اخیرا دوستداران محیط زیست برای استفاده از کیسه های خرید پارچه ای و چندبارمصرف و اجتناب از کیسه های نایلونی (که باعث تخریب محیط زیست می‌شود) توصیه هایی کردند و حال شما را برای استفاده بهتر از این کیسه های دوستدار محیط زیست تشویق می‌کنند.

سبد خرید غیرنایلونیمطالعات اخیر نشان می‌دهد کیسه های چندبارمصرف مواد غذایی می‌توانند به انواعی از باکتری ها آلوده باشند و خطرات جدی را برای انسان‌ها به همراه بیاورند. NRDC گروه مدافع محیط زیست به طور غیر مسئولانه اعلام می‌کند که از نظر بهداشتی این کیسه ها به دلیل گسترده بودن باکتری ها در همه جا تهدید جدی برای سلامتی به شمار می‌روند و توصیه می‌کند همان طور که لباس ها را قبل از استفاده مجدد می شوریم باید این کیسه ها را برای مصرف حتما بشوریم یا ضدعفونی بکنیم.

در یک تحقیق علمی آشکار شده است که اغلب مردم (یعنی در حدود 97 درصد) هرگز این کیسه های آلوده را نمی شستند. درصورتی که می‌توان با یک شستن ساده این باکتری‌ها را از بین برد.

چرا کیسه های مواد غذایی آلوده هستند یا چه چیزهایی آنها را آلوده می کنند؟

هنگامی که شما به خرید می‌روید و اقلام خامی مثل گوشت، مرغ، تخم مرغ می‌خرید این اجناس با رطوبتی که از خود پس می‌دهند کیسه را آلوده می‌کنند و زمانی که در سفر خرید بعدی باز هم از این ساک استفاده کنید بدون این که از قبل آن را شسته باشید در اثر همان رطوبت باقی مانده از خرید قبلی در کیسه مواد غذایی تازه خریداری شده را نیز به باکتری ها آلوده می‌کنید.

با بیان این مطالب بدون شک همه مصرف کنندگان در استفاده از این کیسه ها احتیاط بیشتری خواهند کرد.

کیسه ها را به منظور کاهش آلودگی های باکتریایی به طور منظم بشورید.

اگر به آلودگی پاکتی شک دارید آنرا با بقیه در یک جا نگذارید.

بهتر است برای هر چیزی از کیسه مخصوص آن استفاده کنید مثلا یکی را فقط برای گوشت، یکی را فقط برای مواد شوینده و … همیشه به یاد داشته باشید جاهای مرطوب و گرم جای مناسبی برای رشد با کتری ها هستند. با جدی گرفتن مطالب ذکر شده و گام برداشتن در جهت جلوگیری از آلودگی های باکتریایی از خود و خانواده تان و محیط زیست پیرامون‌تان محافظت کنید و مطمئن باشید هیچ لذتی بالاتر از سلامتی نیست.