آلرژی زمانی اتفاق می افتد که در آن سیستم ایمنی بدن به طور طبیعی با عفونت که همان ماده آلرژی زا نامیده می‌شود مبارزه می‌کند در اغلب مواد آلرژی زا خطرناک نیستند و تاثیری بر روی افرادی که به آنها حساسیت ندارند نمی‌گذارند اما گاهی اوقات واکنش های آلرژیکی به آلرژن ها می‌توانند خیلی خفیف شروع شوند و تا حد مرگ پیش روند.

یک مطالعه استرالیایی اخیرا بیان می‌کند که کودکانی که در شش ماه اولیه زندگی فقط با شیر مادر تغذیه می‌شوند در حدود یک و نیم برابر بیش از کودکان دیگر مبتلا به آلرژی های مغزهای آجیلی می‌شوند.

طبق تحقیقات دانشگاه پزشکی استرالیا پدر و مادر بیش از 1500 دانش آموز در 110 مدرسه به دلیل مشکلات آلرژی فرزندانشان از طرف مدرسه بازخواست می‌شوند که علت آن عادات غذایی در شش ماهه اولیه زندگی خلاصه می‌شود.

این خطر ابتلا در کودکانی که علاوه بر شیر مادر از غذا و مایعات دیگر استفاده می‌کنند کمتر است این یافته ها بر اساس مبحث شیر مادر به دست آمده و شیر مادر را تنها عامل اصلی در بروز این آلرژی نمی‌دانند بلکه آن را عامل آلرژی زا معرفی می‌کنند.

با توجه به این که در هر جای دنیا شیر مادر را به عنوان بهترین منبع غذایی برای کودک در شش ماهه اول توصیه می کنند خیلی‌ها ممکن است این مقاله را باور نکنند ولی باید گفت تعداد تحقیقات علمی که این نظریه را تایید می‌کنند در حال افزایش است.

یک استاد دانشگاه پزشکی هم معتقد است بادام زمینی در گروه مغزها در حدود دو سوم آلرژی های خطرناک را شامل می‌شود و منجر به واکنش های آلرژیکی می‌شود.

منبع: یاهو