لندن چنان شهر بزرگ و زیبایی است که اگر روزها سوار بر بالن برفراز آن بگردید باز هم از دیدن زیبایی هایش خسته نمی‌شوید.

شاید این جمله بی‌شباهت به توصیفات سفرنامه های شاه‌زادگان قاجار نباشد که همه دیده ها و شنیده هایشان را با اغراق به تحریر درمی‌آوردند، اما امروز تصمیم گرفته ام شما را سوار بر بالن کرده و بر فراز شهر لندن بفرستم! شاید پس از برگشتن از این سفر رویایی و خاطره انگیز، به توریست های ایرانی زمان مشروطه حق دهید که در نوشته هایشان شهر لندن را اغراق گونه بنمایانند.

رود تمیز و زیبای تیمز را که در شهر لندن کشیده شده است را خواهید دید و از کنار کاخ باکینگهام عبور خواهید کرد و اگر با دقت به اطرافتان نگاه کنید حتما ساعت معروف بیگ بن را هم خواهید دید. موزه مادام توسو، برج تاریخی لندن، کاخ سلطنتی، پارک المپیک، چشم لندن، خیابان ها و همه آن چیزهای که در لندن هستند. دیگر بیش از این تعریف نمی‌کنم و بهتر است همین حالا خودتان سفر را آغاز کنید.

سفر به لندن

پس از ورود به این صفحه شما خود را برفراز شهر لندن خواهید یافت. به اطراف نگاه کنید، می‌توانید بر روی نقاط دلخواه زوم کرده و آنجا را از نزدیک ببینید. راستی اگر آسمان را نگاه کنید چندین موقعیت جدید را خواهید دید که می‌توانید بالن خود را به آنجا هدایت کرده و لندن را از آن نقطه تماشا کنید.

با استفاده از منوی پایینی می‌توانید ضبظ‌صوت خود را روشن کنید و یا اینکه موقعیت خود را با کمک نقشه گوگل مشاهده کنید. دکمه ای هم وجود دارد که بالن شما را به آرامی می‌چرخاند تا شما به راحتی همه منظره های زیبای شهر لندن را ببینید.

راستی نوشتن سفرنامه تان را فراموش نکنید! شخصاً خوشحال می‌شویم سفرنامه های جذاب شما به هریک از شهرهای جهان را در ایران‌آتا بخوانم.