Take a fresh look at your lifestyle.

داستان واقعی: نوجوانی که به طور معجزه آسایی نجات یافت

یاسر لوپز نوجوان 16 ساله ای است که به طور معجزه آسایی از خطر مرگ توسط نیزه ماهی‌گیری که به سرش برخورد کرده بود نجات یافت. {خواندن ادامه پست برای بیماران قلبی توصیه نمی شود}

این حادثه در یک سفر ماهیگیری که یاسر و چند تن از همکلاسی هایش رفته بودند اتفاق افتاد. دوست یاسر که مشغول آماده کردن تفنگ نیزه بود ناگهان به طور تصادفی یکی از این نیزه ها به سر یاسر شلیک می کند و در بالای چشم یاسر فرو می رود و از پشت سرش بیرون می آید.

نجات معجزه آسا

از این نیزه 18 اینچی 2 اینچ از آن در سر این نوجوان فرو رفته بود بر اساس گفته های جراحان مغز بیمارستانی که یاسر در آن بستری شده یاسر بزرگترین شانسی که آورد این بود که نیزه در سمت راست مغزش فرو رفت و نه در سمت چپ. زیرا تمام رگ های خونی اصلی در مغزش سالم هستند و نیزه به آنها برخورد نکرده بود.

پزشکان با انجام معاینه رادیوگرافی متوجه شدند که نیزه در جمجمه یاسر فرو رفته و سوراخی در سمت راست جمجه اش بوجود آمده اما با این اوضاع بسیار به درمان او خوش بین هستند چون یاسر در حالی به بیمارستان منتقل شد که کاملا به هوش بود و حتی صحبت هم می کرد.

جراح او مدعی بود اگرچه دیدن این صحنه بسیار پریشان کننده به نظر می‌رسد اما باید بگویم که بر خلاف ظاهر این صدمه، این عمل جراحی در مقایسه با جراحی های دیگر زیاد هم خطرناک نیست به دلیل موقعیتی که نیزه در آن قرار گرفته است.

این عمل زندگی بخش به طور کامل 3 ساعت طول کشید. پزشکان می گویند این اتفاق ممکن بود وضعیت وخیم تری را برای یاسر ایجاد می کرد. او هنوز در بیمارستان بستری است و تقریبا 2 تا 3 ماه طول می کشد که یاسر بهبودی کامل خود را به دست آورد. اما طبق نظر پزشکان او به بهبودی کامل نزدیک است .

جراحان می گویند جوانان از این صدمات به طرز باور نکردنی نجات می یابند و بنابراین ما به توانایی یاسر برای بهبودی کامل بسیار خوش‌بین هستیم.

منبع: news.yahoo.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بدون نظر
 1. امیر می گوید

  جالب بود

 2. فاطمه سادات سعادتمند می گوید

  سلام خسته نباشید
  چقدر خوب شد به چشمش فرو نرفته بودچون حتما کور می شد. ولی واقعا چه منظره ای بوده شانس آورد البته مشابه این داستان رو قبلا خونده بودم مردی که سی و چند میخ در جمجمه اش فرو رفته بود عکس xray جالبی هم داشت یه جمجمه که تو قسمت های مختلفش میخ بود حالا هر چی دارم فکر می کنم یادم نمی یاد چه جوری رفته بود تو جمجمه اش.

 3. ... می گوید

  چه قد مسخره اید مثلا بیماران قلبی میخوندن چشون میشد؟
  هوع

  1. وحید جعفری می گوید

   دوست عزیز چیزی نمی شد.
   اما از لحاظ روانی فکر کردن به این مساله برای یک بیمار قلبی میتونه خطر ناک باشه و باعث افزایش فشار خون بشه
   شما فکر کن یه میله بره تو جمجمه ات
   خوب برای همین برای بیماران قلبی توصیه نمیشه