقع او تمام عمر ریاست جمهوری خود را نوشیدنی‌های مست‌کننده گذرانید.

وقتی کاخ سفید تنها با بطری های کوچک شامپاین مجهز شده بود او عصبانی شد. او گفته بود که برای هر یکشنبه او یک کوزه 10 لیتری ویسکی می‌خواهد. او می خواست کنیاک بنوشد… و هر شب دو بطری از دیگر نوشیدنی‌های الکلی…

در حالی که او سعی می‌کرد مستی خود را در ظاهر بروز ندهد، اما در داخل، الکل سیستم ایمنی بدن او را ضعیف کرده بود و او نقرس داشت و چندبار اسهال خونی شده بود.

یولیسیز سایمن گرانت

گرانت یکی از مشهورترین رئیس جمهورهای سرمست آمریکا است. برخی از گزارش ها آورده اند که در طول جنگ‌های داخلی، او در تمام طول روز فقط می‌نشست و می‌نوشید و مست می‌شد.

هنگامی که او در بستر مرگ بود و دکتر توانست او را برای چند دقیقه به هوش آورد … او براندی خورد…

چستر آلن آرتور

او به عنوان بیست و یکمین رئيس جمهور آمریکا بود. شبانگاهان، بعد از شام تا حد زیادی شراب و لیکور می‌نوشید. او هر روز هم در حدود 40 پوند در دفتر کارش به همراه دوستانش شرابیجات می‌نوشید.

استیفن گراور کلیولند

کلیولند به خاطر خوردن بیش از حد آبجو شکم بزرگی داشت… چرا که او به صورت روتین آبجو می‌خورد. او در یک انتخابات جزئی در اوایل فعالیت های سیاسی خود به درخواست دوستانش قبول کرد که هر روز تنها به نوشیدن چهار لیوان آبجو بسنده کند… البته این تصمیم چندان طول نکشید و دوباره به وضع قبلی خود در زیاده روی و پاتیل شدن برگشت.

جورج دبلیو بوش

او یکبار به خاطر مصرف مشروبات الکلی در هنگام رانندگی دستگیر شده بود. همچنین کافیست در گوگل عبارت “مستی جرج بوش” را جستوجو کنید تا اطلاعات دیگری نیز در این باره به دست آورید.