باز هم زمستان رسید و هوا سرد شده و این روزها در بسیاری از مناطق کشور برف و باران می‌بارد. برای این روزهای برفی داشتن یک جفت چکمه سعادت است! چکمه های برفی باید دو ویژگی داشته باشد:

  • در برابر هوای سرد و برفی از پاهایمان محافظت کند.
  • مانع از لیز خوردن ما در سطوح لغزنده باشد.

از همه اینها مهمتر اینکه پاهایمان نیز باید احساس راحتی بکنند، نه اینکه بعد از مدتی چکمه پوشی موجب پا دردمان شوند!

آب و هوای سرد و مرطوب می تواند موجب صدماتی چون یخ‌زدگی شود، و افراد با شرایط خاص مانند بیماران اتوایمون، انواع آرتریت، سرطان، دیابت، و …، بیشتر مستعد به این مسائل می شود. خطر یخ‌زدگی برای افراد بی‌خانمان نیز بیشتر است.

چکمه چکمه باید ضد آب و دارای آستر محافظ گرمی برای پا باشد. خیلی مهم است که کف چکمه به نحوی باشد که مانع از سر خوردن شما شود و نیز تعادل شما را به هم نزند، تا خدایی نکرده باعث لیزخوردن شما بر روی برف و یخ نشود که این می تواند باعث شکستگی استخوان، رگ به رگ شدن و آسیب های جدی دیگری شود.

در نهایت، چکمه ها باید کاملا برایتان اندازه باشند و با پوشیدن آنها احساس راحتی کنید. کف چکمه ها نیز بایستی چون دیگر کفش ها قوس مناسبی داشته باشد. ارتفاع چکمه نیز در گرم نگه داشتن پاها مهم است. راستی تا یادم نرفته یادآروی کنم که از پوشیدن هر نوع پاپوش پاشنه بلندی خودداری کنید.

با پوشیدن چکمه مناسب می‌توانیم از درد پاشنه پا، التهاب پلانتار فاسیا، التهاب‌های تاندونی، شکستگی و … در امان باشیم.

امیدوارم زمستان های شاد و خوش خاطره ای را سپری کنید و با پوشیدن چکمه های مناسب از سلامتی خود مراقبت کنید! خوشحال می‌شوم این نوشته را برای دوستانتان هم ارسال کنید.