یاسر لوپز نوجوان 16 ساله ای است که به طور معجزه آسایی از خطر مرگ توسط نیزه ماهی‌گیری که به سرش برخورد کرده بود نجات یافت. {خواندن ادامه پست برای بیماران قلبی توصیه نمی شود}

این حادثه در یک سفر ماهیگیری که یاسر و چند تن از همکلاسی هایش رفته بودند اتفاق افتاد. دوست یاسر که مشغول آماده کردن تفنگ نیزه بود ناگهان به طور تصادفی یکی از این نیزه ها به سر یاسر شلیک می کند و در بالای چشم یاسر فرو می رود و از پشت سرش بیرون می آید.

از این نیزه 18 اینچی 2 اینچ از آن در سر این نوجوان فرو رفته بود بر اساس گفته های جراحان مغز بیمارستانی که یاسر در آن بستری شده یاسر بزرگترین شانسی که آورد این بود که نیزه در سمت راست مغزش فرو رفت و نه در سمت چپ. زیرا تمام رگ های خونی اصلی در مغزش سالم هستند و نیزه به آنها برخورد نکرده بود.

پزشکان با انجام معاینه رادیوگرافی متوجه شدند که نیزه در جمجمه یاسر فرو رفته و سوراخی در سمت راست جمجه اش بوجود آمده اما با این اوضاع بسیار به درمان او خوش بین هستند چون یاسر در حالی به بیمارستان منتقل شد که کاملا به هوش بود و حتی صحبت هم می کرد.

جراح او مدعی بود اگرچه دیدن این صحنه بسیار پریشان کننده به نظر می‌رسد اما باید بگویم که بر خلاف ظاهر این صدمه، این عمل جراحی در مقایسه با جراحی های دیگر زیاد هم خطرناک نیست به دلیل موقعیتی که نیزه در آن قرار گرفته است.

این عمل زندگی بخش به طور کامل 3 ساعت طول کشید. پزشکان می گویند این اتفاق ممکن بود وضعیت وخیم تری را برای یاسر ایجاد می کرد. او هنوز در بیمارستان بستری است و تقریبا 2 تا 3 ماه طول می کشد که یاسر بهبودی کامل خود را به دست آورد. اما طبق نظر پزشکان او به بهبودی کامل نزدیک است .

جراحان می گویند جوانان از این صدمات به طرز باور نکردنی نجات می یابند و بنابراین ما به توانایی یاسر برای بهبودی کامل بسیار خوش‌بین هستیم.

منبع: news.yahoo.com