چند سال پیش مطالبی با عنوان چگونه آدم خوبی باشیم را در سه بخش (شروعکارهای خوبراه زندگی) منتشر کردم. حال که آدم خوبی شده‌ایم! می‌خواهیم با هم آدم‌های بهتری شویم و دنیایی بهتر را بسازیم. برای اینکار باید تغییراتی در خود ایجاد کنیم. تغییراتی ساده ولی بزرگ:

1- دیر نکنید!

وقتی دیگران را برای رسیدن سر قرار معطل می‌کنید و با تاخیر حاضر می‌شوید٬ حس بدی نسبت به خودتان در آنها ایجاد می‌کنید. سعی کنید همیشه سر موقع حاضر شوید. سعی کنید برای رسیدن به کارهایتان برنامه‌ریزی خوب و دقیقی داشته باشید. ترافیک سنگین را هم پیشبینی کنید و در صورتی که فکر می‌کنید دیرتر خواهید رسید٬ در صورت امکان اطلاع دهید.

2- گوشی به دست با دیگران صحبت نکنید!

وقتی با کسی صحبت می‌کنید٬ به حرف‌هایش گوش دهید. وقتی هنگام صحبت کردن او بخواهید پیامکی را بخوانید و جوابش را بفرستید٬ در واقع به او بی‌احترامی می‌کنید. گوشی تلفن‌تان را در جیب‌تان بگذارید و در صورت امکان آن را در حالت لرزش قرار دهید.

3- خودمحور نباشید!

افرادی را که بیش از هرچیزی درباره خودشان صحبت می‌کنند٬ حس بدی درباره خودشان در دیگران ایجاد می‌کنند. سعی کنید در افکار٬ گفتار و اعمال‌تان خودمدار نباشید. به افرادی که کنارتان هستند توجه کنید٬ به حرف‌هایشان گوش دهید و به این فکر کنید که چگونه می‌توانید به آنها کمک کنید. اطرافیان‌تان را در اولویت قرار دهید. این نه تنها از شما فردی بهتر می‌سازد٬ بلکه دیگران دوست خواهند داشت بیشتر با شما باشند.

4- دروغ نگویید!

بهترین کار برای تخریب یک رابطه دروغ گفتن است. حتی یک دروغ کوچک پتانسیل از بین بردن اعتماد را دارد. همیشه راستگو باشید٬ حتی اگر به ضرر شما باشد. نتیجه راستگویی اعتماد و احترام برای شما خواهد بود.

5- بیش از حد به اشتراک نگذارید!

با همه‌گیر شدن شبکه‌های اجتماعی گاهی مشاهده می‌کنیم که افراد حتی جزپیات زندگی خود را نیز به اشتراک می‌گذارند٬ که چندان برای دیگران جالب نیست. این زمانی بدتر می‌شود که مطالب انبوهی را در کسری از زمان منتشر می‌کنید. در دنیای واقعی نیز همین‌طور است٬ سعی کنید پرحرفی نکنید!

6- اواخر شب جلوی تلویزیون تنقلات نخورید!

شاید به نظرتان چندان عادت بدی نباشد٬ اما این می‌تواند برای سلامتی شما مضر باشد و مشکلات خواب ایجاد کند و شما را بدخلق کند.

7- خوردن صبحانه را فراموش نکنید!

خوردن صبحانه شما را برای داشتن روزی فعال و خلاق آماده می‌کند. هر روز 10 دقیقه برای صرف صبحانه وقت بگذارید تا برای رویارویی با چالش‌های آن روز آماده باشید.

برای دریافت روزانه آخرین مطالب وبگاه ایران آتا در ایمیل خود٬ در خبرنامه ایمیلی ایران‌آتا عضو شوید. به نظر شما دیگر چه کارهایی باعث می‌شود تا آدم خوب‌تری باشیم؟ دیدگاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید٬ همین کار به نظرتان…