ماه شیرین رمضان باز از راه رسید و همه ما را به سفره رحمتش دعوت می‌کند امیدواریم طاعات و عبادات همه شما مورد قبول درگاه خداوند قرار بگیرد. با ما همراه شوید تا با چند توصیه پزشکی، روزه گرفتن را که از آن به عنوان یکی از نسخه های سلامتی روح و جسم تعبیر می شود، بر خود شیرین تر کنیم.

ماه مبارک رمضان

به خوردن سحری چه از نظر احکام و چه از نظر پزشکی خیلی توصیه شده است بنابراین باید به آن اهمیت بیشتری بدهیم. کارشناسان تغذیه معتقدند سحری را بهتر است مثل وعده ناهار فرض بکنیم و در آن از غذا، میوه و سبزیجات استفاده کنیم زیرا این مواد منبع خوبی از فیبر هستند و برای دستگاه گوارش بسیار مفیدند و از یبوست جلوگیری می‌کنند و از خوردن بیش از اندازه شیرینی جلوگیری کنیم و خرما و عسل را به عنوان قندهای طبیعی جایگزین کنیم.

به جای مصرف بیش از اندازه چای از مایعاتی مانند آب استفاده کنیم چون چای موجب افزایش دفع ادرار و در نتیجه از دست رفتن نمک های معدنی می‌شود که بدن در طول روز به آنها نیاز دارد.

بهتر است افطار را با مایعاتی از قبیل شیر گرم و خرما، آش، حلیم، شیر برنج و… باز کنیم و سعی کنیم با یک غذای ساده مثل نون و پنیر و سبزی به استقبال افطار برویم و تا سحر از مایعات و میوه جات حتما استفاده کنیم.

امیدواریم در دعاهایتان ما را هم از لطف خود بی نصیب نگذارید، ما هم از خداوند سلامتی و شادکامی شما را خواستاریم.